Podnikatelský klub BforB – místo, kde se pravidelně setkávají regionální podnikatelé, sdílí zkušenosti, vzájemně si doporučují zakázky a množí tak své zisky i klientská portfólia…

Franchisový koncept Business for Breakfast (BforB) je v České republice největší profesionální organizací, která se specializuje na referenční networking formou podnikatelských klubů. Kluby Business for Breakfast podporují zejména malé a střední podnikatele na lokální úrovni a primárním cílem celého konceptu je vytvořit pro místní podnikatele takové prostředí – podnikatelský klub BforB – v němž jeho členové získají dlouhodobé podnikatelské příležitosti a zhodnotí své podnikání. Na klubových setkáváních členové získávají nové zakázky, inspiraci pro svůj byznys, tipy na podnikatelská zlepšení a také vytvářejí hodnotnou lokální podnikatelskou komunitu, která je vzájemně velmi prospěšná a obohacující.

.

podnikání k podnikání? podnikání s podnikateli? To vše můžete díky Business for Breakfast klubům pro podnikatele

Díky účasti v klubech Business for Breakfast získáte větší ekonomickou stabilitu pro svůj byznys a nenásilně pracujete na jeho dynamice i růstu.

Důkazem toho tvrzení je také fakt, že za první pololetí letošního roku se v podnikatelských klubech Business for Breakfast zaevidovali a zrealizovali zakázky za více než 58 milionů korun. V tomto období si účastníci mezi sebou předali čtyři a půl tisíce doporučení a kontaktů na nové zákazníky a díky klubům BforB tak proběhlo více než 9000 obchodních schůzek.

newsletter TF

V JIŽNÍCH ČECHÁCH SE FRANCHISOVÝM KLUBŮM BforB DAŘÍ, V DOHLEDNÉ DOBĚ SE JEJICH POČET ZDVOJNÁSOBÍ!

Daniela Librová a Jakub Baxa převzali svůj první podnikatelský klub počátkem letošního roku v Českých Budějovicích a v „podnikání s podnikateli“ se jim natolik daří, že po šesti měsících aktivního podnikání pod záštitou Business for Breakfast provozují celkem pět klubů po jižních Čechách, kde je teď aktuálně 48 firem a už spřádají plány na otevření dalších pěti klubů.

Povídali jsme si s jihočeskými franchisanty, kteří vedou pět podnikatelských klubů Business for Breakfast v Českých Budějovicích a Táboře. Mají tak na svědomí růst jihočeského podnikatelského potenciálu, avšak na pěti klubech jejich plány nezůstávají, mají v plánu v brzké době stávající počet klubů zdvojnásobit.

O dosavadních úspěších podnikatelských klubů pod jejich vedením, o tom, proč se do podnikání pustili, ale také o plánech a vizích pro další období povídají Daniela a Jakub…

jak začít podnikat s franšízou? jak v podnikání dosahovat vyšších zisků? zajděte do podnikatelského klubu BforB, tam se dozvíte vše potřebné

Co byla vaše původní profese a jak jste se dostali k podnikání s BforB?

S podnikatelskými kluby BforB jsme se seznámili v Českých Budějovicích. Naším prvotním byznysem bylo (a stále je) obchodování se zdravou kávou a superpotravinami, kde spolupracujeme s mezinárodní společností DXN International. Psal se rok 2015 a my jsme tehdy potřebovali navýšit objem našich zakázek a začít efektivněji pracovat s naší stávající sítí kontaktů. A to byl důvod k tomu, abychom si přivstali a dojeli s podívat na obchodní snídani BforB do Budějovic. Velmi mile nás překvapilo, jak profesionálně je celé setkání vedeno, ale hlavně nás dostala samotná atmosféra v klubu.

„Taková koncentrace šikovných podnikatelů a zajímavých lidí, to je zkrátka místo, kde musíte být!“

Našli jsme tak perfektní řešení pro naše cíle a stali jsme se členy historicky prvního podnikatelského klubu BforB v Českých Budějovicích. Po zhruba šesti měsících našeho členství jsme byli tímto konceptem tak nadšeni, že jsme se odhodlali udělat další velmi důležité rozhodnutí v našem životě – přihlásili jsme se do výběrového řízení a stali se oblastními řediteli BforB pro jihočeský kraj.

Proč jste se rozhodli právě pro podnikání s Business for Breakfast a franchising vůbec?

Celková myšlenka BforB rezonuje s naším vnímáním toho, jak má správné podnikání vypadat. Tzn. obklopovat se stejně naladěnými a úspěšnými lidmi, kteří si chtějí pomáhat. A v BforB k tomu máte ideální podmínky. Bezkonkurenční prostředí a efektivní systém vedení celého klubu, který vám zajistí, že se za hodinu a půl stihne spoustu práce.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...A pokud máme být zcela upřímní, chceme tu po sobě něco zanechat. A máme rádi ten pocit, když si můžeme říct: „Super, že to těm lidem funguje! Tohle je opravdu smysluplné podnikání. Děláme něco, co má veliký význam! Proto jsme z podnikání v BforB tak nadšeni a každý den tím žijeme.

Můžete nám prozradit, jaké máte vize, co díky BforB chcete ve vašem regionu „způsobit“? Jaké máte plány pro váš region?

Naší vizí je přispět ke změně podnikatelské atmosféry v jižních Čechách k lepšímu. V roce 2017 plánujeme v klubech takto propojit 150 podnikatelů, kteří si budou navzájem inspirací, a díky tomu jejich podnikání bude růst. Budujeme opravdu neprůstřelnou komunitu lidí, pro které jsou ostatní členové jako byznys rodina.

Cílem je, aby se členové této byznys rodiny na sebe mohli spolehnout, vzájemně se podporovat, předávat si kvalitní doporučení, ale také se pořádně bavit a zažít zábavu na neformálních akcích, které pro členy našich klubů pravidelně pořádáme.

Na čem právě pracujete? Do kterých měst máte nyní s franchisou BforB namířeno?

Právě teď pracujeme na rozvoji nových klubů v regionech, kde BforB ještě není. Aktuálně je to město Tábor. Věříme, že v Táboře jsou opravdu kvalitní firmy, protože jsme už měli možnost poznat tady desítky velmi zajímavých lidí z různých oborů.

Máme tady skvělý klub v hotelu Palcát, kde nám poskytli perfektní servis a podmínky, aby se tu členové cítili dobře. Na příští snídani se představí Výkonný tým klubu, který se skládá přímo ze členů a musíme říct, že to jsou skutečně profíci ve svých oborech. Na nich teď bude vedení a rozvoj tohoto klubu. My se poněkud vzdálíme do role mentora a budeme dohlížet na celkovou spokojenost členů ve všech klubech.

Zároveň plánujeme strategii na rozvoj klubů v dalších regionech jako je Písek, Strakonice, nebo Jindřichův Hradec. Tady je nutné zapracovat na seznámení se s vlivnými lidmi z těchto měst a domluvit se s nimi na spolupráci. Obvykle to děláme tak, že pro jejich známé uděláme tzv. „ukázkovou snídani“ a pokud se dá dohromady alespoň 6 firem, tak  pro ně klub v daném městě otevřeme.

Takže využíváte svých zkušeností a dosavadních úspěchů pro další rozvoj. Využíváte nějak kontakty z klubů?

Ano, právě díky stávajícím klubům se nám rozvoj nových klubů velice daří. Máme za sebou reálné zkušenosti, víme co funguje a členové nám na klubech dávají doporučení na firmy ve městech, kde nikoho neznáme. Díky tomu jsme schopni kluby úspěšně otevřít.

Zbývá vám čas na stávající kluby? Jak to zvládáte?

Samozřejmě se také zaměřujeme na stávající kluby! Moc dobře si uvědomujeme, jak je důležité, aby byli členové v klubech maximálně spokojeni. K tomu je zapotřebí neustále být v kontaktu se členy Výkonných týmů každého klubu a podporovat je ve vedení. Děláme vše pro to, abychom věděli, co naši členové chtějí nebo potřebují a mohli jim nabídnout podporu.

Jak to děláte, že jste tak dobří?

13308141_824695534301268_2032908173660991287_oNeříkáme, proč to nejde, vždy přemýšlíme nad tím, jak to půjde!

Velikou výhodou je, že jsme na to dva. Navzájem se neustále inspirujeme k lepším výkonům a děláme maximum proto, aby tomu tak bylo! Také čerpáme ze zkušeností ostatních leaderů BforB, kteří nám pomáhají vyvarovat se zbytečných chyb. To je pro nás samozřejmě neocenitelná výhoda! Důležitý je také postoj, který si nastavíte.

Ale hlavně máme přesvědčivou osobní vizi, která nás žene kupředu. BforB je pro nás vzrušující podnikání, které nám umožnilo mít životní styl, o kterém jsme vždy snili…

Co byste poradili novým franchisantům do jejich startu?

Ať využijí jednu z největších předností franchisingu. A to je dělat jednoduché věci, pořád dokola po dostatečně dlouhou dobu, přesně tak, jak je tomu dáno podle předepsaných postupů. Úspěch se potom dostaví, protože jsou to vždy procesy, které jsou prověřené a fungují. Šetří to čas, peníze i úsilí! A potom také vytrvalost. Každá překážka by měla být pouze oklikou na cestě k vašim cílům.

 

TAKÉ SE CHCETE STÁT SOUČÁSTÍ ÚSPĚŠNÉ KOMUNITY PODNIKATELŮ VE VAŠEM MĚSTĚ?

 ZAJÍMALO BY VÁS, JAK MŮŽETE ZALOŽIT SVŮJ VLASTNÍ PODNIKATELSKÝ KLUB?

 CHCETE SE PŘIJÍT NEZÁVAZNĚ PODÍVAT DO KLUBU VE VAŠEM OKOLÍ? MŮŽETE!

STAČÍ NÁS KONTAKTOVAT A MY VÁM ZAJISTÍME SCHŮZKU OHLEDNĚ FRANCHISINGU S BforB NEBO NÁVŠTĚVU VYBRANÉHO KLUBU:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  tlačítko katalgovový zápis

   Výpis všech článků o Business for Breakfast

  newsletter TF

   ———————————————————————————————————————————————

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? 

  Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

  Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

  Přemýšlíte v čem podnikat? Napadla Vás už možnost začít podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

  Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento příspěvek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franchisy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

   

  V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.