Franšízová síť s kvalitním dětským oblečením značky Coccodrillo má svůj původ v Polsku. Ve své domovské zemi se značka Coccodrillo těší mezi zákazníky velké oblibě a může se tak pochlubit 120 vlastními a 130 franšízovými obchody. V České republice, kde koncept působí od roku 2008, funguje aktuálně jedna prodejna ve vlastnictví mateřské společnosti, dalších 17 úspěšně funguje na principu franšízingu a momentálně do své franšízové sítě Coccodrillo hledá další partnery pro nová města!

Coccodrillo – kvalitní dětské oblečení vyráběné v souladu s fair trade…

Co Vám může koncept Coccodrillo ve srovnání s konkurencí nabídnout? A má tato značka v ČR konkurenci?

 „Myslím, že podobná značka, která by se specializovala na dětské oblečení v rozsahu jako my, na českém trhu není. Je tu řada společností, které dětské oblečení nabízí jako další ze svých produktů, Coccodrillo se však věnuje pouze dětskému oblečení. Můžu proto směle říct, že o dětském oblečení toho v Coccodrillo víme nejvíce,“ vysvětluje Renata Kubáňová, prodejní manažerka Coccodrillo pro ČR, výhodu značky Coccodrillo ve srovnání s konkurencí a k franšízovému modelu podnikání dodává: „Na jednu stranu můžete být svým vlastním pánem, na tu druhou získáte od Coccodrillo veškeré potřebné informace a jistotu, že vám někdo v dnešní uspěchané době pomůže.“

Co udělat, abyste se mohli stát součástí konceptu Coccodrillo?

Nemusíte být zrovna vlastníkem nemovitosti, velkého kapitálu, ani zásadních zkušeností z byznysu!

 

Základem je chuť pustit se do podnikání a být ochoten pro to něco udělat :-). V prvé řadě kontaktovat zástupce společnosti Coccodrillo s tím, že byste měli zájem provozovat prodejnu pod jejich značkou v konkrétním městě. V Coccodrillo vám pak pomohou s výběrem vhodného místa pro prodejnu – naleznou vám vhodnou lokalitu či zhodnotí vámi navrhovanou lokalitu na základě předběžného průzkumu, a tím jejich pomoc nekončí. 

Nemáte zkušenosti s vyjednáváním a uzavíráním smluv?

Máte obavu, že pokud si budete chtít prostory k provozu prodejny pronajmout, podepíšete nevýhodnou nájemní smlouvu? Ani toho se s franšízovou podporou nemusíte bát, na vaši žádost vám v Coccodrillo v této oblasti poskytnou bezplatnou právní pomoc. Pokud se rozhodnete provozovat prodejnu v pronajatých prostorách, požaduje Coccodrillo, aby smlouva byla sepsána nejlépe na dobu neurčitou nebo alespoň na 5 let s výpovědní lhůtou 3 měsíce.

 

Vhodné místo pro provozovnu bychom měli...

 

Co pro vás spolupráce s Coccodrillo bude dále představovat?

 

Jaké náklady půjdou na vaše bedra a co vám poskytne Coccodrillo?

 

Jak již bylo řečeno v úvodu, proto, abyste si otevřeli vlastní prodejnu značky Coccodrillo nemusíte být milionáři. Náklady představují prakticky pouze vybavení prodejny nábytkem, popřípadě její nutné dispoziční úpravy, zboží vám dodá franchisor. S úpravami, nábytkem i rozvržením celé prodejny vám samozřejmě bude nápomocen tým Coccodrillo, který s vámi probere vaše náklady, umístění zboží i jeho rozvržení v prodejně. Do zboží dodaného na prodejnu franšízant nemusí investovat – dodá jej franšízor a po celou dobu také zůstává majetkem společnosti Coccodrillo. Provozovatel pobočky, franšízant, se tedy nemusíte starat o stanovování cen, objednávky zboží, jeho doplňování na prodejnu či „vratky“.  To vše běží v Coccodrillo díky propracovanému pokladnímu systému samo, bez potřeby vaší součinnosti – tedy franšízant má o jednu velkou starost méně :-).

 

 


Jako franšízant neplatíte licenční ani vstupní poplatky!

Platíte pouze měsíční či roční franšízový poplatek, v podobě % z tržeb stanoveného ve smlouvě.

Naopak od franšízora získáváte provizi za prodej zboží značky Coccodrillo!

V rámci rozpočtu, který vám bude jako franšízantovi přidělen, pak můžete financovat vaše konkrétní aktivity (např. lokální reklamu).


 

 Jaké požadavky má Coccodrillo na své franšízanty?

Renata Kubáňová k požadavkům na franšízanta říká: „Nemáme žádné požadavky. Hledáme lidi, kteří mají chuť si otevřít prodejnu Coccodrillo a prodávat zboží této značky. V našich řadách působí lidé, kteří již před započetím spolupráce zkušenosti s podnikáním měli a chtěli si rozšířit oblast svých podnikatelských zájmů. Mezi našimi franšízanty jsou ale nezřídka také lidé, kteří s podnikáním žádné předchozí zkušenosti neměli a byli pouze našimi spokojenými zákazníky.“ A protože se jedná o zboží pro děti, mnoho franšízantů – respektive franšízantek – vzešlo, podle Renaty Kubáňové, z řad spokojených zákaznic. Když ženy řešily své pracovní zařazení po mateřské, nebo hledaly flexibiliní podnikání, které se dá dobře skloubit s péčí o děti, bylo pro ně podnikání se značkou, k níž měly důvěru jako zákaznice, relativně jednoduchým řešením.

 

Na jak velkou investici byste se měli připravit, pokud chcete navázat spolupráci se značkou Coccodrillo?

Jedná se o investici ve výši cca 350 000 Kč, která v sobě zahrnuje vybavení prodejny (nábytek navržený Coccodrillo, pokladní program Coccodrillo, vybavení výpočetní technikou včetně technické podpory či osvětlení prodejny) a složení kauce 90 000 Kč na zboží.

Předpokládaný návrat investice se pohybuje kolem 1 – 1,5 roku.

Jak velká města jsou pro zřízení pobočky Coccodrillo vhodná a platí zde územní exkluzivita?

„Vhodná jsou města s 20 až 25 tisíci obyteli. Územní exkluzivitu na jednu prodejnu mají franšízanti v menších městech. Naopak ve městech velkých může vzniknout i více poboček,“ říká Renata Kubáňová a doplňuje, že mezi franšízanty mají také tzv. „multi-franšízanty.“ Ti si vyzkouší franšízové podnikání s Coccodrillo na jedné prodejně a v případě, že mají chuť dále růst, otevřou si ve svém okolí další prodejny, čímž úročí své zkušenosti a zvyšují efektivitu svých podnikatelských aktivit.

 


Kam plánuje Coccodrillo se svou expanzí pokračovat?

V rozmezí 2 až 3 let plánuje společnost Coccodrillo posílit český trh na 30 – 40 poboček. Do konce roku pak plánuje otevřít 25 poboček.


Coccodrillo si výrobu svého zboží hlídá od první do poslední nitky. Budete proto nabízet kvalitní dětské oblečení z přírodních materiálů, jež nemá na českém trhu konkurenci…

 

V České republice je aktuálně řada míst, která na své franšízanty stále čekají!

 

Zajímá Vás možnost zřízení prodejny Coccodrillo ve Vašem okolí? 

Neváhejte a napište nám!

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace