Bankomaty, jako finanční služby, jsou v Česku stále více dostupnější. Podle dat Broker Consulting a mBank, kteří provozují vkladomaty na společných pobočkách OK POINT, se zvyšuje zájem zejména o vkladové služby.

 

Kdo má o vkladové služby největší zájem?

ilustrační foto OK POINT

Největší zájem o vkladové služby byl zaznamenán ze strany  drobných podnikatelů. Vklady vykonávají především v pondělí a průměrná vložená částka se pohybuje okolo 16 tisíc korun na jeden vklad.

V loňském roce se dle průzkumu společnosti Deloitte zvýšil počet bankomatů v tuzemsku téměř o pětinu…

 

Z bankomatů bylo meziročně vybráno o 110 miliard korun více a zájem o hotovostní bankomaty mají nejenom Češi, ale třeba i turisté, kteří naši republiku navštíví.

 

Tím, že se naše pobočky OK POINT nacházejí v centrech jednotlivých měst, jsou právě pro přijíždějící vkladomatcizince atraktivní. Navíc naše vkladomaty jsou k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu, což řada z nich ocení nejvíce,“ komentuje situaci Radim Štantejský, manažer projektu OK POINT z Broker Consulting. V provozu je momentálně 44 vkladomatů OK POINT, celková výše vkladů za měsíc se pohybuje nad 160 miliony korun. První vkladomat byl zprovozněn v březnu 2017 a zatím poslední zahájil provoz letos v lednu.

 

Turisté ale netvoří hlavní klientelu vkladomatů na OK POINTech. V drtivé většině je stále využívají Češi…

 

Vkladomaty pak využívají zejména pro vklady, které tvoří až dvě třetiny všech transakcí. Průměrně tak klienti na své účty v mBank prostřednictvím vkladomatů na OK POINTech uloží téměř 90 milionů korun měsíčně.

 

„Mezi ty nejaktivněji využívané patří vkladové bankomaty na třech pražských pobočkách OK POINT, a to na Vinohradské třídě, v historicky prvním otevřeném OK POINTu v Klimentské ulici a také v jednom z nejnovějších na ulici Milady Horákové, a také dva mimopražské na Vídeňské ulici v Brně a v Mlýnské v Ostravě,“ uvádí Bronislav Dvořáček, ředitel pro spolupráci s externími partnery mBank.

 

 

Vkladomaty rozpoznají falešnou bankovku

 

Při vkládání hotovosti je důležité dodržovat pár jednoduchých pravidel…

 

I když je vkládání peněz prostřednictvím vkladomatů stále populárnější, pořád se objevují klienti, kteří s ním nemají zkušenost. Přitom pro vkládání hotovosti platí pár jednoduchých pravidel. Bankovky je potřeba vkládat volně, nesmí být v obálce či třeba svázané gumičkou. Vhodné je mít je úhledně srovnané a ne poházené či přeložené. Vkladomaty umějí rozpoznat nejenom nepatřičná platidla – třeba jinou měnu či prázdný list papíru, ale i roztrhané či falešné bankovky. Dolní limit částky pro vložení většinou nebývá omezen, horní se pohybuje na hranici 350 tisíc korun na jeden vklad.

 

Vkladomaty, které jsou k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu, nejsou jedinou službou OK POINTů. Klienti na nich mohou řešit finanční, bankovní i realitní služby.

 

Momentálně jich je otevřeno 44, ale máme k dispozici dalších 25 lokalit, v kterých nabízíme příležitost otevřít si OK POINT a stát se franšízantem.

 

Volné lokality jsou: Břeclav, Čáslav, Český Těšín, Děčín, Havířov, Havlíčkův Brod, Humpolce,   Cheb, Jablonec nad Nisou, Klatovy, Kolín, Kutná Hora, Litomyšl, Lysá nad Labem, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Přerov, Příbram, Šumperk, Tábor, Trutnov, Uherské Hradiště, Ústí nad Orlicí,   Vsetín.

Pokud i vás zaujala možnost přidat se ke konceptu Broker Consulting a mít svůj OK POINT, neváhejte a kontaktujte nás.

 

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace