Franchisa Bricks 4 Kidz®  přináší vše jednoduše a v kostce, lépe řečeno v LEGO® kostce. Zakladatelkou této aktivity je Michelle Cote, která nalezla způsob, jak učit děti prostřednictvím hry…

 


Od roku 2008 mohou proto děti navštěvovat programy založené na konceptu Bricks 4 Kidz®. V současné době se Bricks 4 Kidz řadí mezi nejrychleji rostoucí a franchisanty nejvíce oceňovaný podnikatelský záměr. Aktuálně působí již ve 42 zemí celého světa.


Jak se koncept Bricks 4 Kidz dostal do České republiky a jak se mu u nás daří, nám řekla Michele Leschová, master franchisantka pro Českou republiku.

 

„Moje spolupráce s konceptem Bricks 4 Kidz začala v roce 2013. Koncept mě zaujal možností spojit vzdělávání s hrou s kostkami LEGO®. Moje první centra vznikla na Praze 1 a Praze 5. Více center jsem nerozjížděla z důvodu, že jsem nevěděla, jaká bude na koncept v České republice reakce.“

 

Po čase působení na českém trhu zaznamenala Michele Leschová zvýšený zájem o aktivity konceptu Bricks 4 Kidz.  V roce 2015 se proto rozhodla  své pobočky rozšířit a jako způsob expanze si zvolila franchising.

 

Aktuálně se koncept Bricks 4 Kidz může v České republice pochlubit 9 pobočkami!

 

Koncept Bricks 4 Kidz je tu především pro děti a rozvoj jejich znalostí a dovedností. V jakých oblastech jejich rozvoje může být dětem prospěšná právě hra s kostkami LEGO®?

 

Koncept Bricks 4 Kidz se soustřeďuje na program STEMP, což je věda, technologie, strojírenství a matematika. A právě v těchto oblastech se mohou děti zdokonalovat prostřednictvím tvoření s kostkami LEGO®,“ vysvětluje Michele Leschová přednosti programu pro mimoškolní vzdělávání dětí zábavnou formou a dodává: „V Bricks 4 Kidz máme 600 vlastních modelů. K modelům máme návody pro učitele, návody pro sestavení, pracovní listy a letáčky v češtině, angličtině a francouzštině. Na úvod hodiny diskutujeme s žáky o modelu, který budeme stavět. Každý týden pracují žáci na novém projektu, jednotlivé modely jsou řazeny do tematických okruhů (např. stroje, stavby, přírodní katastrofy, zákony fyziky, poznávání vesmíru) a umožňují žákům osahat si základní principy fungování přístrojů a objevovat základní fyzikální zákony.“

 

Cílem konceptu Bricks 4 Kidz je nabídnout dětem poznání školních znalostí v praxi a rozšířit tak jejich vědomosti a znalosti….

 

Školou povinné děti si mohou návštěvou kurzů Bricks 4 Kidz obohatit své znalosti a dovednosti. Myslí však v Bricks 4 Kidz i na mladší děti? Jaké výukové programy nabízí koncept Bricks 4 Kidz pro předškolní a jaké pro školní děti?

 

Koncept mimoškolního vzdělávání Bricks 4 Kidz má kurzy pro děti různého věku – nejen pro školáky, ale i pro mladší děti. S našimi programy mohou začít děti již věku 3-4 let. Programy s kostkami DUPLO® pomáhají dětem objevovat, zkoumat a učit se novým věcem. V našich lekcích se věnujeme tématům jako jsou zvířátka a jejich zvuky, věci kolem nás nebo dopravní prostředky,“ vysvětluje Michele Leschová nabídku programů pro ty nejmenší.


„Starším dětem nabízíme v Bricks 4 Kidz sadu Technicks, prostřednictvím níž zkoumají děti přírodní síly, vynálezy a staví vozidla. Téměř všechny modely mají motor a jsou tak pro děti zajímavější. Modely jsou buď jednodušší, nebo obtížnější a každý obsahuje návod pro učitele a powerpointové prezentace pro snadnější pochopení. S dětmi se současně bavíme, kde se daná věc používá, kde vznikla a zda se s ní děti setkávají v běžném životě,“ popisuje Michele Leschová výukový model pro školáky, kdy se děti učí modely nejen stavět, ale mohou současně pochopit jejich celkový význam a využití v praktickém životě.

Tyto programy již úspěšně běží. Připravujete v Bricks 4 Kidz nějaké novinky?

„Chystáme se nabízet také programování na počítači a tvorbu počítačových her. Naším cílem je nabízet stále nové věci.“

 

Spokojenou klientelu zdá se máte, ale jak je tomu u franchisantů? Jsou spokojení? Vidíte posun v jejich podnikání?

„Aktuálně máme 9 franchis, z toho první franchisa funguje již 2,5 roku, další čtyři působí již přes rok a čtyři franchisy začali loni. Naší snahou je, co největší spolupráce s franchisanty a vzájemné sdílení informací. Pro naše franchisanty pořádáme školení a různá setkání, v rámci nichž si mohou informace vyměňovat. V lednu proběhne také mezinárodní konference. Z důvodu, že do našich řad přibyli nový franchisanti, chceme letos uspořádat další školení, aby naši franchisanti byli úspěšní a ziskoví.“

 

Snahou franchisora Bricks 4 Kidz je navázání co největší spolupráce mezi franchisanty!

Konkurence je v každém oboru, jak ji vnímáte Vy s Vaším konceptem a jak se z pohledu konkurence daří konceptu Bricks 4 Kidz v ČR?

„Poptávka o námi nabízené služby stále roste, snažíme se proto neustále rozšiřovat naši nabídku v rámci škol, kde spatřujeme náš největší potenciál. Aby byl o naše služby zájem je důležité, aby rodiče viděli výsledky naší práce. S rostoucím městem bývá konkurence v nabízených kurzech pro děti větší. Naší výhodou jsou přidané aktivity ke kroužkům, jakou jsou tábory, oslavy a workshopy. V rámci příměstských táborů, které probíhají v rámci školních prázdnin v našem centru, v rodinných centrech a sportovištích, mohou děti pracovat s modely s motory, s modely z kostek, tvořit mozaiky apod.. Nově nenabízíme akce pouze pro děti, ale rozšířili jsme naši nabídku také o teambuldingové akce pro dospělé s názvem Bricks for Biz.“

 

„V každém oboru existuje konkurence, i náš koncept ji má. A jak s ní pracujeme? Snažíme se, aby nás naše konkurence spíše posouvala dál, než nějakým způsobem brzdila.“

 

Jaký je přínos pro franchisanta být součástí Vašeho konceptu? Co franchisanti na spolupráci s konceptem Bricks 4 Kidz nejvíce oceňují?

„Naši franchisanti oceňují především podporu a osnovu. Program je úžasný a my děláme maximum, aby byl úspěšný.“

 


Zaujala Vás možnost propojit vzdělávání dětí s hrou? Nebo již aktivity pro děti provozujete a hledáte další doplňkovou činnost?

V Bricks 4 Kidz hledají lidi, kteří budou sdílet myšlenku konceptu a budou se své práci věnovat naplno. Za to svým franchisantům koncept Bricks 4 Kidz nabízí lety prověřený koncept a podporu ze strany franchisora!


Pokud chcete získat další, podrobnější informace, vyplňte kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchiszingu a chcete být podrobněji informováni o franchiszách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchiszingu – která franchisza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franchisz, kde je aktuální nabídka franchisz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchiszignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchiszyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

   

  „LEGO® je obchodní značka skupiny společností LEGO, která nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje tento web“.