Síť realitních kanceláří RE/MAX si v loňském roce upevnila pozici jednoho z lídrů na tuzemském realitním trhu. Svým klientům prodala nemovitosti za více než 17 miliard korun. Došlo k navýšení počtu transakcí i průměrné provize pro makléře.

 

Meziroční nárůst obratu představuje 14 procent, což je ještě více než v loňském – doposud rekordním – roce…

 

Růst obratu přes 700 milionů odpovídá nastavené strategii, která směřuje k dosažení hrubého provizního obratu ve výši jedné miliardy. Tento cíl plánuje vedení splnit během několika příštích let.

Letos se chce management společnosti RE/MAX zaměřit především na otevření nových poboček

Zatím pokračujeme dle vytyčeného plánu. Musíme však zapracovat na regionální expanzi a navýšení počtu poboček, protože v loňském roce jsme v celkovém počtu otevřených kanceláří rostli jen mírně“ říká Milan Žák, generální ředitel RE/MAX ČR. Podle Milana Žáka existuje celá řada míst, kde RE/MAX hledá své franšízové partnery pro otevření nových kanceláří, které jsou předurčeny k úspěšnému zavedení na trh, další lokality jsou otázkou vzájemné dohody.Máme vypočítanou distribuci dle spádové oblasti a také vytipovaná místa, kde bychom rádi otevřeli kanceláře přednostně. Zájemci o franšízu se tak nemusí bát, že budou odmítnuti nebo že jim bude místo přiděleno, jak je tomu v některých jiných franšízách,“ dodává Žák.

 

Kolik a v jakých lokalitách plánuje společnost RE/MAX své pobočky otevřít?

 

Franšíza RE/MAX plánuje okolo třiceti nových kanceláří, cílem je mít zastoupení v každém okresním městě a současně zvýšit zastoupení i ve městech krajských.

 

Příležitostí pro nové zájemce o otevření vlastní realitní kanceláře je tak po celé republice opravdu mnoho.


Realitní síť využila svých příznivých ekonomických výsledků k výrazné investici do otevření nového školicího střediska RE/MAX Akademie v Praze, jenž umožní kvalitní a hlavně plošné vzdělávání franšízantů a makléřů vlastních, ale i těch mimo síť.

Cílem RE/MAX akademie je pomáhat kultivovat realitní trh.

Díky zázemí vlastního školicího střediska i skvělých odborníků, chce RE/MAX Akademie využít příležitost a nabídnout některé kurzy také pro veřejnost. Především půjde o školení zaměřené na daně, právo, obchodní dovednosti nebo manažerské kurzy zaměřené na vedení a motivaci týmu.

Chceme, aby naše zkušenosti a špičkové školitele měli možnost využít jak makléři, tak zájemci mimo naši síť. Věříme, že kurzy budou vhodné nejen pro další realitní profesionály, ale také pro obchodníky obecně,“ říká Andrea Dvořáčková, ředitelka RE/MAX Akademie. Kromě běžných kurzů budou probíhat i mimořádné semináře pod vedením světoznámých jmen.

Jednou z nejbližších akcí bude dubnová návštěva amerického kouče a mentora Richarda Robbinse.RE/MAX také podniká nové kroky v  oblasti marketingu a mění svoji podobu i logo, aby mohla být od letošního roku otevřena i veřejnosti. 

 A jak vidí v RE/MAXu vývoj realitního trhu?

Letošní rok bude podle vedení realitní sítě RE/MAX předzvěstí změn. Dobrá ekonomická situace, příznivé, byť rostoucí ceny nemovitostí, a nízké úrokové sazby odstartovaly na přelomu let 2015 a 2016 vlnu pozitivní nálady, která se promítla i do loňského roku.

„Pro letošní rok očekáváme, že růst cen zpomalí. Úrokové sazby hypoték se v letošním roce pravděpodobně vyšplhají ke třem procentům. Díky přísnějším pravidlům pro jejich poskytnutí a potřebě větší finanční rezervy se bude snižovat poptávka po nemovitostech a zvýší se počet lidí hledajících nájemní bydlení. Ceny nemovitostí budou mít zřejmě ještě v prvním pololetí rostoucí tendenci. Teprve ve druhé polovině roku očekáváme, že začnou pomalu stagnovat. Pokud nedojde k zásadnímu ekonomickému šoku či nečekanému geopolitickému vývoji, nemělo by dojít ke snížení cen jako takových,“ říká Milan Žák, generální ředitel RE/MAX ČR k vývoji realitního trhu.

 

Pozice společnosti RE/MAX na českém trhu je stále silnější!

 

Plánuje proto otevřít 30 nových kanceláří po celé České republice.

 

Neváhejte a připojte se ke značce RE/MAX i Vy! Podporou ve Vašem podnikání Vám bude zkušený tým odborníků.

 

Pokud chcete získat další, podrobnější informace, vyplňte kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchiszingu a chcete být podrobněji informováni o franchiszách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchiszingu – která franchisza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franchisz, kde je aktuální nabídka franchisz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchiszignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchiszyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!