Náš grunt je ryze česká franšízová síť prodejen zaměřených na kvalitní čerstvé potraviny. Pro své prodejny s tradičními českými a moravskými výrobky franšíza Náš grunt nabízí produkty malých a středních tuzemských výrobců a farmářů s ohledem na domácí původ, chuť a tradiční způsoby zpracování bez umělých náhražek a doplňků. Dodává na trh poctivé uzeniny, kvalitní maso, chléb pečený tradičním způsobem, jogurty a sýry, vejce z volných výběhů, zeleninu z českých pěstitelských lokalit, mošty a pálenky z ovoce z místních sadů, víno, med a mnoho dalšího včetně regionálních specialit.

Franšíza Náš grunt na pultech svých prodejen nabízí také kvalitní BIO produkty, částečně jsou zastoupeny i bezlepkové a další potraviny. Dominují však klasické čerstvé produkty s prověřenou kvalitou. 

farmářské lokální potraviny se 100% kvalitou

Náš grunt pro své franšízové prodejny dodavatele zboží  opravdu pečlivě vybírá a prověřuje – důležitá je pro franšízu Náš grunt nejen kvalita výrobků a složení, ale velmi zásadní je také chuť.

 

V roce 2010 byla otevřena první farmářská prodejna v ČR, budovaná formou uceleného konceptu, s příznačným názvem Náš grunt

 

Náš grunt prodejny farmářských potravin z regionů

[quote]Při startu našeho podnikání jsme zvažovali několik směrů. Ve finále jsme si uvědomili, že na českém trhu není žádný obchod zaměřený právě na české produkty. Naší jednoznačnou prioritou byla kvalita. Velmi nás proto těšilo, když jsme našli podobně smýšlející dodavatele, se kterými se nyní setkáváte v našich prodejnách,“ říká Jiří Málek, jeden ze zakladatelů společnosti Náš grunt.[/quote]

Druhý člen zakládajícího týmu franšízy Náš grunt, Aleš Kotěra, se s námi podělil o své podnikatelské zkušenosti – prozradil, jak se odhodlal začít podnikat,  jak si vede jeho franšízový koncept v praxi a také vyzývá začínající podnikatele k tomu, aby při rozhodování o budoucím podnikání, vzali do úvahy i podnikání pod franšízovou značkou a proč…     

Grunt18a

Franšíza Náš grunt a Aleš Kotěra…

 

Pane Kotěro, co Vás přivedlo k podnikání a proč zrovna lokální farmářské produkty?

Po několika letech práce v korporátních firmách jsem se rozhodl pro vlastní podnikání. Spolu se společníkem jsme hledali díru na trhu a našli jsme ji v podobě chybějících obchodů zaměřených na kvalitní domácí potraviny. Po měsících příprav tak vznikl koncept kamenných farmářských prodejen Náš grunt, jehož jsem spoluzakladatelem a spolumajitelem. To, že jsme s uvedenou myšlenkou přišli na trh jako první, nám dalo značný náskok a nyní máme cca 30 prodejen po celé ČR.

 Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Dnes již lidé opět (díky Bohu) vyhledávají kvalitní poctivé produkty a neorientují se pouze na nejnižší cenu. Proto předpokládám, že podnikání s domácími či farmářskými potravinami musí být v dnešní době dobrý podnikatelský záměr. Je to tak?

V současnosti zákazníci stále více dbají na to, co jedí. Původ, složení a kvalita potravin hraje při rozhodování ve výběru produktů čím dál tím větší roli. Náš grunt nabízí svým zákazníkům kvalitní potraviny vyrobené z nejlepších surovin s jasným původem od malých a středních tuzemských výrobců a farmářů. Rostoucí trend zájmu umožňuje i růst naší sítě a jednotlivých prodejen. Trend zároveň vidíme jako dlouhodobý, s dobrou perspektivou do budoucna.

Být součástí prosperujícího řetězce, ať už se bere v úvahu franšíza Náš Grunt či jiná značka, má jasné výhody. Můžete prozradit, jaké výhody poskytuje partnerům Váš koncept?

Franšíza Náš grunt je klasický franšízový systém, který svým partnerům poskytuje kompletní know-how, školení, pomoc při realizaci a vedení prodejny, obchodní nástroje a techniky, marketingové nástroje a další podporu centrály. Další z velkých výhod je široká síť dodavatelů a vlastní centrální sklad a logistika. Díky tomu mohou prodejny využívat širokou paletu produktů.

 

franchising Náš grunt

Co nabídnete potenciálním zájemcům o spolupráci s franšízou Náš Grunt? Proč by měli chtít začít podnikat právě s Vámi?

Spolu s klasickými franšízovými nástroji (viz. předchozí otázka) neustále pracujeme na rozvoji a zlepšování konceptu. Snažíme se tak svým partnerům a zákazníkům poskytovat stále nové produkty, služby a servis.

Může si franšízový koncept Náš Grunt pořídit i člověk, který nemá podnikatelské ani manažerské zkušenosti?

Manažerské nebo podnikatelské zkušenosti jsou velkou výhodou pro vybudování prosperující prodejny, nikoliv však podmínkou. Díky silnému zázemí a široké podpoře ze strany franšízora, lze úspěšně provozovat podnikání s franšízou Náš Grunt i bez těchto zkušeností.

 

Jak se dlouhodobě daří vašim franšízantům provozujícím obchody Náš Grunt v ČR?

Většina prodejen vykazuje dlouhodobě nárůsty tržeb a dosahuje očekávaných výsledků. Franšíza obecně dává podnikateli vyšší jistotu úspěchu, než samostatné podnikání, nikoliv však 100%. Proto, jako v každém systému, někdy dochází ke změně provozovatele či uzavření neefektivní pobočky. Cílem franšízora je nastavit taková kritéria, aby těchto případů bylo minimum.

 

Kolik má Náš Grunt aktivních franšíz a ve kterých městech máte v letošním roce v plánu otevřít nové prodejny?

Aktuálně máme, vedle vlastních třech prodejen, dalších 26 aktivních franšíz Náš Grunt po celé republice. V letošním roce plánujeme otevřít dalších 5 prodejen. Nejbližší realizované budou v Praze 2 na Francouzské ul. a v Hlučíně.

 

Ve spotřebě potravin existují dva protipóly – lidé hledající zdravé potraviny, kteří jsou ochotni si připlatit za kvalitu a ti, kteří hledají potraviny za nejnižší ceny. Těch z druhé skupiny je v ČR bohužel stále převaha, jak podporujete franšízanty, aby jim obchod dobře prosperoval?

Podporu naši franšízanti pociťují v oblasti marketingu a PR v mnoha oblastech a směrech, pravidelně spouštíme kampaně zaměřené na různá období a události, edukujeme širokou veřejnost např. pravidelnými výstupy našich dodavatelů v rádiu a do prodeje uvádíme a propagujeme zajímavé nové produkty s odkazem na vysokou kvalitu.

Snažíme se tím přimět k zamyšlení i zákazníky, kteří preferují levné a mnohdy nekvalitní potraviny. V tomto nám pomáhá i obecný trend a kauzy spojené s hromadnými dovozy nekvalitních potravin.

Franšíza Náš grunt také spolupracuje s Nadací Avon, která bojuje proti rakovině prsu. Více o projektu.

Jakou klientelu obsluhuje franšíza Náš Grunt? Stojí Vaše prodejny převážně na stálých klientech?

Typickým zákazníkem našich prodejen je člověk, který nechce utrácet za potraviny plné náhražek, zajímá se o své zdraví a zdraví své rodiny nebo si chce prostě jen pochutnat na dobrém jídle. Každá prodejna má vybudovanou silnou základnu stálých zákazníků, kterých si vážíme a v současnosti pro ně navíc rozjíždíme věrnostní systém. No a co je také velmi důležité – jsme velice rádi, když do našich prodejen zavítají noví zákazníci na doporučení těch stávajících.

franchising Náš Grunt

Najde se dostatečně silná kupní síla i na malých městech? Nebo je Vaše franšíza určena spíše pro velká města?

Vhodná jsou města s 20 000 a více obyvateli. Nicméně prodejny nám úspěšně fungují i v menších městech. Důležitá je celková kupní síla místa. Proto každou lokalitu spolu se zájemcem důkladně prověřujeme.

Na letošní rok plánujete dokonce prodej vlastních výrobků. Proč jste se tak rozhodli?

Díky vlastním produktům můžeme lépe uspokojit potřeby našich zákazníků. Již nyní tak máme například šunku zpracovávanou pouze pro prodejny Náš grunt. Vlastní výrobky budeme postupně rozšiřovat.

Co byste doporučil lidem, kteří chtějí začít podnikat s kvalitními lokálními potravinami?

Je to určitě odvětví, které má budoucnost. Aby podnikateli obchod dlouhodobě fungoval, musí se mu věnovat na plno a neustále jej rozvíjet a posouvat. Současně musí najít vhodné dodavatele s dobrými podmínkami.

Za nás budeme pochopitelně rádi, pokud takový podnikatel do úvah o byznysu zapojí i možnost spolupráce s franšízou Náš grunt a osloví nás, ať už přímo s dotazy k franšízovému konceptu nebo jen se zájmem o nezávaznou schůzku.

Grunt10a

 

Nabídka franchisové spolupráce Náš grunt je umístěna v Katalogu franchis.

autor: Magda Malá

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.