Sklizeno působí na trhu s potravinami už více než šest let, respektive od té doby, kdy se kvalitní jídlo stalo společenským tématem. Sklizeno prošlo trendem farmářských, bio i funkčních potravin, a díky tomu ví, co zákazník chce!

Díky výhradní pozici u dodavatelů a díky společným nákupům jsou ceny dodávaného zboží nižší a prodejny pak mohou zboží nabízet za konkurenční ceny.


Neváhejte a přidejte se k řadě spokojených franchisantů společnosti, která Vás nenechá ztroskotat!

V roce 2017 chtějí zvýšit počet poboček z aktuálních 48 na 56. A kde hledá Sklizeno nové franchisanty?

Aktuálně hledá Sklizeno franchisanty pro několik poboček v Praze např. Radotíně, v Ostravě, Olomouci, Brně a dalších městech.

„Pokud nás osloví franchisant se zajímavou lokalitou, rádi ji zvážíme. Koncept Sklizeno úspěšně funguje už v několika krajských městech a chceme ho rozšiřovat postupně až na úroveň okresů, takže vše záleží na konkrétní lokalitě a franchisovém partnerovi,“ vysvětluje budoucí expanzi Sklizena obchodní ředitel pan Jan Langer.

Teď si asi říkáte: „Co mi může Sklizeno, jako potenciálnímu zájemci o franchisu, nabídnout?“

Koncept Sklizeno Vám poskytne nejen své know-how, ale i své systémy, které zvládají vypočítat ideální rozložení prodejny a navrhnout potřebný sortiment. Dále franchisant s konceptem Sklizeno získá:

 1. Moderní zázemí prodejnyfranchisanti získají servis v rozsahu, který je v tomto oboru zcela nevídaný
 2. Spolupráci při výběru lokality prodejnyfranchisantovi je poskytnuta finanční rozvaha pro jeho lokalitu
 3. Možnost kooperativní franchisyfranchisant získá k franchise investora. To umožňuje pořízení franchisy i s relativně nízkou investicí, ale naopak s garancí návratnosti investice ze strany Sklizeno.  Tento zájem také potvrzuje obchodní ředitel Langer a vysvětluje důvody garance: „My sami jsme totiž podílníky prodejny a záleží nám na její profitabilitě. Ta nikdy neklesá pod 35 % výnosu z investice.“
 4. Automatizovaný systém objednávek zboží systém spravuje objednávky tak, aby prodejna byla průběžně a rovnoměrně zásobená. „Tento systém ušetří díky své přesnosti franchisantovi několik hodin času denně. Na prodejnách pak jen zřídka nějaké zboží dojde nebo přebývá. Franchisant pak v systému provádí “jen” korekce závislé například na regionálních specifikách nebo sezóně. Zbytek systém plánuje podle dosavadních prodejů jak v konkrétní prodejně, tak v celé síti,“ upřesňuje výhody systému pan Langer.
 5. Centrální nákup zboží ten zaručí franchisantům nejen výhodnější ceny, ale i to, že prodejna nenaskladňuje zvlášť každého dodavatele, ale zboží od většiny dodavatelů je sdruženo do jedné dodávky expedované z centrálního skladu Sklizeno. „Výhodou je, že kromě výhodnějších nákupních cen ušetří franchisant také čas, který může věnovat svým zákazníkům.“

K tomu nabízí koncept Sklizeno spoustu dalších podpůrných prvků – marketingovou podporu prodejny při otevření, celkovou průběžnou marketingovou podporu celé sítě, průběžná školení zaměstnanců a mnoho dalších služeb.

Franchisant získá k dispozici profesionální tým, kde jsou zastoupení odborníci na každý z potřebných segmentů – od architektů, přes obchodníky, logistiku až po marketing.

„Společnými silami chceme vybudovat hlavní hybnou sílu v oblasti kvalitního jídla v Česku a na Slovenku a věříme, že změníme trh, naučíme mnohem víc Čechů a Slováků jíst kvalitně, protože kvalitu uděláme dostupnější.“

Společně to zvládneme

Už vím, co mi koncept Sklizeno nabídne.  Ale co musím znát a umět já, abych mohl podnikat s franchisou Sklizeno?

Hlavním požadavkem na franchisanta Sklizeno jsou jeho podnikatelské zkušenosti. Nemusí se však jednat o velkopodnikatele. Dostatečné znalosti pro podnikání může člověk získat i provozováním rozsahově malé živnosti. Dalšími faktory jsou ochota finanční investice do podnikání, osobní angažovanost a zaujetí pro obor kvalitních potravin.Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

„Bez vztahu k oboru se pak stanete jen podnikatelem honícím se za rychlým výdělkem, a to kvalitní potraviny nejsou.“ podotýká obchodní ředitel franšízy Sklizeno, pan Langer. Podle něj se podnikatelský duch franchisanta projeví hned na začátku: „Většinou poznáme, jestli se ten člověk na podnikání hodí, již při zařizování obchodu. Jestli ho baví chodit po úřadech, a vyřizovat si papíry na živnosťáku a finančním úřadě, nebo má tendence to nechat spíš na nás.“

Podnikání s konceptem Sklizeno představuje dlouhodobý byznys s docela malým rizikem, průběžným růstem a s návratností investice v horizontu několika let. A to nebude bavit nikoho, kdo prostě nemá ke kvalitnímu jídlu vztah.

