Máte manažerské zkušenosti a chuť pomáhat podnikatelům ve svém okolí dosahovat „více“ – více ziskovosti, produktivity a seberealizace, a to díky bezkonkurenční kombinaci vzájemného poradenství, osobního koučování a využívání patentovaných nástrojů TAB, The Alternative Board.

Franchisový koncept TAB Board představuje nejlepší podporu pro majitele malých a středních firem, která jim umožní pracovat na rozvoji podnikání a nebýt pouze zaměstnancem ve své firmě.

TAB – podnikatelská příležitost pro manažery, kterým už jejich práce nedává to, co by si přáli

Pokud jste se již přistihli při myšlence, že „to v práci zabalíte“, že jste sice úspěšný a dobře placený člen managementu, ale bohužel se z vaší práce stává rutina, která vás už nenaplňuje, možná čtete osudové řádky, které vám pomohou se dostat z manažerského kolotoče dřív, než začne váš manažerský potenciál a radost ze svých schopností skomírat.

Nechejte se inspirovat příběhem paní Štěpánky Duffkové, která opustila své teplé manažerské křeslo před třemi lety a stala se franchisantem společnosti TAB Board. Štěpánce začala v žilách zase tepat „krev manažerského plnokrevníka“ a do svého pracovního života vpustila opět nezkrotnou radost.

tlačítko katalgovový zápis

Flexibilita, zajímavé příjmy a radost z práce – něco, co Štěpánce v korporátu bytostně scházelo…

„Chtěla jsem být prospěšná, chtěla jsem, aby mě práce bavila a abych byla časově flexibilní a zároveň měla zajímavé příjmy. A to se mi s TABem podařilo.

Štěpánka Duffková pracovala v nadnárodních společnostech a po dvaceti letech se rozhodla, že již nechce být zaměstnaná, ale že chce vybudovat vlastní business. TAB Board ji oslovil díky tomu, že v něm našla synergii toho, co dělala a v čem může být prospěšná dalším podnikatelům.

Franšízu si zakoupila v říjnu 2014, a jak sama říká: „Začátky byly sice relativně těžké, měla jsem představu, že podnikatelé budou mou nabídkou okamžitě nadšeni, ale nejprve nebyli. Nikdy jsem totiž samostatně nepodnikala, a tak jsem se učila vše od začátku. Díky manželovi i díky zakoupené licenci a zázemí TAB Boardu jsem vydržela a jsem moc ráda, že jsem to dokázala. Teď jsem šťastná i pyšná na sebe za to, že jsem to zvládla a že se mi daří.“

V současné době se franchise TAB věnuje na 90%, zbylých 10 % ze svého pracovního času věnuje školení či koučingu mimo TAB Board.

Ve svém Boardu má především malé a střední firmy, ale jsou tam i takové, které mají 150 a dokonce až 500 zaměstnanců. Její pomoc a rady využívají členové Boardu nejčastěji pro nastartování změn ve firmě, zapojení zaměstnanců do těchto změn a pak pro strukturované sledování plnění úkolů.

„Když o nich přemýšlím, mám je fakt moc ráda“, usmívá se při povídání o svých klientech, členech středočeského Boardu, jeho manažerka, Štěpánka Duffková.

Úspěšná manažerka se rozhodla vystoupit z korporátní „jistoty“ a pustit se do „neprobádaného“ pole podnikání. Syndrom vyhoření jí totiž začal dýchat na záda…

Před podnikáním s TAB Boardem působila ve světě korporací, byla členem vedení, brala velké peníze, vše vypadalo tak ideálně, a pak se něco stalo: „Přestala jsem vidět smysl mé práce.“ shrnuje do prosté věty příčinu, jež si mnoho manažerů nechce připustit a nechají se dostihnout syndromem vyhoření, Štěpánka však stihla z kola vystoupit včas.

Rozhodování pro ni bylo velmi těžké, bála se odejít, ale přitom věděla, že práci v korporátu již dělat nechce.

„Bála jsem se, že z té nepohody onemocním. Opravdu rozumím manažerům v korporacích, jak hodně jsou nešťastní a jak moc se bojí přijít o tu relativní jistotu. Jsem moc ráda, že mě to “vyplivlo“ a že jsem si našla svou cestu s TAB,“ spokojeně konstatuje Štěpánka Duffková.

Jsou vám podobné pocity blízké? Život je příliš krátký na to, abychom se utápěli v práci, která nám víc bere, než dává! A peníze nyní neuvažujte jako zásadní důvod, proč to vydržet. Pustíte-li se do nové práce (či podnikání) s láskou, peníze si vás najdou. Až vás možná udiví, jak je cesta k nim snadná…

„Na franchisingu se obecně oceňuje především to, že mám jako podnikatel svou samostatnost, ale zároveň oporu v know-how franchisy a že někam tzv. patřím.“

Štěpánka si velmi bedlivě vybírala pracovní prostředí, hledala podporu a tu našla ve franchise. TAB Board ji učaroval svým výjimečným způsobem kooperace. V málokterém konceptu je tak silná komunita franchisantů, (tzv. facilitátorů/moderátorů boardů) z celého světa, se kterými je možné se v rámci konceptu TAB kdykoliv spojit a poradit.Vzniká zde pro franchisanty prostor učit se od ostatních kolegů u nás i v zahraničí.

„Svoboda, samostatnost i zodpovědnost za můj business, jsou pro mne velice důležité hodnoty.“

„TAB Board vnímám jako můj business, to mi dalo sílu si jasně nastavovat hranice, kam už si nechci nechat zasahovat. Naštěstí to druhá strana akceptuje.“

A teď trocha bilancování….Co Štepánce Duffkové podnikání s franchisou TAB Board dalo a co naopak vzalo?

Tuto otázku si často sama pokládá. A dodává: „podnikání s franchisou TAB Board mi dalo časovou flexibilitu a práci, která mi dělá radost a dává mi smysl.“ Na druhou stranu však chápe, že jí podnikání vzalo určitý klid, občas jí bleskne hlavou, že ztratí své klienty, bude bez prostředků a bude muset začínat znovu.

Je to takový můj malý vnitřní boj

„Na druhou stranu je to můj business a má obživa. Hodně jsem se naučila z chyb, které jsem udělala a které ještě někdy udělám.“

Komu by vstup do franchisy s TAB Board Štěpánka doporučila?

Každému, kdo má za sebou nějaké zkušenosti z vedení lidí ve firmě nebo i školení manažerských dovedností, konzultací i koučinku manažerů obecně a rád by je zužitkoval tak, aby byl někomu prospěšný. A také každému, kdo má rád nezávislost a se nebojí si vystavět vlastní business.

A koho by naopak ráda přizvala do svého Boardu

Každého, kdo chce svou firmu někam posunout. Kdo je otevřen ke změnám a ke sdílení svých zkušeností. Každého, kdo ocení zkušené manažerské zázemí pro usnadnění vedení své firmy.

S TAB Boardem nejste na své podnikání sami!

Pokud stejně jako paní Štěpánka Duffková nevíte co dál se svým profesním životem a máte zkušenosti z vedení lidí ve firmě, které byste mohli předávat dál, tak právě pro vás je tady franchisa společnosti TAB Board.

Další zajímavosti o franchise i o tom, co může členství v TAB Board přinést vaší firmě, můžete zjistit v dalších článcích.

 Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Pokud máte k franchise TAB Board dotazy, nebo chcete vědět více, napište nám:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franšízingu a chcete být podrobněji informováni o franšízách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franšízingu – která franšíza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franšíz, kde je aktuální nabídka franšíz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franšízignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franšíza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franšízyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!