Franchisa Boutique Gurmán, to je síť prodejen, které nabízí nejlepší evropské sýry, převážně z Holandska, Francie, Itálie či Slovenska. Stejně tak jsou v obchůdcích i různé delikatesy a široká je i nabídka vín.

Poskytovatel franchisové licence

pan NN Hyrous s.r.o.

Zámecké náměstí 1250, Frýdek-Místek, 738 01

e-mail: vemena@vemena.cz

web:  www.vemena.cz

Počet poboček v ČR

Celkem:23

Vlastní provozovny: 5
Franchisové provozovny: 18

Podstata konceptu Butique Gurmán

1) Degustační způsob prodeje
V sýrárnách Boutique Gurmán jsou prodavači odborníky. Nejen, že o nabízeném zboží znají veškeré podrobnosti, ale umí sýry i originálně nabízet. To znamená, že pokud si zákazník přeje koupit sýr, může ho nejprve ochutnat. Lépe se zorientuje v nabídce sýrárny a dokáže si pak i vybrat, co mu nejvíce chutná.

2) Dárkové koše a balíčky
Ideální dárek pro členy rodiny, krásná pozornost pro obchodní partnery, dárek pro přátele či známé. Tak takový je náš dárkový koš nebo balíček či nově krabice. Zákazník si sám vybere, co chce do něj vložit a za jakou cenu jej chce mít. Sýraři dokážou vykouzlit nádherné balíčky a zkombinovat sýry s vínem a dalšími delikatesami. Koš může být čistě sýrový, mohou v něm být lanýže nebo špičkové klobásy. Sortiment si zájemci mohou prohlédnout na stráncích Boutique Gurmán vemena.cz a pak už stačí jen vybírat.

3) Catering
Pro všechny gurmány, hostitele, svatebčany, oslavence, majitele firem, restaurací či penzionů sýraři Boutique Gurmán rádi připraví obložené mísy či tolik oblíbená zrcadla. Jsou plné nejlepších sýrů, oliv, maďarských či francouzských klobás, pršutu a dalších delikates. Obložená zrcadla se hodí pro každou příležitost. Od rodinné oslavy, svatby, promoce až po firemní večírek. Sýraři je připraví přesně dle přání zákazníka a doplní vše vhodným vínem.

4) Degustace
Sýraři Boutique Gurmán připravují zájemcům degustace. Snoubí na nich víno se sýry a delikatesami. Oblíbená je například Italská degustace, na které připravují salát Capresse, pečou italskou Focacciu, krájí pršuta, rozřezávají velký Parmazán a nabízí další italské sýry a víno. Degustace se může konat v sýrárně, v restauraci, v penzionu, na rodinné oslavě, na svatbách či jiných společenských událostí.

5) Stánkový prodej
Sýraři z franchisa Boutique Gurmán nabízí zboží nejen v sýrárnách, ale také na akcích. Se svými stánky jezdí na velké gastronomické akce (Salima, Garden Food Festival, Karneval chutí, Víno & Delikatesy apod.), kde prezentují zboží a sbírají kontakty na zajímavé dodavatele. Vyráží i na kulturní a společenské akce, jako je Colours of Ostrava nebo Letní filmová škola Uherské Hradiště. Na akcích připravují občerstvení a samozřejmě krájí sýry. Účastní se i farmářských a jiných trhů. Aby se lidem přiblížili ještě více, vydávají i svůj občasník Vemena.

Co Boutique nabízí franchisantům:

 • zavedenou značku včetně své dobré pověsti
 • poradí, kde obchod otevřít a jak ho zařídit
 • vyškolí Vás a také Váš personál, jak se k sýrům a dalšímu zboží chovat, jak ho uskladňovat a hlavně, jak vše nejlépe prodat
 • dodá sortiment zboží za zvýhodněné ceny
 • pomůže s marketingem i propagací prodejny (navrhne inzerci v médiích, dodá návrhy inzerce, letáků a jiných propagačních materiálů, zajistí propagaci ve firemních novinách Vemena a na stránkách www.vemena.cz, pomůže Vám se zakládáním profilu na Facebooku a Googlu +)
 • vytvoří virtuální prohlídku klasickou a v případě zájmu i prohlídku Google+
 • zajistí vše potřebné, co k sýrové speciálce patří.

Co Boutique Gurmán očekává od svých franchisantů:

 • potřebné finanční zázemí
 • ochotu spolupracovat;
 • kladný vztah ke gastronomii.

Franchisa Boutique Gurmán je určena všem kteří rádi a dobře jí. Baví je gastronomie a jsou nadšení z kvalitních potravin

 

Investice do franchisy:

Cena franchisové licence: 100 000 Kč

Náklady související s vybavením prodejny:

 • vybavení prodejny nábytkem (záleží na velikosti prodejny a druhu dřeva, které externí stolař použije) ve výši cca 200 000 Kč;
 • pokladna a pokladní systém + účetní program Duna ve výši cca 36 000 Kč;
 • chladící box ve výši 35 000 – 40 000 Kč;
 • lednice ve výši cca 20 000 Kč;
 • první závoz zboží při velikosti prodejny do  50 m2 – sýry, vína, pochutiny, profi náčiní firmy Boska, obalové materiály, dárkové koše, letáky a vizitky ve výši 300 000 Kč.

Dále je třeba počítat s investicemi na výmalbu, klimatizaci, polepení výloh i umístění loga nad prodejnu.

Kontaktní osoba pro zájemce o franchisovou licenci

Jméno, příjmení: Zuzana Hurníková

Pozice: manažer Boutique Gurmán

tel.: 777 599 398

V případě, že Vás franchisa Boutique Gurmán zaujala, neváhejte a kontaktujte nás:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   ……………………………….

  Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

  Facebook_Top_Franchising

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!