Know-how v oblasti dlouhodobého pronajímání bytů společnost vyvíjela a ověřovala několik let. Nyní hotový business model nabízí dalším partnerům, aby žádanou službu Garantovaný nájem rozšířili do dalších lokalit České republiky.

 

O tom, jak funguje služba Garantovaný nájem, jaké má výhody pro nájemce, i o tom, jak se s touto novou franchisou dá začít podnikat, jsme si dnes povídali s Jakubem Žalmanem, ředitelem franchisové sítě.

 

Můžete nám pro začátek stručně Garantovaný nájem představit?

Garantovaný nájem je unikátní služba, která řeší téměř všechny starosti a rizika majitelů investičních bytů. Majitelům především garantujeme, že jim každý měsíc na účet přijde nájem. I kdyby byl byt neobsazený, nebo tam byl neplatič. Dále garantujeme, že byt vrátíme v takovém stavu, v jakém jsme jej převzali. A samozřejmě garance, že se majitel v průběhu naší spolupráce v podstatě nebude muset o nic starat. Nemusí nic řešit, nemusí mít obavy z neplatičů nebo z neobsazeného bytu, nemá obavy z toho, že mu byt nájemníci zničí a každý měsíc mu chodí na účet peníze.

…to, že se nejedná jen o plané sliby, potvrzují i jejich zákazníci, jako například Petra Obůrková, která skrze službu Garantovaný nájem pronajímá byt 1+kk v Zábrdovické ulici v Brně: „Pronájem svého bytu přes společnost Garantovaný nájem jsem začala realizovat v prosinci 2016 a jsem velmi spokojená. Vyhovuje mi komplexnost jejich služeb a skutečnost, že jsem nemusela nic řešit. Veškeré smluvní záležitosti, přepis energií i internetu, tyto všechny věci zařizovali za mne. Nájemce našli velmi rychle, navíc mi od nich chodí pravidelně platby, takže jsem opravdu ráda, že jsem na tuto společnost narazila. Další výhodou je, že na kontrolu bytu chodí právě zástupci Garantovaného nájmu, takže mám jistotu, že je můj byt v pořádku a současně se nemusím o nic starat.“

Jak konkrétně vypadá spolupráce mezi vámi a majitelem bytu?

Z pohledu majitele je vše velice jednoduché. My si od něj byt na 2 – 10 let pronajmeme a po celou dobu má zmíněné garance.

 

Je to spousta odpovědnosti, kterou na sebe berete. Není to pro vás, respektive pro franchisanty, příliš rizikový business?

Na první pohled se to může zdát. Ale za ty roky, kdy tuhle službu provozujeme, jsme nasbírali veliké množství zkušeností a díky tomu víme, jak problémům předejít. Víme, jak předejít neobsazenosti bytů, jak předejít neplatičům, jak předejít situacím, kdy může dojít k poškozování bytů a tak dále. Tohle je samozřejmě klíčové know-how, které franchisantům předáváme.

 

Před měsícem jsme o vašem franchisovém konceptu psali poprvé. Co se od té doby stalo?

Musím říct, že jsem velice příjemně překvapený, jaký je o naši franchizu zájem. Přišly nám už desítky poptávek na spolupráci a stále chodí další. Přečíst předchozí článek

Garantovaný nájem - franchising reality„Protože jsou naši lidé kapacitně na maximu, a také proto, že geograficky jsou pro nás z Brna mnohé poptávky příliš vzdálené, hledáme schopné partnery, kteří by naši ověřenou službu nabízeli v rámci ČR dál a pomohli nám pokrýt Garantovaným nájmem celé území,“ vysvětluje franchisový manažer záměr společnosti a zároveň dodává: „Franchisanti tak pro sebe získají zajímavý business model v plném, funkčním rozsahu a zajistí si dlouhodobé podnikání, které „nemá konce“ – bydlet a pronajímat se bude v přeci v jakékoliv době.“

Mohl byste zkusit definovat typického zájemce o vaši franchisu?

Je to velice různorodé. Jsou to lidé z korporátu, kteří již nechtějí být svázaní a chtějí budovat něco svého. Jsou to lidé zkušenější i mladší, kteří chtějí podnikat, ale podnikatelské riziko chtějí minimalizovat a jít do konceptu, který je už vyzkoušený. Dále jsou to finančně poradenské skupiny, nebo realitní společnosti, pro které je to krásný doplněk. Zájemci chodí i z řad našich zákazníků. Jsou to ale také investoři, kteří se na spolupráci podílí spíše finančně a manažersky a provoz pobočky nechají na svých zaměstnancích. Máme dokonce i zájemce z řad developerů, po kterých jejich zákazníci naši službu požadují.

 

Franchisantům poskytujete exkluzivitu na určitou lokalitu. Jaká města jsou již obsazena?

V tuhle chvíli jsou obsazené Pardubice, většina Olomouce, Frýdek-Místek, prostor mezi Vyškovem a Brnem, část Brna a některé části Prahy. Start spolupráce od října dolaďujeme také s vážnými zájemci z Hradce Králové, Českých Budějovic, a dokonce se nám také hlásí první zájemci ze zahraničí. Dle poptávky soudím, že nejatraktivnější lokality a největší česká města budou obsazená do konce roku.

 

Jaké jsou další plány franchisového konceptu do budoucna?

Plánů máme již v tuhle chvíli mnoho. Potenciál trhu je obrovský a některé příležitosti podle mě ještě ani my nevidíme. Prioritní je pro nás nyní však pokrytí České republiky franchisovými partnery. Franchisu jsme totiž spustili proto, že poptávka po naší službě výrazně převyšuje naše kapacity. Píší a volají nám majitelé bytů z různých koutů republiky, které díky lokální absenci partnerů a nedostatku kapacit musíme odmítat.

 

Strategii pro expanzi máte plánovanou v jakýchsi vlnách. Kdy se tedy mohou noví franchisanti k projektu Garantovaný nájem připojit?

Nejbližší termíny, kdy s námi mohou zájemci o franchisu začít spolupracovat, jsou prakticky velmi aktuální, protože se odvíjí od plánovaného školení nových frachisantů. Nejbližší školení bude probíhat v polovině října a další, pro zájemce, kteří nestihnou „aktuální náborovou vlnu“, bude pak probíhat v polovině ledna. Jedná se intenzivní školení ve dvou týdnech rozložené na 2 x 4 dny.

 

Garantovaný nájem jako služba na první pohled vypadá jednoduše, ale aby pobočky i služba samotná fungovaly dobře, a aby franchisanti dělali vše podle správného klíče (ověřeného know-how), je třeba se celým „zákulisím“ podnikatelského modelu podrobně seznámit. A to si vyžaduje čas.

Zajímá Vás tato franchisa, ale ještě váháte?

O novém podnikání je dobré dostatečně přemýšlet. Jen počítejte s tím, že školení Garantovaného nájmu bude probíhat v říjnu a poté až v lednu. A ještě byste měli vědět, že konkrétní lokality jsou chráněny exkluzivitou, aby si jednotlivé pobočky nekonkurovaly… 

Proto přemýšlejte, ale příliš neotálejte!

Jestli máte zájem o konkrétní území, obraťte se na franchisora, abyste se dohodli na podnikání v dané lokalitě dříve, než ji přislíbí jinému zájemci.

Máte dotazy, zajímají Vás podrobnosti? Pište, ptejte se…

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace