lizzy-23Předsevzetí k přelomu roku neodmyslitelně patří. A mám za to, že když už si nějaké to předsevzetí rozhodneme dát – alespoň u nás žen – se v drtivé většině týká hubnutí, diety či nového začátku v podobě zdravého životního stylu. A co k novému roku také neodmyslitelně patří je bilancování…

Proto není divu, že náš franchisingový rok začínáme bilancováním. A kde jinde bychom mohli začít než u hubnutí?

Dnes jsme si proto povídali s Janem Gondou, který v roce 2008 přivedl do České republiky dietetické poradny NATURHOUSE, díky nimž jsou stovky klientů spokojeny se svými novými postavami, potažmo i lepšími životy, ke kterým se dopracovali díky trvale shozeným kilům, která léta nabírali (nejen o Vánocích) a která zatěžkávala jejich životy… Do doby, než odhodili obavy a pochybnosti a vyzkoušeli systematické hubnutí s poradnou NATURHOUSE.

Franšíza Naturhouse v čele s Janem Gondou, vlastníkem master franšízové licence NaturhouseJan Gonda, master franchisant konceptu NATURHOUSE pro ČR a SK

Má více než 15 let zkušeností v oboru zdraví, přírodní medicíny a obchodní činnosti na mezinárodní úrovni. Vede osm let úspěšnou franchisovou síť NATURHOUSE s téměř 120 pobočkami v České republice a na Slovensku a u tohoto čísla v roce 2017 zůstat nehodlají. V Česku je podle Jana Gondy prostor pro fungování až 150 poboček. Značce NATURHOUSE se osvědčuje budování sítě formou franchisingu od samého počátku, což v praxi znamená, že pod značkou NATURHOUSE provozuje výživovou poradnu, podle daných pravidel a ověřeného know-how, samostatný podnikatel či podnikatelka.

Podle Jana Gondy se čím dál častěji stává, že se novými franchisanty – provozovateli nových poboček – stávají sami jejich spokojení klienti.

Dietetický koncept NATURHOUSE má unikátní „hubnoucí know-how“, určené pro muže i ženy, založené zejména na úpravě stravovacích návyků, doplněný o podpůrné produkty, které v případě potřeby klientovi celý hubnoucí proces pomohou lépe zvládnout.  

 

Trocha novoročního bilancování v číslech, aneb jak se v roce 2016 franchise NATURHOUSE dařilo 

V roce 2016 v České republice franchisový koncept NATURHOUSE otevřel celkem 14 nových výživových poraden a dalších 9, které doposud provozoval ve vlastní režii, přeprodal novým podnikatelům, franchisantům. Na sklonku roku 2016 koncept prolomili hranici 90 fungujících poboček v Česku. Na Slovensku se jim vloni podařilo otevřít 6 nových provozoven a další 2 fungující přeprodat do rukou franchisantů. Na Slovensku tedy k dnešnímu dni funguje 25 výživových poraden NATURHOUSE. 

Co se ekonomiky podnikání týká, síť v porovnání s předchozím rokem obratově vzrostla o 15 %.

Pane Gondo, v Čechách provozujete již 90 poboček NATURHOUSE, neblížíte se již hranici nasycenosti trhu? Pro kolik poboček je ještě do budoucna prostor a v jakých městech je vůbec ještě možné s franchisovou pobočku poradny NATURHOUSE otevřít? 

Určitě prostor pro nové pobočky ještě je, stanovili jsme si pomyslnou hranici 150 poboček v České republice, ke které máme ještě poměrně daleko. Samozřejmě, že větší města jsou, až na několik málo lokalit, již obsazena. Máme „ve frontě“ další zájemce o franchisy, a budeme expandovat do dalších lokalit, v nichž zatím nepůsobíme, čímž budeme dále zahušťovat pobočkovou síť.

Navíc nově prorážíme s velmi zajímavým konceptem mikro-mikro, který otevírá nové možnosti pro menší města a jejich obyvatele, potažmo podnikatele. V tom vidíme ještě velký potenciál.

tlačítko katalgovový zápis

Jak velkých (respektive malých) měst se koncept výživové porady mikro-mikro týká? Máte již provoz takové pobočky někde odzkoušen?

V loňském roce jsme otevřeli pilotní projekt výživové poradny typu mikro-mikro v Dobříši.  Koncept mikro-mikro poradny, jak zní její pracovní název, je určen pro středně velká a menší města, od cca 5 000 obyvatel.

Co ukázala praxe?  Je těžké se prosadit s „hubnoucími službami“ na maloměstě? Daří se získat potřebnou klientelu i zde?

Mikro-koncepty NATURHOUSE obecně ukazují, že podnikání v malých městech rentabilně a bez provozních potíží funguje. Jak ze zkušeností ze zahraničí, tak také u nás vyplývá, že menší koncepty přizpůsobené menším městům si dokáží velice rychle získat klientelu. Na malém městě se přeci jen doporučení šíří více méně samo, a navíc závratnou rychlostí. Když tedy ve výživové poradně působí výživová poradkyně, která dodržuje naše know-how, je tedy například usměvavá, příjemná, umí vyslechnout a tím současně rozklíčovat nesprávné stravovací návyky. Dokáže-li nabídnout individuální řešení a podpoří své klienty, tak se člověk nemusí bát o nedostatek klientely. Lidé si ji navzájem doporučí.

Hovoříte ještě o některých volných lokalitách. Kde vidíte ještě potenciál růstu Vaší sítě, která města jsou ještě pro podnikání pod značkou NATURHOUSE k dispozici?

franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-sePokud mohu konkrétně jmenovat, tak se jedná zejména o: Svitavy, Šumperk, Karvinou, Vsetín, Valašské Meziříčí, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Český Krumlov, Litvínov, Kadaň… výčet není úplný. Těch konkrétních měst je stále ještě hodně. Volné lokality jsou konkrétně uvedeny na našem franchisovém webu: www.naturhouse-franchising.cz

 

V úvodu jsme zmínili bilancování roku 2016, můžeme se ještě vrátit k tomu, co se vám v NATURHOUSE vloni povedlo, z čeho máte za celou franchisovou síť radost?

Daří se nám zavádět do pobočkové sítě nový software, který se dobře osvědčil. Posílili jsme marketing, několikrát jste náš koncept mohli vidět v televizi v pořadu Rady ptáka Loskutáka a také ve Snídani s Novou. V roce 2016 jsme uvedli nové produkty, mimo jiné také „anti-stresové“ kapsle. Podařilo se nám akreditovat vzdělání v rámci NATURHOUSE University u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a díky tomu mohou franchisanti získat 100% financování z fondů EU na vzdělávání své i svých zaměstnanců.

Na co jsme ale obzvlášť hrdí, je, že se nám daří prohlubovat kvalitu a spokojenost klientů, což se odráží na růstu průměrné návštěvnosti, jejich spokojenosti a terapeutických výsledcích. Jednou z chystaných novinek na rok 2017, kterou teď mohu prozradit, je, že jsme schválili přístroj na testování kvality pleti a k tomu na míru doporučovat naše kosmetické produkty.

Pane Gondo, co byste popřál našim čtenářům do roku 2017? A obzvláště těm, kteří uvažují nad svou profesní změnou…

Nebojte se změny! Strach je největší brzdou ve vašem životě. Pokud vás vaše práce nenaplňuje, opusťte své pracovní místo a vyberte si koncept, který vás bude zajímat, ke kterému budete mít blízko a který vás bude bavit a naplňovat. Žádný začátek není lehký, proto se nenechte svést z cesty. Když budete maximálně dodržovat manuál daný centrálou, máte vyhráno. Přeji vám šťastnou volbu toho správného konceptu, radost z podnikání a úspěchy nejen v nastávajícím novém roce!

 

Chcete získat další informace o této podnikatelské příležitosti s franchisou NATURHOUSE?

Můžete nás kdykoliv kontaktovat:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

   

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!