Lego učí děti technickému myšlení, logice i představivostiKdo jako dítě neměl rád lego? Vždyť LEGO je hra, která nechybí snad v žádném dětském pokojíčku, je to jedna z nejoblíbenějších hraček kluků i holčiček, která je v různých obměnách provází celým dětstvím. O tom, že je lego úžasný nástroj na rozvoj motoriky, představivosti a různých dovedností, není pochyb.

 

A když se ke geniální hře LEGO přidá ještě odborné vedení a vědecký stimul, je na světě úžasná technická škola hrou, kde se děti učí praktické zručnosti a různým vědním oborům úměrně svému věku. Lego kurzy BrickByBrick jsou zaměřené na různé oblasti vědy, techniky, inženýrství, ale také na některé z přírodních věd. Děti si v rámci hodin procvičují a zlepšují své motorické, matematické, technické a velmi často i kreativní zručnosti a také si zlepšují schopnost spolupráce – často totiž plní skupinové úkoly nebo pracují ve dvojicích.

 

LEGO kurzy pro děti i do českých základních a mateřských škol

V letošním roce mají jedinečnou příležitost zakusit skutečnou školu hrou i české a slovenské děti. A to díky vzdělávací franšíze EMPIRE, která po se po 11 letech úspěšného fungování jako jazyková škola vyučující několik světových jazyků, transformovala na vzdělávací společnost s širší působností. Rozhodli se totiž oživit tradiční české vzdělávání dětí a na základě amerického konceptu BrickByBrick začala vzdělávací společnost EMPIRE v Čechách a na Slovensku učit děti hrou obory jako je fyzika, architektura, mechanika a podobné. Podle tohoto licencovaného amerického programu se děti učí základy technických oborů tím, že stavějí modely z Lega.

franchising Lego kurzy pro děti

Hodiny jsou metodicky velmi podrobně zpracované a plní jasný vzdělávací cíl

Celý kurz BrickByBrick je veden zábavní formou – jsou dané učební postupy, které lektorovi pomáhají krok za krokem vést hodinu v takové atmosféře, aby byla neustále dynamická, zábavná, zajímavá a během které budou studenti plně soustředění. Lego kurzy využívají unikátní stavebnici, kterou děti i rodiče po desetiletí milují. Lego v kurzech funguje jako podpůrný nástroj, který zvyšuje nadšení a motivaci malých i větších dětí v objevování světa „trochu jinak“.

Hodiny Lego pro děti - franšíza pro vzdělávací centra, školy i školky

 

Empire projekt „Brick By Brick“: K čemu jsou dobré Lego kurzy pro vaše děti, čemu je naučí?

 • Děti se seznámí s různými tématy a na postaveném modelu pochopí jejich fungování
 • Témata jsou představena přes příběh nebo pohádku
 • Skládáním děti povolí uzdu své tvořivosti a fantazii
 • franchising jazyková škola Empire rozšiřuje vzdělávání Brick BY Brick - pořádá nové lego kurzy pro dětiProcvičují si prostorové vnímání a matematické dovednosti
 • Vnímají základy designu a proporcionality
 • Zlepší si jemnou motoriku a komunikaci
 • Naučí se pracovat s plány a stavět podle nich
 • A TO VŠE V PRŮBĚHU HRY!

LEGO kurzy BrickByBrick jsou rozděleny na dva základní programy, pro předškolní a školní děti

MALÝ KONSTRUKTÉR – Lego kurzy BrickByBrick  pro mateřské školy 

Předškolní děti jsou přirození stavitelé, a proto při tomto programu, který je určen pro děti od 3-5 let a využívá oblíbenou stavebnici LEGO® DUPLO. Díky ní se děti seznámí s různými tématy, jako jsou zvířata, vesmír, mořský život, pohádky nebo hrdinové. Získají mnoho poznatků, hodně se naučí a samozřejmě vše si postaví a vyzkouší. Kurz je určen pro malé zvědavce se šikovnýma rukama.

