Máte rádi sport a zvažujete si otevřít originální fitcentrum?

Co vám může nabídnout franchisové „fitko“ pro ženy Expreska!?

Expreska je zaměřená na kruhový trénink pouze pro ženy fungující na bázi členství. To znamená, že klientka si po zakoupení například ročního plánu může přijít zacvičit každý den, být u nás jakkoliv dlouho a po dobu členství si vyzkoušet klidně i všechny pobočky. Do Expresky není nutné se kromě prvního zkušebního tréninku objednávat, což většině klientek vyhovuje nejvíce, spolu s faktem, že je nebudou okukovat žádní muži. Dalším rozhodujícím faktorem ve výběru Expresky je pro klientky i vždy přítomná trenérka, která jim se cvičením ráda pomůže a poradí.

A co může Expreska nabídnout franchisantům?

Všichni franchisoví partneři mohou počítat se stoprocentní podporou centrály, ať už se týká čehokoliv. Stávající i noví partneři vědí, komu z týmu centrály zavolat nebo napsat, pokud mají dotazy ohledně marketingu, provozu pobočky, dodavatelů zboží, financí atd.

Za sebe mohu všem slíbit, že je v tom nenecháme sami a s naší pomocí jim bude pobočka fungovat a prosperovat.“ Říká franchisová manažerka fitness konceptu Expreska, Martina Kodejšová.

Jak se Expresce dařilo v minulém roce a co plánuje do budoucna, na to a ještě mnohem víc jsme se zeptali paní Kodejšové, která stojí v čele společnosti od roku 2015.

1) Jak byste uplynulé dva roky v Expresce zhodnotila? Daří se Vaší síti fitness center pro ženy tak, jak jste si při převzetí celé franchisové sítě představovala? Co se podle Vás podařilo a naopak – jsou nějaké plány, které jste musela přehodnotit nebo jejich realizaci odsunout?

Poslední dva roky utekly opravdu jako voda. Na začátku nebylo jednoduché se vše naučit a především si přebrat veškeré podklady od předchozího majitele. Na druhou stranu to byla výzva a myslím si, že většinu věcí se nám povedlo zvládnout. Vlastně by se dalo i říci, že díky ne úplně ideálnímu stavu společnosti během doby předání, jsme byli nuceni vytvořit většinu manuálů a podkladů. Ty nám teď usnadňují práci při otevírání nových poboček nebo vedení těch stávajících.

Bez chyb se člověk nikdy dále neposune

2) Získala jste v oněch ne/úspěších nějaké ponaučení do budoucna? Udělala byste něco jinak?

Musím říct, že jsme se toho za ty dva roky naučili opravdu hodně a myslím si, že se nám podařilo Expresku posunout o velký kus dopředu. Samozřejmě ne vše dopadlo tak, jak jsme předpokládali, ale to je v podnikání normální a bez chyb se člověk nikdy dále neposune. S odstupem času vím, že některá rozhodnutí nebyla optimální, na druhou stranu po bitvě je každý generál, takže bych nic jinak v dané chvíli asi neudělala. I díky těmto zkušenostem jsme byli schopni učinit rozhodnutí, která se prozatím jeví jako správná.

3) Jak hodnotíte uplynulý rok 2016 z obchodního pohledu?

V roce 2016 jsme otevřeli novou pobočku v Děčíně a na podzim v Praze Radotíně. Ostatní stávající pobočky se stabilizovaly a i proto mohu říci, že to pro nás byl rok úspěšný. Podařilo se nám zkompletovat centrální nákup a tím pádem i snížit náklady poboček tak, aby naši partneři měli větší prostor pro zisk.

Nové pobočky byly otevřeny v Děčíně a Praze Radotíně

4) Kolik se Vám podařilo otevřít nových poboček Expreska a jak se jim daří?

V roce 2017 jsme již otevřeli novou pobočku v Uhříněvsi a v dubnu druhou pobočku v Brně, Vinohradech. Další plánujeme na podzim, v této chvíli mohu prozradit Benešov, ostatní si ještě nechám pro sebe. Novým pobočkám se díky zavedeným a ověřeným postupům daří velice dobře a doufám, že to tak půjde i nadále.

Nové pobočky Expreska: Uhříněves a Brno, na podzim se připravuje Benešov

tlačítko katalgovový zápis

 

5) A jak byste vyhodnotila spolupráci s Vašimi franchisanty obecně? Je Vaše spolupráce vždy pozitivní nebo se objeví občas i nějaké neshody? Stalo se Vám někdy například, že by franchisant nebyl na podnikání dobře připraven, že od franchisy očekával „podnikání na zlatém podnose“ nebo měl „přehnaná očekávání“?

„Bez trochy vzrušení by nás to ani nebavilo“

Budu úplně upřímná a odpovím ano, někteří z našich partnerů čekali, že za ně centrála udělá a vyřeší vše. My se snažíme všem našim partnerům vyjít vstříc a pomoci jim s většinou věcí, ale jsou záležitosti, do kterých bychom zasahovat neměli. Přece jenom je každý náš franchisový partner samostatným právním subjektem a musí tak vystupovat. Většina našich partnerů ale ví, s čím za námi jít má a co si musí vyřešit sami. Neshody v pravém slova smyslu v síti nemáme, ale netvrdím, že někdy nedojde ke střetu v názorech. To by byl moc veliký ideál a bez trochy vzrušení by nás to ani nebavilo.

Franchisovým partnerům se Expreska snaží vyjít vstříc, na druhou stranu jsou to samostatné subjekty a musí tak i vystupovat!

6) Pokud ano, změnily tyto zkušenosti váš pohled na výběr budoucích franchisantů?

Určitě, na rozdíl od minulého majitele Expresky s.r.o., si partnery pečlivě vybíráme. Jde také o to, abychom si sedli lidsky. Spolupráce pravděpodobně fungovat nebude, pokud lidé nebudou v daný produkt věřit a nebudou chtít najít společnou řeč. Tím také předcházíme případným střetům.

7) S čím můžete franchisantům (v běžném provozu či při rozjezdu) pomoci a kde musí zabojovat sami?

Centrála zajišťuje podporu ohledně centrálního nákupu, školení, cenové politiky, dodržování pravidel v síti, stará se o Facebook, webové stránky, interní informační systém, sleduje právní a zákonné změny. Také se snažíme posouvat síť dopředu. To znamená, že otevíráme nové pobočky, snažíme se přivádět do sítě nové kontakty z různých zdrojů, zajišťujeme centrální marketing, atd.

Franchisanti mají na starost samotný provoz poboček a jejich lokální marketing.

8) Jaké jsou vaše požadavky na franchisanty, co jim můžete nabídnout a co naopak od budoucích franchisových partnerů očekáváte vy?

Ideálním franchisovým partnerem je člověk mající vztah ke sportu, zdravé výživě a rovněž se vztahem k podnikání, obchodu či vedení lidí. Provozování Expresky není jen o tréninku, ale zahrnuje i všechny výše uvedené oblasti. Franchisant musí řídit a řešit celou řadu aktivit pro dosažení úspěchu. Centrála samozřejmě poskytuje všem našim partnerům potřebnou podporu a servis, ale zároveň si každý musí uvědomit, že je samostatným subjektem. Jako centrála od franchisantů očekáváme otevřenou komunikaci a zpětnou vazbu. Pokud v síti chybí komunikace, úspěšnost projektu je velice nepravděpodobná.

9) Jsme na začátku roku 2017, jaké máte na tento rok plány? Plánujete letos nějaké novinky či změny?

V této chvíli pracujeme například na pravidelných poradách pro všechny manažerky ze sítě, mystery shoppingu či nové strategii na Instagramu. Na konci dubna také proběhne první Expreska víkend se cvičením ve Špindlerově Mlýně, kam se mohou přihlásit klientky z celé sítě. Tyto víkendy se stanou pravidelnou součástí Expresky a to vždy na jaře a na podzim.

Pojeďte si zacvičit s Expreskou do Špindlerova Mlýna!

10) Jaké jsou Vaše plány či vize do vzdálenější budoucnosti? Kde byste si přála vidět franchising koncept Expreska za pár let?

Tento a příští rok se budeme naplno věnovat síti v Čechách a také na Slovensku. Podle našich průzkumů víme, že se i v těchto dvou zemích máme kam posouvat a můžeme ještě otevřít minimálně 30 dalších poboček jen v Čechách. Do dalších let máme o něco smělejší plány a to rozšíření do dalších zemí, například do Polska či Maďarska. Stěžejní ale bude najít spolehlivé a zodpovědné partnery z těchto zemí, kteří budou Expreskou žít stejně jako my v Čechách.

 Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

V roce 2017 otevřela Expreska novou pobočku v Uhříněvsi a v Brně.

Nyní se chystá do Benešova!

Přečtete si o Expresce i další články.

Pokud se chcete dozvědět o dalších příležitostech napište nám:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franšízingu a chcete být podrobněji informováni o franšízách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franšízingu – která franšíza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franšíz, kde je aktuální nabídka franšíz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franšízignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franšíza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franšízyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!