V roce 2000 bylo na českém trhu cca 50 franšízových konceptů, v roce 2020 již asi 250 a kvalifikované odhady pro další vývoj franšízingu uvádí, že do roku 2025 mohlo být až 330 franšízových konceptů.

„V České republice a na Slovensku se zvyšuje poptávka po franšízovém způsobu podnikání, a to zejména ze strany středně velkých nebo začínajících podnikatelů, absolventů vysokých škol nebo manažerů českých i zahraničních společností. Franšízing se stává alternativou jejich dalšího podnikatelského rozvoje, nebo jediná cesta k tomu, aby obstáli v náročném tržním prostředí otevřeného evropského trhu, kam jak známo patří i Česká republika a Slovensko“ uvádí Ing. Aleš Tulpa, mezinárodní franšízový poradce ze společnosti AVEX systems.

Český a slovenský trh stále lákají nové kvalitní a v praxi prověřené zahraniční franšízové systémy.

 

Společnost AVEX systems hledá nové master-franšízové nebo franšízové partnery pro následující koncepty, které mají aktuálně zájem o vstup na český a slovenský trh:

 

MIDAS, Francie

Společnost nabízí opravy a servisní služby pro automobily všech značek. Bude velmi silným konkurentem všem etablovaným servisům aut na českém a slovenském trhu.

 

COPTRZ, Velká Británie

 

Mimořádně zajímavý franchisový koncept s nabídkou dronů neboli bezpilotních letadel pro komerční i privátní využití z Velké Británie.

 

TIROLER, Rakousko

Nabídka tyrolských lahůdek na farmářských trzích, ve stáncích v nákupních centrech, v kamenných obchodech a na e-shopu. Jde o speciality vysoké kvality bez konkurence na českém a slovenském trhu.

 

DUCK DONUTS, USA

Síť s více než 100 prodejnami ve světě známých a oblíbených produktů pod názvem DONUTS. Vysoká kvalita, velmi široký sortiment, vždy čerstvé, chutné a voňavé výrobky pro všechny cílové skupiny zákazníků, kteří mají rádi velmi dobrou koblihu ke kávě nebo čaji.

 

WrapChamp, Švédsko

Velmi úspěšná švédská franchisa WrapChamp nabízí profesionální instalace polepů vozidel, a to jakýchkoliv značek a kategorií, jakož i na jakoukoliv část karoserie vozidla a všech dopravních prostředků.

 

Podrobnější prezentace těchto a dalších franchisových systémů najdete na webu: https://avexsystems.cz.

 

Pokud máte zájem o franšízing a chcete vědět více o jeho výhodách a možnostech, jakož i o nových franchisových systémech, které přichází na český a slovenský trh, tak sledujte internetové stránky: www.avexsystems.cz – Katalog franchis nebo kontaktujte: Ing. Aleše Tulpu, AVEX systems.

 

E-mail: ales.tulpa@avexsystems.eu

Mobil: 724 007 505.