Mám radost, že Vám můžeme zprostředkovat čerstvé zážitky „novopečené“ franšízantky, která se rozhodla začátkem letošního roku otevřít svou vlastní pobočku výživové poradny NATURHOUSE v Krnově. Skutečně zajímavý příběh splnění dvojího snu nám popisuje Dáša Mertová, kterou k rozhodnutí začít podnikat s NATURHOUSE přivedla dobrá zkušenost s touto franšízou „na vlastní triko“, ze strany zákazníka měnícího svůj životní styl. Před třemi lety unavená dáma při těle je dnes štíhlou a spokojenou podnikatelkou s úsměvem na tváři. Ano, může to znít jako hollywoodský trhák, ale je to česká realita!  Realita Dáši Mertové…

 

.
Můj příběh na cestě k samostatnému podnikání jako franšízantky NATURHOUSE začal před třemi lety, kdy jsem se sama stala klientkou výživového centra NATURHOUSE v Opavě. Nikdy jsem nebyla hubená, ale po dvou dětech mi kila prostě nezmizela, navíc jsem pracovala po nocích u počítače a měla večer hlad. Tak mi váha plíživě narůstala, až mi hrozily zdravotní komplikace v podobě vysokého tlaku a léků s tím spojených. Tak jsem si řekla DOST! Věděla jsem ale, že to sama nezvládnu, že potřebuji pomocnou ruku a podporu. Díky NATURHOUSE jsem zhubla 30 kg. To mi neskutečně zvedlo sebevědomí. Navíc jsem měla obrovskou oporu ve svém muži, který mi fandil a pomáhal mi, a musím přiznat, že mě i trochu hlídal. Ale dělala jsem to pro sebe, a proto si myslím, že se mi to podařilo.

 

Rozhodnutí jít do franšízy ale mělo i další aspekt. Sama se od roku 2005 věnuji korekturám českých textů jako OSVČ, a tudíž mám základní povědomí o tom, jak to chodí v práci, kde se musím postarat o vše – tedy o zakázky (nové klienty), věnovat své práci maximum a umět přidat i něco navíc, jistou přidanou hodnotu. Vím proto, že nestačí jen udělat svoji práci a dál nic neřešit. Je třeba o klienty pečovat, abyste o ně nepřišli a aby se vám vraceli. Musela jsem zároveň řešit účetnictví, najít si v práci jistý systém a umět vyhovět klientům i v případě, že měli požadavek práce přes víkend či chtěli práci v expresním termínu. To vše se muselo skloubit s rodinou, dvěma malými dětmi (jedno bylo dokonce v kočárku). Ale vše jsme zvládli.Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

 

Vlastní zkušenost se změnou životního stylu v NATURHOUSE mě přivedla k práci, která mě neskutečně naplňuje

Mertová-Krnov-klientkaProto když se mi podařilo zhubnout, tak jsme si doma řekli, že toto by mohla být oblast, kde bych se mohla realizovat trochu víc a rovněž si i finančně přilepšit. NATURHOUSE je totiž propracovaný koncept, který stojí klienty jisté peníze, a je to tedy byznys, ale zároveň tento byznys skutečně funguje a má hmatatelné výsledky. Tyto výsledky se projevují nejen v podobě shozených kilogramů a zlepšení zdravotního stravu, ale vlastně dochází k celkové proměně klienta. Najednou si může začít kupovat oblečení v menších velikostech, dbát o sebe a roste sebevědomí. Je neskutečně krásné vidět postupnou proměnu „šedé myšky“ v labuť a vědět, že je to i díky vám, vaší podpoře, přístupu.

 

Tak jsem se začala zajímat víc o možnosti, jak skloubit práci korektorky s prací výživové poradkyně a současně majitelky poradny NATURHOUSE. Musím přiznat, že vše do jisté míry ovlivnil i fakt, že recese v ekonomice zapříčinila také pokles zakázek v oblasti jazykových korektur, takže jsem do toho řešila i finanční situaci. To vše se tak nějak propojilo a zdálo se, že franšíza NATURHOUSE by mohla být tím pravým řešením. Vždyť jsem na sobě poznala, jak to funguje, věděla jsem, co to obnáší, takže jsem při rozhodování i úvodním zaškolení měla trochu ulehčenou situaci.

 

Začátky každého podnikání jsou provázeny jistými obavami. S dobrým partnerem za zády jsou však začátky snazší

Samozřejmě však tento krok znamenal obrovskou nejistotu. Jednak jestli najdeme vhodné prostory, pak také, jestli skutečně klienti přijdou a budou chtít investovat do svého zdraví a vysněné postavy, jestli vůbec budou hubnout tak, jak se to podařilo mně. Proto jsme si řekli, že vše postavíme na mé osobě jako na chodící reklamě. Nechala jsem připravit plakát, kde jsem dala všanc své míry a váhu a ukázala jsem, jak jsem vypadala před zhubnutím. Ten plakát mám mimochodem stále v prodejně a stále jej ukazuji jako příklad toho, že to opravdu jde, když se chce. A na vlastní zkušenost ostatní slyší. Vnímají to tak, že když vám něco říká člověk, který si tím sám prošel, tak na tom asi něco bude…Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

 

Změna životního stylu s NaturhouseOtevření samotné pobočky provázely pochopitelně i problémy – povolení stavebních úprav, požadavky hygieny, technické řešení prodejny, řemeslné práce. Vše se muselo skloubit tak, aby na sebe práce navazovaly, a ne vždy se to podařilo precizně dodržet. Proto se také otevření pobočky zdrželo o dva měsíce, ale 2. února 2015 se pobočka slavnostně otevřela a čekala první klienty. A ti na sebe nenechali dlouho čekat, zprvu byli zvědaví, ale postupem času začali chodit i na doporučení. Co víc si přát?!

 

Po celou dobu příprav, realizace, ale i v současnosti mám jednu velkou oporu – svého muže. Já mu říkám, že je takový můj Samvěd Křepelka. Půjčila jsem si to pojmenování z Pána prstenu od Tolkiena. Připodobňuji se k postavě Froda, který má těžký úkol, stojí na něm tíha cesty a osudu lidstva (cesty vést pobočku ke spokojenosti klientů i své vlastní), ale bez oddaného Sama by to Frodo nikdy nezvládl. Já bych to nikdy nezvládla bez svého muže. Technické věci zařizoval hlavně on, a kdykoliv potřebuji, podá pomocnou ruku, ať už činy, nebo slovy, radou. Moc mu za to děkuji!!!

Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.