Kolik musí zájemce do franchisy Sklizeno investovat a jaká bude návratnost investice?

Je franchisa Sklizeno vhodná i pro investory s menším kapitálem?

Sklizeno svým franchisantům nabízí model kooperativní franchisy, kde je oproti klasické franchise odlišná investiční role franchisanta i franchisora – takže ANO!

Kooperativní frachisa – model s nižší investicí a menšími riziky  

„Rozhodneme-li se pro podnikání formou kooperativní franchisy, franchisant i Sklizeno se podílí na investici půl na půl, a  společným dílem pak nesou samozřejmě také rizika. Stejným poměrem pak probíhá i dělení zisku. Podnikatelské riziko je pak pro partnery menší a kooperativní franchisa je vhodná i pro lidi s menším kapitálem, ale o to větším zápalem“, vysvětluje princip kooperativní franchisy pan Langer.

Velkou pomoc při financování podnikání nabízí Sklizeno v podobě kooperativní franšízy

Investice do pobočky se liší podle druhu, místa a velikosti pobočky a jejich výše se pohybuje průměrně kolem 2,5 milionu korun (s kooperativní franchisou pak 1,25 milionu korun). Malé pobočky lze pořídit za zhruba 1,2 milionu (s kooperativní franchisou 0,6 milionu korun) i se zbožím. Ideální je, pokud franchisant disponuje vlastním kapitálem. Není však vyloučeno ani financování úvěrem.

Návratnost záleží na lokalitě a typu prodejny, ve velké většině je návratnost kalkulovaná do maximálně do tří let od otevření, z čehož první 6-12 měsíců prodejna vyžaduje poměrně velké osobní nasazení franchisanta.

„Nikdy ale neotevíráme prodejny, kde my sami nemáme propočteno, že se počáteční investice do tří let od otevření vrátí.“

A v čem mohou nastat úskalí Vašeho podnikání s franchisou Sklizeno?

Koncept Sklizeno je navržen, tak aby úskalí podnikání s franchisou byla co nejvíce eliminována

Tři hlavní důvody krachu franchisy jsou podle pana Langera následující: „Prodejny jsou na špatném místě, zájemci o franchisu nemají dostatek kapitálu na rozjezd a nedisponují profesionálním týmem s praxí v oboru“. S úsměvem však dodává:“ To všechno my ve Sklizeno řešíme za franchisanta a tyto tři problémy úplně eliminujeme.“

Úskalím franchisy, které nelze dopředu nikdy predikovat jsou podle něj lidské zdroje: „Prodejny jsou hodně závislé na kvalitě týmu, a ten je dnes v době nedostatku dobrých lidí velmi těžké sestavit a udržet. My nabízíme školení personálu, průběžné doškolování apod., pokud ale nezískáte spolehlivý a stabilní tým, budete bojovat. Nejspíš to nepovede ke krachu, ale bude to vyžadovat mnohem větší osobní nasazení.“

Pokud Vás zaujala franchisa konceptu Sklizeno a chcete nabídnout lidem ve svém okolí kvalitní potraviny za rozumnou cenu, přidejte se k řadě spokojených franchisantů konceptu Sklizeno.

Podnikání s nimi je možná snazší, než si myslíte!

Zeptali jsme se namátkou jednoho z franchisantů, jak se mu s franchisou Sklizeno podniká:

„Pro Sklizeno jsem se rozhodl ještě předtím, než se spojilo ve Sklizeno Foods a tehdy mě přesvědčilo jednak to, že jsem Sklizeno sám znal a nakupoval tam, tak přímé, rozumné a férové jednání Davida Kukly, zakladatele. Ten se mi osobně věnoval, na rovinu vysvětloval pro a proti a dával střízlivé scénáře. A věděl jsem, že Sklizeno pro něj není jen podnikatelský projekt, ale jeho dítě a chce, aby uspělo, nejen vydělávalo. Nyní obrovsky oceňuji, že se tým starající o franchisanty rozrostl a profesionalizoval a těžím z toho pro všechny prodejny. Jsme pilotní prodejnou rebrandu Sklizeno a vidím, o kolik sofistikovanější je aktuálně plánování a vedení, přitom v něm zůstal ten osobní přístup a zájem o obor.“

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Chcete se stát franchisantem konceptu Sklizeno, ale nedisponujete obrovským kapitálem?

Nezoufejte, i s tímto Vám koncept Sklizeno pomůže!

Hlavní je Vaše nasazení pro obor kvalitních potravin…

 

Pokud chcete získat více informací o franchisovém podnikání pod značkou Sklizeno, neváhejte a napiště nám:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franchis, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!