Jazyková škola Empire se zaměřuje na inovativní přístup ve výuce jazyků, a to jak u dětí, tak u dospělých.  Empire klade důraz na konverzaci v angličtině a mluvení bez překládání tak, aby studenti rychle získali sebevědomí při vyjadřování a zbavili se strachu z mluvení.

Hlavní prioritou v kurzech je snaha, aby si studenti zvykli na anglický (či jiný) jazyk tak, jako na jazyk mateřský. Není tedy divu, že hlavní výuková metoda jazykové školy Empire je mluvení, konverzace a dialog.

Empire nabízí zdokonalování jazykových znalostí nejen pro jednotlivce, ale za svými studenty přichází i do firem

Výuka angličtiny ve firmách je silnou stránkou společnosti díky zaměření na výsledek a mnoha doplňkovým službám. Jazyková škola Empire nabízí také krátké, rychlé a úderné tréninky měkkých dovedností, QuickSkills, které jsou mnohem efektivnější než běžné soft skills školení.

Jazyková škola Empire je průkopníkem v používání systému Direct method

Direct Method for English  &  Direktes Deutsch

Empire je první jazyková škola, která na český a slovenský trh uvedla licencovaný systém Direct method. Jde o systém výuky cizích jazyků (momentálně angličtiny, němčiny a španělštiny), kdy se licence uděluje jen školám, které splňují náročná kvalitativní kritéria a jejichž lektoři jsou speciálně vyškoleni. I proto dnes patří Empire do celosvětové sítě Direct Method partnerských škol, kterých je více než 500 ve více než 20 zemích světa.

Franchisantka Kateřina Růžičková otevřela jazykovou školu AQAP v Plzni před 7 lety s vizí naučit angličtinu a němčinu i lidi, kteří „na jazyky nemají hlavu“

Jako vystudovaná učitelka angličtiny a němčiny vždycky toužila mít svoji jazykovou školu plnou spokojených studentů. Věděla však, že bez kvalitní metody výuky to nepůjde.

„Ve své praxi jsem se setkávala hlavně s dospělými studenty, kteří měli z dětství blok vůči cizím jazykům a uvěřili tomu, že právě oni se angličtinu nebo němčinu nikdy nenaučí. Hledala jsem proto metodu výuky, která by našim studentům pomohla tuto bariéru odstranit,“ vysvětluje Kateřina Růžičková, ředitelka školy.

Šla na výuku jazyků takzvaně od podlahy, a rozhodla se začít u dětí. Otevřela jazykové kurzy pro děti metodou Helen Doron. Nadšení rodiče se však brzy začali obracet se zájmem o kurzy pro dospělé.

Na základě zkušenosti s dětskou výukou věděla, že chce pořádat kurzy založené na kvalitní metodice a nechce vyrábět nic tzv. „na koleně“. Zapátrala proto na internetu, poptala se známých z celé republiky na jejich zkušenosti s jazykovou výukou a výsledkem bylo rozhodnutí pro spolupráci s Jazykovou školou Empire v Bratislavě a zakoupení licence DME.

U jazykové školy Empire ji zaujala používaná metoda výuky a množství materiálů, které získala pro své studenty

Učebna pro děti

„Tím, že jsme se stali součástí jazykové školy Empire, jsme získali pro naše studenty unikátní řadu učebnic pro výuku přímou metodou. Tato řada je navíc doplněna o CD, on-line výuku a mobilní aplikace. Velikou výhodou je pro nás mezinárodní tým odborníků, kteří neustále pracují na rozvoji metodiky i všech výukových materiálů. Dnešní svět běží obrovským tempem, tomu musí odpovídat i učebnice a další doplňkové materiály.“ Pochvaluje si výhody spolupráce s franchisovým konceptem Empire jejich franšízantka Kateřina a zároveň připouští, že by svým studentům, jako samostatná lektorka nebo soukromá jazyková škola, nebyla schopna poskytnou materiály ani metodiku v takovém rozsahu ani úrovni, jakou má k dispozici s franchisou.

