jazyková škola franchisou

 

Ideu, že s úsměvem jde všechno líp, potvrzuje i logo, dnes uznávané a nejrychleji rostoucí jazykové školy ve střední Evropě, Empire, jejíž cesta k úspěchu nebyla vždy jen snadná a bezproblémová.

A podle známého pořekadla „co tě nezabije, to tě posílí,“ jazyková škola Empire své někdejší podnikatelské komplikace obrátila ve svůj prospěch a nakonec z nich ještě vytěžila!

Dílčí podnikatelské potíže totiž nemusí vždy znamenat konec, jen to chce vydržet a neskládat zbraně hned, když se Vám něco nevydaří, nebo zkomplikuje. Navíc opravdu platí, že každé zlo je k něčemu dobré! Člověk se zkrátka jen nesmí hned vzdávat a musí na svůj byznys pohlížet optimisticky.

 

Také se Vám podnikání někdy trochu zkomplikovalo?

franchising koncept JŠ Empire

Nezoufejte, nejste jediní. Myslím, že každý podnikatel někdy zažil horké chvilky, kdy se úplně nedaří nebo nejde všechno podle plánu. Vstoupí-li Vám do cesty jakákoliv komplikace, je důležité vzchopit se, otřepat, sesbírat síly hurá znovu do boje! Tady je ten pravý prostor pro to využít, v dnešní době toliko skloňovaný, podnikatelský „DRIVE“ v pravém slova smyslu. A možná se budete sami divit, co dokážete! Třeba ze sebe „vymáčknete“ maximum, protože skutečně platí že „KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE!“  Své o tom ví i manažerka uznávané jazykové školy Empire, Adela Masaryková, která podobnou situaci budování, potíží a znovupostavení se na nohy, zakusila.

 „Svět jazykových škol, coby podnikatelské disciplíny, není zcela růžový, stejně jako každé jiné podnikání v našich končinách, kde je konkurenční prostředí dosti nasycené. Ale s dobrým byznys modelem se dá prorazit takřka vždy a všude. Musíte mít konkurenční výhodu a musíte o ní dát také náležitě vědět!“ říká s přesvědčením Adéla Masaryková, která je zářným příkladem manažera, který má ten pravý „DRIVE.“

 

Adéla Masaryková vede totiž již 6 rokem jazykovou školu Empire,  dynamickou a inovativní vzdělávací společnost, která přináší praktické jazykové vzdělávání, které studenty všech věkových kategorií skutečně baví – a proto se učí rychleji. Jazyková škola Empire, pod jejím vedením, vyučuje několik hlavních světových jazyků a nyní připravuje nový projekt vzdělávání i v jiných oblastech. Hlavní esencí franchisové jazykové školy Empire, respektive vzdělávací společnosti, je kombinace Education/vzdělávání a Entertainment/zábavy v „Edutainment“ v jazycích i jiných vzdělávacích oblastech. Díky svým letitým zkušenostem je jazyková škola Empire uznávanou a velmi dobře prosperující jazyková franchisa s mnoha spokojenými spolupracujícími partnery.

„Cílem franšízové jazykové školy Empire je praktické vzdělávání, které tě baví, a proto se učíš rychleji“

 

Začátky se píší v roce 2004, kdy byla otevřena první jazyková škola Empire v Bratislavě, následovala pobočka v Košicích a od roku 2006 působí také v Praze. Prvotním impulzem majitelů, při zakládání jazykové školy Empire, bylo přinést k nám způsob výuky, který je odlišný než ten, který známe ze školy. Hlavním směrem jazykové školy Empire bylo (a stále je), co nejvíce přiblížit studentům přirozené anglicky mluvící prostředí.

 

„Naším posláním je, abychom lidem vysvětlili, jak se mají učit co nejefektivněji a tak, aby skutečně aktivně mluvili cizím jazykem. Studenty, kteří chtějí jen co nejrychleji projít všechny knihy, nazýváme „sběrači úrovní.“ Avšak přílišnou rychlostí se cizí jazyk učí těžko.“ JŠ Empire

 

Alternativní metody na výuku jazyků – ANO, ale podle pravidel!

První roky přály rozvoji firmy. Rychle stoupal počet studentů, ale i konkurentů. Na trhu bylo více škol s alternativním způsobem výuky a každá se snažila získat studenty pro sebe. Hlavně v Bratislavě byla vysoká koncentrace škol vyučujících alternativní metody. Alternativní metodika je pro výuku cizích jazyků výborná, ale bohužel rozkvět alternativních metod nebyl nijak chráněn a nikdo nedohlížel na dodržování pravidel alternativních metod, díky čemuž mohly některé školy jít cestou „naučíme Vás anglicky snadno a rychle“-  snažily se co nejrychleji projít co nejvíce úrovní a knih, což se samozřejmě projevilo negativně na úrovni vědomostí studentů. Díky přílišné rychlosti a nedodržování všech zásad alternativních metod na výuku angličtiny však v minulosti utrpělo renomé jak alternativ, tak škol, které je vyučovaly. Bohužel však i těch, které principy alternativních metod poctivě dodržovaly, mezi něž patřila i jazyková škola Empire, která byla, díky trendům „rychloškol,“ donucena hledat nové způsoby výuky.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

 

Hledání nového licencovaného vzdělávání  – přes překážky k úspěšné jazykové franšíze EMPIRE

„Situace nás tehdy donutila hledat jiné možnosti a metody ve světě a po náročném jednání jsme v roce 2009 získali licenci od Direct Language Lab na knihy Direct Method for English. Nejprve jsme získali exkluzivní licenci jen pro Slovenskou a Českou republiku. Ale vydavateli jsme dokázali, že jsme silný partner a plníme závazky a dnes vlastníme exkluzivní licenci pro 12 zemí Evropy.“ Tak popisuje manažerka Empire cestu k získání nové licence, kterou navíc mohli dál poskytovat jiným školám.

A o vývoji licenčního systému pokračuje: „Poskytovat licenci dalším školám byla vlastně původně podmínka od vydavatele. Ale díky tomu, že jsme všechny naše procesy a metodické podklady i příručky měli už sepsané, mohli jsme licenční systém k novým knihám šířit rychle. Dnes máme kromě 3 vlastních poboček v ČR 21 a v SR 33 partnerských škol. Jsou to jednak školy, které se transformovali z jazykových škol, ale i ty, které začínali od nuly. Zmiňuji zatím licenční systém Empire, nikoliv franchising, protože jsme prvotně nabízeli jenom licenci na produkt a všechny naše partnerské školy podnikají pod vlastním jménem.“

 

franchising jazykové školy Empire je propracovaný do posledního detailu

 

FRANCHISA JAZYKOVÉ ŠKOLY EMPIRE

„Dnes, po 11 letech existence a 6 letech spolupráce s partnery, jsme si jisti, že můžeme nabídnout ověřený koncept Empire jako plnohodnotnou franchisu, která je úspěšná a má velký potenciál na trhu. Stále si však může partner vybrat mezi franchisingovou licencí nebo pouze licencí na některý produkt, díky které může podnikat s nízkou vstupnou investicí, s ověřeným produktem i plnou podporou Empire.“ Upřesňuje aktuální situaci i rozdíly u licencí jazykové školy Empire Adéla Masaryková.

 

Certifikovaný franšízový koncept na výuku jazyků EmpireFranchisová licence jazykové školy Empire nabízí partnerům mnohem širší možnosti, než poskytuje základní „produktová licence.“ Partner, který se rozhodne pro spolupráci formou franchisingu, nákupem franchisové licence Empire totiž získá nejenom inovativní a exkluzivní produkty, ale také k franchisingu neodmyslitelně patřící know-how. Empire má za sebou dlouhou historii, mnoho nasbíraných zkušeností z praxe, proto partnerům může nabídnout léty prověřené návody jak se odlišit a uspět na trhu. Partneři také získají know-how v podobě podrobně propracovaného náboru, vstupního tréninku, i dalšího vzdělávání lektorů, jehož součástí je i kariérní systém pro lektory.

 

Jazyková škola Empire vyučuje jazyky pomocí účinné „Direct Method“

Dospělí studenti jsou vyučováni metodou Direct Method, která je orientována na mluvení a odbourání strachu z konverzace – což je přesně to, co trápí až 80% studentů. Licencovaná „Direct“ metoda je založena na principu rychlých odpovědí. Takže v hodinách probíhá řízená konverzace, kde studenti jenom mluví a jsou tak „nuceni“ na otázky odpovídat bez promýšlení a nežádoucího překládání dopředu v duchu.

franchising výuka jazyků Empire - skvělá podnikatelská příležitost

 

Obrovskou konkurenční výhodou jazykové franšízy Empire je to, že ví, jak si získat firemní klientelu!

Franchisa Empire svým partnerům poskytuje nejen návod, jak vést výuku jazyků pro veřejnost, ale také dává k dispozici cenné know-how, jak uspět v náročném prostředí vzdělávání ve firmách. Úspěch franchisingového systému Empire je v korporátním businessu podložen dalšími službami, které klient dostává, vedle samotné výuky. Firemní prostředí si totiž vyžaduje odlišný přístup, nežli běžní studenti jednotlivci.

„Uvědomujeme si, že každá firma potřebuje nejen kurz, ale zejména jeho správné nastavení a uspořádání tak, aby si ho zaměstnanci vážili a byli motivováni, aby byl kurz efektivní a aby zapadl do pracovního života firmy. To je pro nás při práci s firemním segmentem nejdůležitější“ Doplňuje výčet know-how, které franchisoví partneři v rámci franchisingu v Empire získávají, manažerka konceptu, Adéla Masaryková.

 

Naši klienti si nás cení zejména kvůli tomu, že jim neprodáváme kurzy, ale nabízíme řešení jazykového vzdělávání„.

Soňa Miháliková – account manager

 

Franšíza Empire neusíná na vavřínech. Dál pracuje na vývoji a rozšiřuje obzory vzdělávání…

Po 11 letech úspěšného fungování jako jazyková škola, se vzdělávací společnost Empire rozhodlarozšířit záběr i na jiné oblasti vzdělávání, konkrétně vzdělávání pro děti v oborech jako fyzika, architektura, mechanika ve spojení s hrou. Spojovacím prvkem ale vždy musí být to, že vzdělávací program je praktický, má viditelné výsledky a studenty baví. Více o tomto zajímavém projektu se dozvíte příště. 😉

Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.