Fitness kluby – franchisa Contours jsou sice pouze pro ženy, ale majitelem franchisy může být  i muž.  Náplní klubů Contours jsou kruhové tréninky, kdy se cvičí na osmi posilovacích strojích a osmi mezistanovištích a po pravidelných intervalech se místa střídají. V klubech lze také využít další cvičební pomůcky a možnosti, často i sál na vedené lekce. Vstup klientek do klubu je založený na členství v délce 3 až 24 měsíců.

Na klubech jsou k dispozici i doplňkové služby jako prodej sportovní výživy, nutričních plánů, sportovního oblečení a podobně.

 

Poskytovatel franchisové licence

Alfréd s.r.o.

Josefa Písaříka 1388, Kladno, 27201

contours@contours.cz

www.contours.cz

Počet poboček v ČR

Celkem: 25

Vlastní provozovny:  4
Franchisové provozovny: 21

Podstata franchisového konceptu Contours

Contours má jak vlastní tak franchisovou síť poboček fitness klubů, které jsou určeny pouze pro ženy. Zaměřují se na klientelu žen, která vyhledává možnost navštěvovat cvičení bez přítomnosti mužů. Naše cílová skupina jsou především ženy středního věku, ale máme i silnou skupinu klientek starších. Nejsme zaměřeni na dětskou a dorosteneckou skupinu žen. Často nás vyhledávají klientky s nějakým zdravotním omezením, velkou nadváhou a podobně.

Vstupy do našich klubů jsou postaveny na dlouhodobých členstvích v trvání od 3 měsíců výše.

Každá žena si může cvičení u nás vyzkoušet na týden zdarma a bez jakéhokoliv závazku. Trenérka, která je na klubu vždy přítomna a stará se o klientky, novým zájemkyním ukazuje cvičení, probírá s nimi jejich důvody, proč přišly, dělá diagnostiku a motivuje klientky ke koupi členství.

Na všechny tyto činnosti trenérky důkladně školíme tak, aby byly v těchto činnostech velmi úspěšné a dokázaly klubu zajistit zisk.

Trenérky se starají o členky, předcvičují, ukazují jim cviky vhodné individuálně pro každou z nich, radí s cvičením, stravou a životním stylem. Připravují pro klientky novinky, akce a podobně. Na klubu je vždy přítomna alespoň jedna trenérka.

Majitel by měl být na klubu často přítomen. Pokud je majitelem žena, je vhodné, když je sama trenérkou a je alespoň občas v přímém kontaktu s klientkami.

Majitel franchisy se stará o lokální marketing, chod klubu, zajištění účetních záležitostí, personálně vede tým trenérek a případných dalších zaměstnanců a komunikuje s centrálou. 

Od té má k dispozici nepřetržitou podporu jak před otevřením klubu, tak v průběhu celého podnikání s franchisou Contours. Má k dispozici grafické podklady, elektronické podklady, školení vedení klubu, školení pro trenérky, školení pro nutriční poradce, telefonistky, možnost marketingu pro klub, celorepublikovou propagaci značky Contours, garantovanou oblast kde jeho pobočka působí apod.

ženské fitness centrum

Komu je franchisa Contours určena?

Mužům i ženám, u nichž není podmínkou mít předchozí zkušenosti s podnikáním. Je třeba mít zájem o podstatu produktu, tedy o pomoc lidem, ženám v jejich cestě za lepším zdravím, postavou, kondicí a sebevědomím.  Často jsou naši franchisanti lidé, kteří už nechtějí pracovat v úmorných podmínkách kanceláří velké firmy, chtějí se osamostatnit. Dále jsou to často ženy na/po mateřské dovolené nebo dámy, které jsou v domácnosti a chtějí se seberealizovat. Je samozřejmě potřeba mít i potřebný kapitál, případně bonitu pro získání úvěru na podnikání. Je dobré mít zájem o sport a zdravý životní styl.

Zájemce o franchisu by měl být ochotný dbát našich rad ohledně vyzkoušených a úspěšných postupů, abychom mu mohli zaručit úspěch.

Lokality vhodné pro situování franchisového fitness klubu Contours

Franchisa Contours je považována za perspektivní ve městech nad 20 tisíc obyvatel. Vhodné prostory jsou v centru města, kdy bývá nevýhodou nemožnost parkování nebo pouze placenou formou. Klub v okrajovějších částech nebo na sídlištích má také své výhody, ke kterým mimo jiné patří právě ta lepší možnost parkování.

S výběrem vhodného místa novým franchisantům radíme a vybrané prostory jezdíme osobně prohlédnout a zhodnotit.

V menších městech zaručujeme exkluzivitu. Ve městech nad 100 tisíc obyvatel pak v okruhu 3-5 km od klubu neumístíme jinou franchisu.

Co franchisa Contours nabízí franchisantovi?

Veškeré návody, školení, vedení a rady, včetně marketingu, grafických a elektronických podkladů

Rady čemu se vyhnout a co naopak funguje

Provedení krok po kroku otevřením klubu

Pravidelné konzultace a podporu během celého provozu

Přátelské zázemí

 

Jaké jsou požadavky na franchisanta?

Ochota spolupracovat a dodržovat podmínky franchisové smlouvy

Dobře reprezentovat značku Contours

Být schopný vést malý tým lidí

INVESTIČNÍ NÁKLADY

Cena franchisové licence:

195.000 Kč pro větší města

95.000 Kč pro menší města

Počáteční franch. poplatek 195 000 Kč
Pořízení strojů 17 500 USD
Vybavení pobočky (bar, skříňky, rekonstrukce) 250 000 Kč
Zahajovací reklama 40 000 Kč
Celkové náklady pro otevření pobočky 800 000 Kč

Měsíční poplatky dle franchisové smlouvy: 11.000 Kč ( města pod 30 tisíc obyvatel 7.500 Kč)

Kontaktní osoba pro zájemce o franchisovou licenci

Ing. Tomáš Bílý

jednatel firmy

tomas@contours.cz

V případě, že Vás franchisa Contours zaujala, neváhejte a kontaktujte nás:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   ……………………………….

  Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

  Facebook_Top_Franchising

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!