Výukový koncept Bricks 4 Kidz má za cíl rozvoj kreativity a zlepšení zkušeností a dovedností u dětí od 3 let. Vzdělávací programy franšízy Bricks 4 Kidz nabízí kreativní vyžití jak pro děti z mateřských škol, tak pro školáky, kteří si zde mohou v praxi procvičit své znalosti a vědomosti prostřednictvím hry.

Rozvoj kreativity dětí, poznávání, získávání nových znalostí a dovedností hravou formou – nejen skrze kostky LEGO®  – je náplní kurzů Bricks 4 Kidz. 

Jejich kurzy pro školáky jsou orientovány také na aktuální témata „programování a robotika“!

 

Vzdělávací a zábavné kurzy pro nejmenší děti, přes školáky, až po firemní teambuildingy pro dospělé

Programy pro mladší děti s kostkami LEGO DUPLO® pomáhají dětem objevovat, zkoumat a učit se novým věcem. V jednotlivých lekcích se věnují tématům, jako jsou zvířátka a jejich zvuky, věci kolem nás nebo dopravní prostředky. Starším dětem nabízí v Bricks 4 Kidz sadu Technicks, prostřednictvím níž děti zkoumají přírodní síly, vynálezy a staví vozidla opatřená motorem, což podněcuje dětskou zvídavost a chuť učit se (aniž by si toho byly vědomy, získávají vědomosti z oblasti matematiky, fyziky, techniky atd.). Dalším oborem, kterému se kurzy Brick 4 Kidz věnují (a nemají v tomto oboru výraznou konkurenci) je ROBOTIKA.  Vzdělávací koncept Brick 4 Kidz se v poslední době ještě rozšířil o teambuildingové aktivity pro dospělé z názvem Bricks 4 Biz, které jsou určeny pro firemní, tak i nefiremní klientelu.

 

Jakým způsobem a kde probíhá samotná výuka?

Výuka probíhá jednak v rámci škol (kde mohou děti navštěvovat kurzy po vyučování a rodičům odpadá starost o přepravu dítěte na kroužek na druhé straně města), tak ve výukových centrech, které slouží především pro možnost robotiky. V Bricks 4 Kidz nabízí juniorskou robotiku LEGO® WeDo 2.0® a pokročilou robotiku LEGO® MINDSTORMS® EV3 . Hodiny robotiky probíhají, až na pár vybraných škol, především ve specializovaných centrech.

 

O kurzy robotiky je, díky chybějící konkurenci, opravdu velký zájem!

Junior robotika představuje úvodní program při kterém děti používají LEGO® WeDo 2.0®. Program je navržen tak, aby dětem názorně představil robotiku a naučil je základním principům kódování.

 

Programy pokročilé robotiky s LEGO® MINDSTORMS® EV3 jsou navrženy tak, aby provedly děti úvodem do robotiky a zašly až k pokročilým konstrukcím. Děti se naučí jak navrhnout a naprogramovat robota, používat motory, senzory a další pomůcky, aby jejich robot dokázal splnit požadavané úkoly.

Programování a robotika na sebe navazují a tvoří jeden výukový celek…

 

Programovací jazyk Scratch pomáhá propojit programování a robotické modely LEGO® WeDo 2.0® a LEGO® MINDSTORMS® EV3

 

„Schopnost programování je v dnešní době nedílnou součástí technologického vzdělávání s přesahem do mnoha dalších oborů,“ vysvětluje Michele Leschová význam programování pro rozvoj dětských schopností a dodává: „Náš program naučí žáky základy programování, rozvine logické myšlení při řešení praktických úkolů.  Pro naše potřeby využíváme jazyk Scratch, který považujeme za nejlepší. Umožňuje představit dětem základy programování a zároveň jazyk umožňuje vytvářet i velmi sofistikované programy. Programovací jazyk Scratch používáme v našich programech pro ovládání LEGO® WeDo 2.0®, LEGO® MINDSTORMS® EV3 nebo vytváření počítačových her.“

 

Jak konkrétně je programovací jazyk Scratch při výuce využíván?

 

V případě robotiky staví žáci modely ze součástek LEGO® WeDo 2.0® nebo LEGO® MINDSTORMS® EV3 a posléze sami vytvoří program v počítači, který bude řídit jejich modely.

 

Při programování počítačových her mají děti za úkol kreativně vymyslet námět, systematicky ho zpracovat a společně vytvořit počítačovou hru. Pro každou hru děti vytvoří hlavní postavu ze stavebnice LEGO® a současně s každou hrou se děti učí složitější možnosti programování počítačových her. Nakonec si je děti mohou zahrát a ukázat svým kamarádům hry, které vytvořily.

 

Programy jsou nabízeny v rámci vzdělávání STEM, které je propojením oborů jako je VĚDA (Science), TECHNOLOGIE (Technology), STROJÍRENSTVÍ (Engeneering) a MATEMATIKA (Mathematic).

 

Jak vidí rozvoj dětí před a po absolvování kurzu Michele Leschová, master franšízantka pro Českou republiku? Jsou si v některých oblastech jistější svými vědomostmi?

„Dle mého názoru mají více informací. Také rodiče potvrdili, že jejich děti jinak vnímají souvislosti probraného učiva např. ví, jak fungují motory, ozubená kolečka a jsou zručnější,“ vysvětluje Michele Leschová přínos kurzů pro děti.

O tom, že je tento program přínosný pro děti, nemůže být sporu. V čem však může být přínos konceptu Bricks 4 Kidz pro člověka, který o něm uvažuje jako o podnikatelské příležitosti?

