Konečně známe vítěze soutěže Franchisa roku! V rámci konání dalšího ročníku Mezinárodní výstavy pro podnikání a franchsing 14.6. vyhlásila Česká asociace franchisingu (ČAF) vítězné franchisové koncepty a jednotlivce, kteří se zasloužili o posílení tohoto podnikatelského modelu v „českých zemích“. V rámci soutěže jsou každoročně oceněny franchisové značky, které svým způsobem přispěli k růstu či zviditelnění franchisingu v České republice, potažmo na Slovensku, v několika kategoriích. 

 

O tom, že franchisová realitní značka CENTURY 21 ušla v České republice za posledních několik let kus cesty a že se vydali správným směrem, svědčí jejich vítězství hned ve dvou kategoriích!

Čeští zástupci tohoto původem kalifornského konceptu se na stupeň vítězů postavili během vyhlášení výsledků soutěže hned dvakrát – poprvé coby nejlepší český franchisor v kategorii  „Komerční banka – Franchisor roku“ a zároveň získali své ocenění za největší počet otevřených franchisových poboček za loňský rok u nás, a na stupních vítězů stanuli podruhé, coby vítězové kategorie „Broker Consulting – Skokan roku“. Bodoval i koncept NATURHOUSE (vítěz loňského ročníku) a také například franchisová značka Švejk Restaurant. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kterou uděluje Správní rada ČAF, obdržela Doc. Ing. Lenka Turnerová, CSc. a Cenu veřejnosti si v internetovém hlasování vydobyl koncept Foreigners.cz.

 

O titul Komerční banka – Franchisor roku 2017 se letos utkalo 10 franchisových konceptů, které z 18 přihlášených postoupilo do druhého finálového kola.

 

Po absolvování osobní obhajoby před porotci se vítězem třetího ročníku soutěže v kategorii KB – Franchisor roku stala česká větev celosvětové realitní sítě CENTURY 21 Czech Republic. Své prvenství v podmínkách extrémně konkurenčního realitního prostředí mají postaveno na prvotřídních službách a kvalitním poradenství, jímž její makléři pomáhají klientům s prodejem, koupí či pronájmem nemovitostí. Na 2. místě se v této kategorii umístil franchisový koncept Švejk Restaurant a 3. místo si odnesl koncept Business for Breakfast.

Vítězové získali nejen titul, ale mimo jiné i roční členství v České asociaci franchisingu zdarma. Porotci při hodnocení a osobních rozhovorech posuzovali nejen hospodářské výsledky uvedených sítí, ale také zejména jejich příběh. Cena je udělována pod patronací Komerční banky.

 

Kategorie Komerční banka – Franchisor roku 2017

Finalisté: Century21, TAB, Uniglobe, SKLIZENO, ORIGINAL BEER SPA, Mr. KEBAB, Foreigners.cz, Business for Breakfast, Švejk Restaurant, BODY EXPRESS

Vítěz soutěže Franchisa roku

1. místo: CENTURY 21 Czech Republicwww.century21.cz

 

 

2. místo: Švejk Restaurant (www.svejk.cz)Vítěz soutěže Franchisa roku

 

 

 

Vítěz soutěže Franchisa roku

3. místo: Business for Breakfast (www.bforb.cz)

 

 

 

 

.

Kategorie Broker Consulting – Skokan roku oceňuje franchisový koncept, který v daném roce otevřel největší počet poboček.

Třetí ročník soutěže Franchisa roku „patřil“ celosvětové realitní síti CENTURY 21 Czech Republic, která získala nejvyšší ocenění také v kategorii pod patronací Broker Consulting – Skokan roku. Druhé místo letos obsadila franchisová síť dietetických center NATURHOUSE (loňský výherce kategorie KB Franchisor roku a Broker Consulting Skokan roku). Na třetím místě se pak umístil The Alternative Board ® (TAB), největší světový poskytovatel franchisového systému v oblasti externích poradních boardů a koučinku pro podnikatele. Cena je udělována pod patronací společnosti Broker Consulting.

 

Kategorie Broker Consulting – Skokan roku 2017

(Nominovaní: Century21, NATURHOUSE, TAB The Alternative Board, BODY EXPRESS)

1. místo: CENTURY 21 Czech Republic (www.century21.cz)

Vítěz soutěže Franchisa roku

 

2. místo: NATURHOUSE (www.naturhouse-cz.cz)

Vítěz soutěže Franchisa roku

 

3. místo: TAB The Alternative Board, (www.tabcz.cz)

Vítěz soutěže Franchisa roku

 

.

.

.

.

.

Správní rada ČAF na základě předložených projektů udělila Cenu za podporu a rozvoj franchisingu.

Tato cena se uděluje franchisovému konceptu nebo jinému subjektu, který se významně zasloužil o přínos v oblasti franchisingu pro odbornou i laickou veřejnost. Držitelkou tohoto ocenění se pro letošní ročník stala docentka Lenka Turnerová, která během svého takřka třicetiletého působení ve vzdělávání, se franchisingu a jeho rozšiřování intenzivně věnovala. Vzdělala stovky studentů ve franchisingu a díky publikační a přednáškové činnosti také s tímto podnikatelským modelem seznámila tisíce zájemců o podnikání.

Vítěz soutěže Franchisa roku

Kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu 2017:

Doc. Ing. Lenka Turnerová CSc. docentka habilitovaná v oboru franchisingu

 

 

.

Nově byla v rámci 3. ročníku Franchisy roku udělena Cena veřejnosti, která je určena pro všechny fyzické i právnické osoby-franchisory a master-franchisanty.

Prostřednictvím on-line hlasování zvítězila, ze 41 nominovaných franchisových konceptů, agentura Foreigners.cz, která poskytuje komplexní relokační služby pro expaty a usnadňuje tak zahraničním pracovníkům a studentům přesun z jejich země do ČR.

Vítěz soutěže Franchisa roku

Kategorie Cena veřejnosti:

Agentura Foreigners.cz (www.foreigners.cz)

Pro více informací prosím navštivte www.franchisaroku.cz

 

 

 

„Třetí ročník soutěže Franchisa roku máme úspěšně za sebou, výsledky byly uveřejněny a ceny mají své majitele. Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem odvážným účastníkům soutěže. Velké díky patří rovněž partnerům a porotě. Máme velikou radost, že se třetí ročník setkal s velkým zájmem franchisových konceptů, ale i medií a veřejnosti. Těšíme se z nových finalistů a jejich úspěchů. Věříme, že zájem o soutěž a franchising samotný bude stoupat a těšíme se na další úspěšné koncepty,“ shrnuje Klára Opletalová, tajemnice České asociace franchisingu.

 

O soutěži Franchisa roku

Hlavním cílem soutěže Franchisa roku je popularizace franchisového způsobu podnikání. Soutěž chce cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu, mají dobré výsledky a dodržují pravidla Evropského kodexu etiky franchisingu. Organizátorem soutěže je nezisková profesní organizace Česká asociace franchisingu (ČAF), která na národní úrovni sdružuje poskytovatele franchisingu a jeho odborníky. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy. Asociace je členem Evropské franchisové federace a Světové franchisové rady. O posouzení ekonomických dat přihlášených franchisových značek se i v druhém ročníku soutěže postará společnost KPMG. Partnerem kategorie Skokan roku je společnost Broker Consulting.

 

Hlavními mediálními partnery jsou EkonomHospodářské noviny a portál Top Franchising.

 

Více informací na: www.franchisaroku.cz.