Franšíza Body Body (2)

Proč se člověk rozhodne otevřít si vlastní fitness studio a proč zrovna jako franšízu?

Na trhu je spousta možností, jak si můžete otevřít vlastní fitko. My jsme si povídali se Stanislavem Raušerem, který využil možnosti podnikání pod zavedenou značkou, a všech výhod s tím spojených, a v loňském roce se rozhodl koupit si licenci na provozování franšízové pobočky fitness studia BodyBody. Franšízový fitness koncept BodyBody využívá unikátní metodu cvičení EMS – elektrické stimulace svalů, která je revolucí v oblasti fitness – přináší totiž efektivnější cvičení bez nežádoucích vedlejších účinků. A to je jen jedna z mnoha odlišností od klasického fitka!

 

Důvodů, proč zvítězila právě fitness franšíza značky BodyBody, bylo více…

Franšíza Body Body (7)

O rozjezdu netradičního fitness centra v Českých Budějovicích, o propracovaném systému, který fitness franšíza BodyBody nabízí, ale také o počátečních obavách s námi hovořil mladý budějovický podnikatel, Stanislav Raušer.

Stanislave, jak jste se vůbec s BodyBody seznámil? Kde jste o konceptu slyšel poprvé? Proč jste se rozhodl právě pro něj?

Franšíza BodyBody ideální podnikatelská příležitostS BodyBody a vlastně celkově s metodou EMS jsem se seznámil, dalo by se říci, náhodou. Původně jsme se společníkem otevírali klasické fitness studio ve Vyšším Brodě a protože jsme se od počátku zajímali o nové technologie v oboru, narazili jsme skrze distributora i na metodu EMS. Samozřejmě jsme se zprvu neubránili pochybnostem a jisté skepsi k účinnosti této metody, ale nechali jsme se, jak se lidově říká, ukecat a vyzkoušeli první trénink. To byl asi klíčový moment, kdy jsme se rozhodli. Na vlastní kůži jsme totiž pocítili účinek metody. Nejdříve jsme stroj koupili do původního fitness, ale když jsme si pak monitorovali situaci na trhu a zjistili, že v některých městech už fungují samostatná EMS studia, chytli jsme příležitost za pačesy a založili jej i v Českých Budějovicích, než nás někdo předběhne. Koncept BodyBody studií nás poté nadchl propracovaným systémem péče o klienta, který si dovolím říci, v současnosti nabízí zákazníkovi nejlepší servis a služby ze všech studií s metodou EMS v České republice. No a odsud už byl jen krůček k uzavření spolupráce a vytvoření dalšího článku rozrůstající se franšízové fitness sítě, která je už teď jedničkou na trhu ve svém oboru.

 Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Podnikal jste už dříve? Nebo je BodyBody premiéra? Máte nějaké zkušenosti s franšízovými koncepty?

Já sám podnikám od roku 2011, ale v úplně jiném odvětví, takže BodyBody pro mne byla premiéra. To samozřejmě obnáší i spoustu nových věcí, nevyhnuly se nám ani “porodní bolesti“, ale vše se zvládlo a teď už fungujeme naplno.

 

Existuje ve vašem městě podobně ojedinělý fitness koncept nebo jste v Budějovicích raritou?

Jak jsem zmínil, tak právě fakt, že v Českých Budějovicích nikdo zatím s tímto konceptem nepřišel, byl jeden z rozhodujících faktorů, proč jsme se rozhodli vydat na tuto dráhu a také doufáme, že nám to prozatím i poskytne jakousi konkurenční výhodu.

[youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=2lj6Wx41qrY “ width=“500″ height=“300″] 

Stanislave, prozraďte, týkaly se i Vás nějaké počáteční obavy, nebo jste do franchisingu s BodyBody „skočil rovnýma nohama“? A jak probíhala spolupráce s majiteli franšízy BodyBody – v začátcích a dnes?

Samozřejmě, že obavy byly, vydali jsme se do nových, nepoznaných vod, ale dost nás uklidňovala poptávka po tomto druhu cvičení, která nejen u nás, ale i v zahraničí stále stoupá. Spolupráce s majiteli BodyBody nám hlavně v přípravné fázi dost práce ulehčila, dostali jsme prakticky vše, co bylo potřeba pro rozjezd podnikání od business plánu, přes jejich zkušenosti a podporu, až po vybavení studia do posledního šroubku. Oceňuji ale i to, že jejich podpora neskončila otevřením studia, ale je prakticky kontinuální. Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...Pravidelně se scházíme, jezdí za mnou do studia, pomáhají s lokálním marketingem. Spolupráce funguje ale i mezi trenéry jednotlivých studií, takže celý franšízový koncept beru jako velký organismus, který vás podpoří, ale současně dává svobodu vlastního podnikání.

 

Proč franšíza a ne vlastní fitness studio? V čem vidíte výhody fitness franšízy?

Jak se říká, v jednotě je síla. A tomu věřím i já. Věřím, že pokud vytvoříme síť, kde si budeme všichni předávat zkušenosti, můžeme na jejich základě vylepšovat naše služby a poskytovat tím nejlepší servis našim klientům. To je podle mě ostatně základem každé franšízy. Vybudovat silnou značku, u které má klient jistotu kvality.

 

Jak teď hodnotíte své rozhodnutí? Změnil byste něco? A jak se daří Vašemu BodyBody studiu nyní?

Zatím ještě těžko hodnotit, to přijde až po dokončení prvního roku. Momentálně bylo období dovolených, které našemu businessu zrovna nepřeje, takže s napětím očekáváme rozjezd sezóny. Určitě bych ale své rozhodnutí neměnil.

Franšíza Body Body (9)

Co Vás na Vašem podnikání nejvíce baví?

Uvolněná komunikace s našimi zákazníky. Jde o specifický obor, který nezahrnuje jen poskytnutí služby, ale i osobní kontakt se zákazníky. Ti nás nechávají porušit svou osobní zónu a svěřují se s problémy i s tím, čeho by chtěli dosáhnout. Bez toho bychom jejich cíle mohli jen těžko splnit. Jsem proto nadšený z toho, že můžu s našimi klienty mluvit osobn a zjistit, zda jsou spokojení. franchising v Body Body Vás navede jak podnikat ve fitnessZnám všechny naše zákazníky osobně, některé více, některé méně, ale vždy před cvičením nebo po cvičení prohodíme pár slov. Vládne u nás prostě přátelská a uvolněná atmosféra, což je u podnikání, řekněme, výjimkou.

 

Působíte v BodyBody i jako trenér, nebo na provoz fitness studia máte zaměstnance?

Já osobně klienty netrénuji. Sice mám základní kurzy, ale to určitě nestačí na to, abych klientovi dokázal poskytnout maximální kvalitu. Od toho máme profesionální trenéry se zkušenostmi. Já se starám více o provozní a ekonomickou stránku studia.

 

Prozradíte, jakou profesi jste dělal, než jste rozhodl otevřít si vlastní franšízové studio BodyBody?Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Podnikal jsem a stále podnikám v oboru reklamy a distribuce tiskovin.

Co byste poradil těm, kteří se chtějí vydat na podnikatelskou cestu a váhají?

Určitě bych doporučil nebát se udělat ten první krok, který je nejtěžší. Sám na sobě jsem pocítil sílu obav, které vás stahují zpátky, ale osobně si myslím, že pokud si člověk dobře vybere záměr a bude svou práci odvádět poctivě a dobře, že se na podnikatelském poli uchytí. A věřím tomu i v případě BodyBody.

 

 

Další příspěvky na téma Fitness franšíza Body Body:

https://www.topfranchising.cz/vlastni_fitness_fransiza_BodyBody-osobni_trener

https://www.topfranchising.cz/franchisingove-systemy/fitness-fran%C5%A1%C3%ADza-bodybody

Franchisa BodyBody

https://www.topfranchising.cz/vite_v_jakem_oboru_chcete_ve+_franchisingu_podnikat/

Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.