Sama Kateřina se německy naučila přímou metodou, věděla proto, že je to způsob, který funguje a umožní studentům velice rychlý vstup do  jazyka a jeho osvojení v krátkém čase.

Pro své studenty proto vybrala Direct Method for English a Direktes Deutsch, které zastupovala jazyková škola Empire, která jí zároveň poskytla metodickou podporu, díky níž svým studentům mohla nabídnout ucelený systém učebnic a poslechových CD, i procvičování na internetu.

A jaký byl pro Kateřinu hlavní motiv přidat se k jazykové škole Empire?

„Rodinná atmosféra. Pohoda. Vždycky si představím dlouhý a náročný den, který mají naši studenti právě za sebou. Proto jim chceme vytvořit prostředí, kde se mohou uvolnit, „vypnout“, a zároveň smysluplně využít čas a rozvíjet se po jazykové stránce.“

Pro Kateřinu Růžičkovou představovalo podnikání obrovský krok do neznáma, který se navíc netýkal pouze jí samotné, ale i jejího manžela a jejich čtyř dětí. Svého rozhodnutí jít do podnikání s franchisou Empire však rozhodně nelituje.

„První tři roky znamenaly trávit ve škole až 14 hodin denně včetně víkendů. To se postupně zlepšovalo. Velkým zlomem byl okamžik, kdy jsem si uvědomila, že nezvládnu všechno sama. Pokud člověk chce, aby firma rostla, je nezbytné připustit si vlastní časové i profesní omezení a začít budovat kvalitní tým. Dnes mohu říci, že jsem obklopena skvělými lidmi, kteří svoji práci dělají naplno, srší energií a můžu se na ně ve všem spolehnout,“ vysvětluje Kateřina Růžičková, co jí podnikání s franchisou naučilo.

Učebna pro dospělé

Co zkušená ředitelka s lety praxe považuje za přínosnou podporu ze strany franchisora?

„Přínosné jsou, mimo jiné, určitě pravidelné konference DME, kde se setkáváme s řediteli dalších jazykových škol z České republiky i ze Slovenska. Je to příležitost vyměnit si zkušenosti a navzájem se povzbudit. Každý rok se také těším na novinky z marketingu a managementu v našem oboru, kterým se konference také věnuje.“

A co by Kateřina Růžičková vzkázala těm, kteří o vlastní jazykové škole zatím jen sní? Je lepší hledat obchodního partnera nebo jít do podnikání tzv. na vlastní pěst…

Kateřino, nezvažovala jste, po získání zkušeností, že se osamostatníte?

„Samozřejmě, tato myšlenka napadne asi každého, kdo kdy provozoval nějakou franšízu. Ale pokud chcete svým klientům poskytovat opravdu kvalitní služby v oboru vzdělávání, jako jednotlivec nemáte šanci. Nikdy nebudete mít k dispozici tolik času a finančních prostředků, abyste mohl konkurovat kvalitou profesionálním týmům, které na tvorbě metodiky, učebnic a doplňků na web pracují. Jsem ráda, že se mohu spolehnout na kvalitní servis ze strany DME a věnovat svůj čas přímo našim klientům i týmu lektorů Jazykové školy AQAP.“

Kateřina Růžičková chtěla svým studentům nabízet kvalitní výuku s dobrými výsledky. Možnost spolupracovat s konceptem Empire ji zaujala natolik, že neváhala a této příležitosti se chopila.

Postupy, techniky výuky a materiály, které jí jazyková škola Empire nabízí, jí umožňují, aby se naplno mohla věnovat svým klientům.

Neváhejte a přidejte se proto ke konceptu Empire i vy!

Empire, jazyková škola, hledá schopné franchisanty do své sítě.

V případě zájmu o bližší informace, vyplňte kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchiszingu a chcete být podrobněji informováni o franchiszách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchiszingu – která franchisza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franchisz, kde je aktuální nabídka franchisz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchiszignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchiszyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!