Dlouholetí partneři Daniel Novák a Jana Vičanová se kromě svých dvou dětí starají také o své dvě výživové poradny NATURHOUSE na pražském Andělu a v Karlíně. S podnikáním pod osvědčenou značkou začali již v roce 2010 a mají s tím samé dobré zkušenosti.

 

Na podnikání s NATURHOUSE oceňují nejvíce to, že je vše vyzkoušené, osvědčené.  Pečlivé dodržování manuálu pak přispívá k růstu jejich podnikání.

Když Daniel Novák v rámci postgraduálního studia vycestoval do Španělska, tak jej ani nenapadlo, že zde objeví novou cestu pro svou kariéru a spojí svůj život s myšlenkou výživového poradenství a prodeje produktů pro podporu hubnutí pod jednou střechou.

 

„Přišlo mi, že ve Španělsku je poradna NATURHOUSE snad na každém rohu. Z čehož jsem usuzoval, že je o služby i produkty zájem. Zaujalo mě to, protože ke zdravému životnímu stylu mám já i moje partnerka Jana velmi blízko. Navíc mi to přišlo jako velmi zajímavý projekt a současně podnikatelský nápad. Není žádným tajemstvím, že obezita a špatné stravovací návyky jsou bohužel velmi rozšířené a ovlivňují kvalitu našeho života,“ popisuje svou cestu k franchise NATURHOUSE Daniel Novák.

 

V té době začal v České republice jejich společný známý, Jan Gonda, budovat franchisovou síť výživových poraden NATURHOUSE.

Daniel a Jana se s ním proto domluvili a zajeli se podívat do výživové poradny NATURHOUSE v Českých Budějovicích.

„V pobočce v Českých Budějovicích, která byla otevřena jako první pobočka NATURHOUSE v ČR a současně sloužila jako školicí centrum pro personál i majitele poboček, nás uvítal milý personál. V poradně vládla přátelská atmosféra, a když jsme viděli spokojené klienty, jejich vděčnost, postupnou a nenásilnou proměnu, neváhali jsme a otevřeli jsme si první poradnu v Praze na Andělu,“ říká  Jana Vičánková k začátku podnikání s NATURHOUSEM.

 

Daniel žádné předchozí zkušenosti s podnikáním neměl. Jana již provozovala konzultační firmu v oboru dermatologie. Možnost podnikat s franchisou NATURHOUSE ji proto zaujala…

 

Daniel k tomu dodává: „Janin obor má k oboru zdraví velmi blízko. Navíc vždycky říkala, že je potřeba starat se o pleť nejen zvenčí, ale že ji ovlivňuje zejména vnitřní výživa. To, jak se člověk stravuje, zda přiměřeně sportuje, zda vůbec žije plnohodnotný a šťastný život, to vše se na pleti odráží. Nápad se jí tedy líbil a šli jsme do toho.“

 

 

Rozjezd jejich první pobočky v roce 2010 byl pak velmi rychlý, ne však bezproblémový…

 

Po půl roce po otevření pobočky museli začít hledat novou výživovou poradkyni, která by se více sžila s konceptem a uměla lépe komunikovat s klienty. Všechno zlé je však k něčemu dobré a Daniel s Janou nalezli výživovou poradkyni Blanku. Za jejího vedení patřila pobočka po roce fungování mezi nejlepší v síti.

 

 Po 2 letech podnikání  s konceptem NATURHOUSE se rozhodli odkoupit od původní majitelky pobočku na Florenci.

„Koncept jsme měli ověřený, věděli jsme, co je potřeba udělat, aby se pobočka znovu zaběhla, získala si nové klienty a dobré jméno. Hodně nám v té době pomohlo vedení na centrále,“ vysvětluje Daniel rozvoj jejich podnikání s NATURHOUSEM.

I když se objevily další problémy, svou pílí a s pomocí centrály NATURHOUSE je Daniel s Janou zvládli

 

Časem totiž museli obě pobočky přestěhovat, a to z důvodu, že majitelé původních prostor chtěli tak vysoké nájemné, že by pro ně přestalo být podnikání rentabilní. Díky pomoci centrály se jejich pobočky přestěhovaly v rámci svých lokalit jen o pár ulic dál.

 

Jaké faktory byly pro úspěšné podnikání Daniela a Jany důležité?

 

„Je důležité dodržovat manuál, který je daný, osvědčený, mnohokrát vyzkoušený. Ale ještě důležitější je tým, který si musí rozumět. Dobrý tým vytvoří příjemnou a pohodovou atmosféru pro klienta, klient se pak bude rád do poradny vracet. Umožní výživové poradkyni a klientovi vytvořit si dlouhodobý vztah plný důvěry a porozumění, který je základem pro úspěšnou redukci i stabilizaci váhy,“ shodují se svorně oba partneři.

 

V současné chvíli je velmi náročné najít kvalitní zaměstnance. Jaká je personální situace na obou vašich pobočkách? Jakým způsobem motivujete své zaměstnance?

„Naprosto souhlasím, musíme poklepat na dřevo, nyní máme na obou pobočkách výborný tým. Jedním z důležitých faktorů motivace jsou samozřejmě odměny, které jsou vázány na výkon, v našem případě na obrat. Ale ještě důležitější je nebát se dát zaměstnancům větší zodpovědnost a současně jim tím i poskytnout větší svobodu pro rozhodování. Tohle všechno se nám velmi osvědčilo a naše obě poradny tím jenom získaly, “ vysvětluje personální systém obou poboček Daniel.

Co vnímáte jako hlavní pozitiva podnikání formou franchisingu?

„Franchising poskytuje velmi solidní podporu, je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak nastartovat vlastní podnikání. A přitom vám ještě zbude spousta kreativity pro vlastní myšlenky a nápady, zejména v lokálním marketingu. Nedovedu si představit, že bych něco vlastního vymýšlel, pak to zaváděl do praxe, to by pro mě nebylo.“

 

Co byste vzkázal lidem, kteří by chtěli podnikat pod značkou NATURHOUSE?

„Aby se nebáli a přišli se zeptat, jak začít. Odborníci na české centrále vždy pomohou, aktivně se zajímají. Navíc jsou přátelští, akční, vytváří vlastní nástroje a procesy. Vždy nám pomohli, pokud se vyskytl nějaký problém.“

 

Pokud je vám představa podnikání s NATURHOUSE sympatická, možná je ten správný čas, abyste udělali krok vpřed a vyšli štěstí naproti.

 

Lidi s chutí a elánem pracovat, centrála NATURHOUSE vždy ráda přivítá.

 

Těm, kteří rádi přijdou k hotovému, nabízí NATURHOUSE odkup již zavedené pobočky ve městech:

Břeclav, Chrudim, Třinec, Dobříš, Jablonec nad Nisou, Kroměříž, Děčín, Klatovy a Rokycany

 

Těm, kteří chtějí začít s čistým štítem, a jak se říká od podlahy, nabízí NATURHOUSE lokality, kde vás nebude trápit velká konkurence:

Šumperk, Domažlice, Vsetín, Kadaň, Sokolov, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Humpolec, Moravská Třebová, Česká Třebová, Kašperské Hory, Sušice, Stříbro, Planá, Mariánské Lázně, Varnsdorf, Rumburk a další.

 …

Expanze konceptu NATURHOUSE není stále ještě u konce, proto neváhejte. Volných lokalit pro vybudování pobočky NATURHOUSE je stále dostatek!

 

Ptejte se na cokoliv, zástupci konceptu Vám rádi odpoví:

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace