Ganarantovaný nájem - reality franchisa


 

Realitní skupina Vitom group vznikla v roce 2007, s Garantovaným nájmem přišla stejnojmenná akciová společnost v roce 2014 jako první v České republice. Díky garantovanému nájmu se majitelé bytů, či bytových domů, v rámci pronajímání nemusí o nic starat. Navíc mají garanci, že jim každý měsíc na účet přijde nájem a byt se jim vrátí v původním stavu. Služba přesně řeší veškeré problémy a rizika majitelů investičních bytů a šetří jim spoustu času a práce.

 

„Mimo jiné z těchto důvodů je po službě velká poptávka a i když má společnost centrálu v Brně, obracejí se na nás majitelé z celé ČR.“ říká jednatel společnosti Tomáš Suchomel.

 

Proto společnost Garantovaný nájem, a.s. nyní hledá franchisové partnery, kteří jí pomohou poptávku uspokojit a využít potenciálu celého českého trhu.

„Za měsíc a půl od spuštění franchisového konceptu máme zájemce o desítky poboček a další přibývají, což nás velmi těší.“ pochvaluje si zájem o nový koncept jednatel společnosti Tomáš Suchomel, který nám dnes, se svým kolegou, spoluzakladatelem Viktorem Mejzlíkem, odpovídali na otázky ohledně tohoto nového, odlišného franchisového konceptu ve světě realit…

 

Jaké hledáte či preferujete franchisanty? Co pro Vás představuje ideální franchisant?

Ideální franchisant je etický majitel realitní společnosti o střední velikosti ve svém regionu, který si do svého byznysu chce přidat produkt, který dává smysl, přinese mu stabilní příjem a díky kterému se mu navýší tržby a obraty i v realitní divizi. Zájemci bez realitní divize samozřejmě naučíme i realitní byznys díky doplňkové realitní licenci. Zájemci o franchisu jsou i z řad finančně poradenských skupin, kteří zařizují hypotéky pro své klienty na investiční byty. Díky franchise Garantovaného nájmu klientům zprostředkují hypotéku a zároveň jim pomohou zbavit se veškerých starostí s pronajímáním bytu spojených. Je to ideální kombinace, která tu doposud nebyla a ze které profitují všechny zúčastněné strany.

 

Realitní kanceláře Vám tedy nejsou konkurencí, ale spíše se mezi nimi mohou najít potenciální partneři?

Ano, přesně tak. Garantovaný nájem vznikl v rámci naší realitní kanceláře a náš business to významně posunulo. Přineslo nám to především pravidelné příjmy a násobně více zákazníků. Proto vnímáme naši franchisu jako skvělý doplněk pro realitní kancelář a dokonce si myslíme, že je to největší inovace na realitním trhu za poslední dekády.

Jaké máte konkrétní požadavky na franchisanty? Říkáte, že není důležité, zda franchisant již podnikal či nikoliv, zkušenosti z oboru může a nemusí mít… Vy jej vše naučíte?

Majitel franchisy samozřejmě musí utáhnout počáteční poplatek a první měsíce provozu, byť je podle modelového scénáře návratnost v druhém měsíci. Nejsou to však milionové náklady, jako například v případě otevírání restaurace.

Osobnostně musí zastávat stejné hodnoty, jako my. Tedy mimo jiné poctivost, vysokou míru etiky a především mít na prvním místě klienta a jeho zájmy. Garantovaný nájem není nejistý start-up, ale vyzkoušený koncept, který již několik let funguje. Proto je vhodný i pro lidi, kteří chtějí podnikat, osamostatnit se, ale zároveň chtějí minimalizovat rizika s podnikáním spojená.

Nabídka franchisového podnikání s modelem Garantovaného nájmu se oficiálně objevila v červnu na Mezinárodní výstavě pro podnikání a franchising v Praze. Nejsou však v oboru realit žádnými nováčky!

„Sdílíme náklady, rozsah, radosti a i starosti. Více hlav, více rozumu. Franchisanti tak nemusí opakovat chyby, které udělali jiní a stejně tak se pozitivně inspirují v tom, co se jim povedlo.“

Jakou nabízíte potenciálním franchisantům „záruku“ za funkčnost modelu? 

Zásadní zárukou je zpětná vazba našich klientů. Franchisoví partneři jsou pak hybnou silou rozvoje. To je taky princip franchisingu tak, jak ho chápeme my. Sdílením nákladů i rad a zkušeností maximalizujeme růst a minimalizují se rizika. Už při prvotních jednáních získáváme zpětnou vazbu, kterou stále řešíme a snažíme se, v rámci možností, služby pro franchisanty zdokonalovat. Každý dobrý koncept se neustále vyvíjí… Pokud se změny týkají možnosti, jak lépe naplňovat účel konceptu Garantovaný nájem, tak jsme firma, která velmi naslouchá. Celou službu budujeme již několik let a za tu dobu jsme ušli velký kus cesty. Franchisu jsme spustili proto, že cítíme, že je nyní vše připravené a máme zásadní know-how a zkušenosti, které jsme připraveni předávat dál. Určitě ale chceme celý koncept zdokonalovat dále.

 

Přesto, že v mnoha lokalitách nemá společnost v podstatě žádnou propagaci, zaznamenává zde poptávky, které však nejsou kapacitně schopni rychle a efektivně uspokojit, proto hledají nové franchisové partnery!


Stěžejní lokality pro expanzi značky

Garantovaný nájem 

 

Praha, Brno, Olomouc,

Hradec Králové, Pardubice, Zlín,

České Budějovice, Plzeň a Ostrava

 


… i další města jsou důležitá a je možné o nich jednat!


.

Proč by potenciální franchisanti měli nad podnikáním s Garantovaným nájmem uvažovat? Proč by „do toho s Vámi měli chtít jít“?

Zájemci o franchisu Garantovaný nájem především oceňují, že máme již celý koncept vymyšlený a připravený. Neriskují tak, že určitý podnikatelský nápad nebude fungovat. Celou cestu jsme již prošlapali a veškeré našeho know-how a zkušenosti jim předáme. To je součástí úvodního školení, které je velmi intenzivní. Informací, postupů, tipů a best practices je totiž opravdu hodně. Proto by se zájemci měli připravit na to, že školení bude delší než pár dní. O co však bude školení kvalitnější, a předání našeho know-how komplexnější, o to je jejich start snazší a rychlejší.

Pro zájemce ze stran zaběhlých realitních kanceláří je velice atraktivní fakt, že jim jejich stávající značka zůstane. Nebudou se tak přebarvovat. Bubou stále budovat svoji firmu, svůj brand a k tomu budou moci používat značku Garantovaný nájem. Nejdůležitějším důvodem, proč s námi chtějí (nejen) realitní kanceláře spolupracovat je ale to, že jim do podnikání přinášíme stabilitu a pravidelné příjmy.

 

„Garantovaný nájem vnímáme jako největší inovaci na realitním trhu za poslední dekády a jako budoucnost podnikání v realitách,“ uzavírají povídání o zajímavém konceptu jeho jednatelé

 

 … a vyzývají zájemce,

kteří chtějí zjistit další podrobnosti nebo se chtějí doptat na konkrétní lokality,

aby se neostýchali a své dotazy psali kdykoliv:

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace