Martin Horák vidí na podnikání pod hlavičkou franšízového partnera Poe Poe řadu výhod. K těm hlavním patří budování jednotného brandu, centrální nákup surovin za nejnižší ceny na trhu, velké zpětné bonusy od dodavatelů, neustálé hlídání kvality, podpora při školení či možnost konzultace každodenních provozních problémů a jejich řešení.

 

Od brigády až po majitele pobočky Poe Poe…

Martin Horák je důkazem tohoto, že každý z nás má svůj osud ve svých rukou.

 

Oborem Martina Horáka navíc nebyla gastronomie. Na střední škole vystudoval obor elektroinstalace v automobilovém průmyslu. Svou kariéru v oboru gastronomie odstartoval prostřednictvím brigády v uherskohradišťské pobočce Poe Poe. Jeho vysokého pracovního nasazení ocenilo vedení společnosti tím, že mu v roce 2015 byla nabídnuta práce na pozici hlavního manažera v největší pobočce v Brně.

 

„Po roce působení na této pozici, jsem začal přemýšlet o možnosti otevřít si svoji vlastní pobočku Poe Poe,“ popisuje Martin Horák s tím, že v tom momentě začal s hledáním vhodné lokality, která by splňovala podmínky pro franšízu Poe Poe.

 

Komerční prostor, který splňoval veškeré požadavky, se nakonec objevil v Hodoníně a v roce 2016 Martin Horák zahájil provoz franšízové pobočky Poe Poe…

 

Jejímu otevření však předcházela celá řada nezbytností, které musel Martin Horák zařídit. Čekalo na něj založení společnosti s ručením omezeným, podepsání nájemní a franšízové smlouvy.  Musel zajistit financování celého projektu a jeho následnou realizaci včetně potřebných stavebních úprav. Důležitou součástí příprav souvisejících s otevřením pobočky pak bylo i nalezení těch správných zaměstnanců, jež budou k úspěchu pobočky přispívat.

Martin Horák zaznamenal nejen velmi silný zájem zákazníků po otevření pobočky Poe Poe v Hodoníně, ale i po třech letech působení zájem ze strany zákazníků neopadá, ale naopak stále roste

 

„Počítali jsme s tím, že zájem ze strany zákazníků bude narůstat postupně. To, jak byl zájem abnormálně silný, nás opravdu překvapilo,“ říká Martin Horák, který se kromě provozování vlastní franšízové pobočky věnuje i práci v již zmíněné brněnské, kde stále pracuje jako hlavní manažer.

Na svém podnikání Martin Horák velmi oceňuje výhody, které mu franšízová spolupráce se zavedeným konceptem, přináší…

 

Při startu svého podnikání získal možnost opřít o pomoc franšízora, což každému začínajícímu podnikateli opravdu zjednoduší jeho rozjezd. Martin Horák od poskytovatele licence získal mimo jiné pomoc se zajištěním financování své pobočky, ale nejen to. Získal také pomoc při výběru a následné úpravě prostoru a samozřejmě byl zahrnut do dodavatelsko-odběratelského řetězce, díky čemuž se v rámci centrálního nákupu surovin může dostat k cenám a podmínkám, ke kterým by se jako samostatný provozovatel restaurace bez silného partnera v zádech nedostal.

 

Dohled  ze strany centrály nevnímal Martin Horák jako něco, kvůli čemuž by o podnikání v rámci franšízové sítě neuvažoval

 

„Franšízant by si měl uvědomit, že dozor z centrály je jen pro jeho dobro a napomáhá správnému fungování jeho provozovny. Kontroly probíhají namátkově, nesou se v přátelském duchu a případné nalezené problémy se řeší hned,“ vysvětluje Martin Horák a dodává: „Franšízant díky centrále získá jistotu, že v jeho provozovně je vše v pořádku i během jeho nepřítomnosti, například, když je na zasloužené dovolené. Také díky tomu pak může franšízat dále růst a případně uvažovat o rozšíření svého podnikání.“

 

Nyní se Martin Horák hodlá věnovat vedení své vlastní pobočky Poe Poe v Hodoníně a současně práci hlavního manažera pobočky v Brně.

 

Do budoucna by však chtěl svou spolupráci s Poe Poe rozšířit a společně s vedením otevřít další velkou provozovnu Poe Poe v Brně.

 

Zaujala možnost spolupráce s konceptem Poe Poe?

Chcete se stát spokojeným franšízantem jako Martin Horák?

Neváhejte a kontaktujte nás.

 

Ptejte se na cokoliv, zástupci konceptu Vám rádi odpoví:

Jméno

E-mail

Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

Franchisa

Doplňující informace