Z Fornetti se v Česku a na Slovensku stane Minit, byznys v obou zemích se osamostatní


Fornetti franšíza v ČR končí a otvírá se nová franšíza MINIT Franšíza Fornetti Bohemia a Fornetti Slovakia v ČR konční a nahruuje je koncept Minit franchising

 

 

 

 

 

P R A H A,   20. SPRNA 2015

Úspěšný franšízový řetězec obchodů s pekárenskými výrobky Fornetti se dočká na českém a slovenském trhu nové korporátní identity a ponese jméno Minit. Změnou loga oznamují společnosti Fornetti Bohemia a Fornetti Slovakia, že se osamostatnily od maďarské master franchize Fornetti. V Česku a na Slovensku zůstávají největším rodinným řetězcem maloobchodních prodejen pekárenských výrobků a jedním z největších dodavatelů velkoobchodů.

 

„Po patnácti letech spolupráce s maďarskou master franchise firmou Fornetti jsme se rozhodli osamostatnit,“ říká Zoltán Ambrovics, jednatel Fornetti Bohemia, který společně se svým strýcem Františkem Ambrovicsem společnost před 15 lety založil. „Nezávislost nám umožní rychleji se rozvíjet a lépe se přizpůsobit lokálním trhům, například chuťovým preferencím zákazníků.“

Franchisingový koncept MINIT: franšíza Fornetti se transformuje v ČR a SR a bude zde působit franšíza MINIT

Nejčerstvější fotografie nově otevřené pobočky Minit v Českých Budějovicích

 

Pro české a slovenské zákazníky se v podstatě nic nemění, 99 % výrobků pochází z vlastního závodu Fornetti Slovakia, který navíc prochází mohutnou modernizací. „Spolu s Fornetti budeme nadále spolupracovat na technologické bázi,“ zdůrazňuje na příkladu přetrvávající dobré vztahy Zoltán Ambrovics.

 

V Česku a na Slovensku tak zůstává největším rodinným řetězcem maloobchodních prodejen pekárenských výrobků a jedním z největších samostatných dodavatelů obchodních řetězců, který každý den obslouží statisíce spotřebitelů. Roční obrat obou společností činil v roce 2014 více než 27 milionů eur (více než 740 milionů korun).

 

Dohromady funguje na obou zmiňovaných trzích 400 poboček (150 v České republice a 250 na Slovensku) a řadí se k největším a nejvýznamnějším franšízovým subjektům ve střední Evropě.

 

Fornetti končí, nastupuje frachising Minit

Tradiční výrobky „fornettky“ v novém kabátě společnosti MINIT

 

O společnostech Fornetti Bohemia & Fornetti Slovakia

Společnosti Fornetti Bohemia a Fornetti Slovakia jsou největším maloobchodním řetězcem pekárenských výrobků v České republice a na Slovensku. V současnosti mají obě společnosti dohromady síť 400 poboček (150 v České republice a 250 na Slovensku) a 350 stálých zaměstnanců.

Historie této sítě sahá až do roku 1999, kdy po zakoupení master franchise licence od společnosti Fornetti začala Fornetti Slovakia vyrábět a prodávat pekárenské výrobky. O rok později už díky založení společnosti Fornetti Bohemia rozšířila svůj obchodní model rovněž na český trh. Moderní výrobní závod je umístěn v Dunajské Strede na jižním Slovensku. Obě firmy jsou rodinným podnikem.

Zdroj: Hill+Knowlton Strategies, Tisková zpráva

 

Proč se mění název společnosti Fornetti na Minit?

„Rozhodli jsme se osamostatnit od společnosti Fornetti Maďarsko, která je vlastníkem značky Fornetti a od které jsme měli zakoupenou licenci na její používání. Naše společnost disponuje silným technologickým zázemím a know-how, jsme stabilní českou společností s perspektivou růstu. Rovněž chceme, abychom i nadále byli rodinnou firmou, a tento charakter budeme posilovat a udržovat. Ke změně názvu společnosti dojde nejpozději k 31.12.2015 a ke změně názvu a brandingu prodejen nejpozději k 31.08.2016. Jednotlivé kroky změn proběhnou i dříve než jsou stanoveny hraniční termíny, aby přechod proběhl plynule.“ vysvětluje jednatel Ambrovics.

 

Co dalšího přinese změna zákaznicky oblíbené značky Fornetti, kromě nového názvu Minit?

Bude rozšiřovat své pobočky také společnost Minit franšíza a budou si ji moci formou franchisingu otevřít stávající i noví partneři? Budou se výrobky nadále prodávat stávající výrobky a ponesou stále název „fornettky“ nebo získají s novou identitou konceptu také nové jméno?

 

Odpovědi na tyto otázky Vám přineseme v dalším vydání „Franšíza Fornetti v ČR mění identitu.“