VELKÝ INŽENÝR BrickByBrick – program určený dětem školou povinným

Tyto programy jsou určeny pro děti od 6-10 let, přičemž mladší děti (6-8let) se orientují zejména na jednodušší témata a modely a ty starší se zase zaměřují na komplikovanější modely, od dopravních prostředků po robotiku. Není nic více motivující, než když postavený model zapojí děti na motor a on ožije. Právě to je největší motivací dětí a většina modelů je přesně takto vymyšlená. Tento kurz se koná jednou týdně a je určen pro děti, které již kostky LEGO® znají a mají chuť objevovat nové věci.

 

LEGO kurzy rozvíjí technické chápání dětí, které má smysl rozvíjet už v raném věku

V zahraničí je „STEM Education“ (Science, Technology, Engineering and Mathematics) – vzdělávání dětí v technických dovednostech považováno za klíčové pro budoucnost našich dětí, protože velmi rychle roste, a bude růst, počet pracovních pozic právě v oblasti technických oborů. Vznikají neustále nové pozice, pro které vzdělání ani nestíhá dodávat kvalifikované jedince.

Proto vzniká (a bude vznikat) tlak na kvalitní vzdělávání, orientované především na dovednosti (nejenom na vědomosti) uplatnitelné v jakémkoliv prostředí. Zároveň orientace bude na průřezové a multizáběrové vzdělávání (vědomosti, dovednosti, sociální dovednosti, schopnost kooperace apod.)

EMPIRE vzdělávací franšíza

A právě multizáběrové vzdělávancí Lego kurzy BrickByBrick jsou zajímavým prostředníkem pro STEM rozvoj nových talentů. Děti stavějí modely z kostek LEGO a přitom se učí základy technických oborů, obeznamují se s fyzikálními zákony a konstrukčními souvislostmi – jak funguje ponorka, větrný mlýn, vznášedlo,… Přitom se učí plánovat, předvídat a také spolupracovat v týmu. Takže přirozená forma pro rozšíření vědních obzorů, vnímavosti i sociálních návyků.  Děti Lego milují a ani si neuvědomují, že se učí. Na konci hodiny mají prostor pro volnou hrou s postavěnými modely, z nichž se mnohé, díky motorku, i pohybují. A o to je hra zajímavější…

 

BrickByBrick je unikátní podnikatelská příležitost formou franchisingu

Je potvrzené, že rodiče chtějí investovat do vzdělání dětí i navzdory recesi, takže jde o oblast podnikání, které se daří i v období recese. Důležitou otázkou při zakládání svého podnikání je to, jestli si firmu budu budovat sám od nuly, nebo využiji existující koncepty, k nimž si koupím franšízovou licenci a budu profitovat z know-how, které dostanu.

Obrovskou výhodou franchisingu je to, že získáte jasné postupy a návody – díky franchise totiž ověřené know-how, které je vyzkoušené a vyvíjené několik let. A právě díky tomu máte vyšší šanci uspět na trhu.

 

Lego kurzy pro dětiMetodika BrickByBrick je licencovaná z USA a franchise partner získá nejenom cenné kow-how ale samozřejmě i územní ochranu. Ve svém regionu bude jediný, kdo má oprávnění učit BrickByBrick kurzy. Koncept BrickByBrick provozuje kurzy pro děti od 3 let, tábory i narozeninové oslavy.

 

Franšízová Licence BrickByBrick je vhodná jak pro jedince, tak pro existující školy nebo dětská centra, která produkty franšízové LEGO kurzy pro děti BrickByBrick zařadí do svého portfolia nabízených služeb. Nebo je možné získat licenci na „full franchising“, podnikat pod značkou Empire a nabízet všechny produkty Empire.

franchisa Lego kurzy pro děti - EMPIRE vzdělávací společnost

CHCETE-LI ZÍSKAT DALŠÍ INFORMACE O TÉTO FRANŠÍZE, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   

  Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

   

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

  Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

  Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

  Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

  V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.