 

S dobře nastavenou franšízou, jakou koncept Bricks 4 Kidz bezesporu je, je start podnikání poměrně snadný… Jakou podporu mohou zájemci o spolupráci od franšízora očekávat?

„I přesto, že se může zdát, že v České republice je koncept Bricks 4 Kidz teprve na začátku, z celosvětového hlediska funguje tento koncept již 10 let. Díky podpoře centrály tak máme k dispozici detailně propracované postupy a modely.“ A věřte, že vymyslet takové modely není zrovna snadné (pracují na nich celé týmy odborníků)! „Z centrály také dostáváme marketingovou podporu včetně grafického zpracování propagačních materiálů,“ říká Michele Leschová k podpoře ze strany centrály a dodává: „Franšízant se však nemusí bát, že naše podpora, za tou z centrály, nějakým způsobem zaostává. V prvním roce a půl se snažíme našim franšízantům pomáhat, co nejvíce je to možné. Bez jejich vlastního přičinění však úspěch v podnikání očekávat nemohou.“

 

Bricks 4 Kidz Vám nabídne know-how a podporu. Elán a chuť pustit se do podnikání je však pouze na Vás!

 

Jaké požadavky mají v Bricks 4 Kidz na potenciální zájemce o franšízu? Musí franšízanti disponovat nějakými speciálními předpoklady?

„Žádné speciální požadavky nemáme. Chceme především, aby naši franšízanti měli podnikatelského ducha, pochopitelně finance a byli organizačně schopní. Rádi bychom našli člověka, který ostatní franšízanty v síti nebude brát jako konkurenci, ale jako partnery, s kterýmí sdílí své zkušenosti.“

 

Může být Bricks 4 Kidz jako přidaná, doplňková aktivita rodinných center?

„I tato varianta spolupráce je možná. Franšízantku, která má aktivitu Bricks 4 Kidz přidanou ke svému rodinnému centru, již máme v Dobřichovicích.“

LEGO franchisa_Bricks 4 Kidz

Pořádáte kurzy, příměstské tábory, narozeninové oslavy a workshopy. S jakými dalšími aktivitami se klienti mohou v Bricks 4 Kidz centrech setkat?

„Pro rodiče nabízíme večerní programy s dětmi od 18:00 do 21:00 a musím říct, že se tyto akce těší velkému zájmu ze strany klientů. Rodiče děti přivedou do centra a mohou jít do kina nebo na večeři. My máme pro děti připravený nejen program, ale také občerstvení.“

Podvečerní „hlídání dětí“ plné zajímavých aktivit  je vedlejším, avšak velmi zajímavým a vyhledávaným projektem franšízového konceptu Bricks 4 Kidz 


Pro jak velká města je licence na provoz centra Bricks 4 Kidz nabízena?

„Jedná se o města resp. oblasti kolem cca 60-100 tis. obyvatel. Konceptu Bricks 4 Kidz se daří ve velkých i menších městech. Velikost oblasti, která spadá do působnosti franšízanta, se odvíjí od velikosti města, v němž je centrum umístěno.“

 

Je možné franšízu Bricks 4 Kidz provozovat také na částečný úvazek?

„Dle mého názoru není, podnikání je potřeba věnovat alespoň 30 hodin týdně,“ vysvětluje Michele Leschová čásovou náročnost podnikání s konceptem Bricks 4 Kidz.

 

Jak se dařilo rozšiřování Vaší sítě v roce 2017 a co plánujete v roce 2018?

„Náš plán byl rozšiřovat mimo Prahu a to se nám podařilo, protože se nám ozvali další zájemci ze Středočeského kraje, Hradce Králové a Zlína. V roce 2018 bychom rádi rozšířili naši franšízantskou základnu o dvě až tři nové pobočky,“ říká Michele Leschová k plánům konceptu Bricks 4 Kidz.

 

Jako v každém podnikání se někomu daří a někomu méně? Jak je tomu u Vás? V čem vidíte úspěchy a případné neúspěchy Vašich franchisantů?

„Většině našich franšízantů se daří. Pro úspěšné podnikání je důležitá správná organizace pobočky a osobní kontakt s klienty. Franšízant musí umět oslovit školy a rodiče tak, aby měli o konceptu Bricks 4 Kidz dostatečné informace. Důležité jsou proto ukázky ve školách, školních družinách a na školních akcích. Pro správný chod centra je důležité najít ty správné lektory, protože to je základ aktivit. A věřte, že najít kvalitní lektory je opravdu náročné. Naší snahou je však pomoct našim franšízantům nejen s hledáním lektorů, ale také s nastavením koncepce výuky. A právě k těmto aktivitám nám slouží naše pravidelná setkávání.“

 

Koncept Bricks 4 Kidz nabízí aktivity spojené nejen se stavebnicemi LEGO® 

…od nejmenších dětí, přes školáky, až po dospělé v rámci Bricks 4 Biz!

 

Pokud máte pocit, že Vašem okolí podobná aktivita schází,

a máte chuť se pustit do podnikání nebo máte rodinné centrum a hledáte další doplňkovou aktivitu,

Bricks 4 Kidz je připraveno na novou spolupráci!

Od franšízy Brick 4 Kidz získáte

kvalitně zpracovaný vzdělávací i podnikatelský koncept,

aktivní podporu při rozjezdu Vašeho podnikání,

i sounáležitost celé franšízové rodiny Bricks 4 Kidz!

 

Chcete nezávazně získat podrobnější informace? Napište nám:

 

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchiszingu a chcete být podrobněji informováni o franchiszách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchiszingu – která franchisza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franchisz, kde je aktuální nabídka franchisz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchiszignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchiszyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

   

  „LEGO® je obchodní značka skupiny společností LEGO, která nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje tento web“.