Franšíza Brick 4 Kidz nabízí zajímavou podnikatelskou příležitost ve vzdělávání dětí nejen ženám po mateřské…

Franšíza Brick 4 Kidz nabízí podnikatelské příležitosti pro ženy po mateřské a nejen jim - podnikání s dětmi - vzdělávání

Program Bricks 4 Kidz poskytuje hru, zábavu a vzdělání organizováním výuky ve školách, příměstských táborech a narozeninových oslavách s využitím kostiček LEGO®

Když se Andrea Sládečková a Šárka Luštincová vracely po mateřské dovolené do pracovního procesu, hledaly možnosti, které by jim dovolovaly skloubit práci s péčí o domácnost a děti.

Jak říká Andrea Sládečková: „Věděla jsem, že po mateřské dovolené se nechci vrátit na plný úvazek zpět do komerční sféry.  O franšíze jsem zaslechla od našich známých a postupně jsem získávala víc a víc informací. Čím hlouběji jsem pronikala do podstaty, tím více se mi program Bricks 4 Kidz líbil. Dali jsme si nějaký čas na rozmyšlenou. Po mnoha diskuzích v kruhu rodinném jsme se rozhodli a řekli: „ANO“.“

Andrea Sládečková Andrea je spolumajitelkou franšízy Bricks 4 Kidz® na Praze 8, 9 a východ Šárka Luštincová Šárka je spolumajitelkou franšízy Bricks 4 Kidz® na Praze 8, 9 a východ.

Do franšízy Brick 4 Kidz tak před dvěma lety vstoupily dlouholeté kamarádky společně, podepsaly smlouvu a založily společnost s ručením omezeným s názvem EducaBricks.

Obě franšízantky se shodují, že podnikáním získaly mnoho zkušeností z oblasti práva, účetnictví a školství.  Svorně však dodávají: „Samotné děti nás neustále učí, co je v životě důležité! Vidět usměvavé a spokojené děti a následně jejich rodiče je naše největší odměna.“

Podnikání jim na druhou stranu ubralo trochu ze soukromí, občas musí řešit pracovní povinnosti i o víkendu, kdy probíhají tábory, workshopy či narozeninové oslavy. Ale kdo dnes o víkendu nepracuje?

 „Pořád můžeme hospodařit s vlastním časem což je vlastně úžasné. Nedá se určit hranice, kde končí práce a začíná soukromí. Kostičky nás pohltily a najdete je v našich domovech všude. Jsme letité kamarádky, tak teď jen neprobíráme soukromí, ale hlavně náplň a strategii firmy.“

tlačítko katalgovový zápis

Zeptali jsme se jich proto, co jim podnikání dalo a co naopak vzalo:

Začaly jste s Brick 4 Kidz podnikat hned naplno nebo se tato franšíza dá provozovat také jako „part-time job“ (na částečný úvazek)?

Když jsme se do tohoto druhu podnikání společně vrhly, tak jsme si řekly, že podle našich časových možností jsme schopné pracovat na poloviční úvazek. Ale jak už to tak bývá, při rozjezdu firmy bylo naše pracovní nasazení veliké a poloviční úvazek se rázem změnil ve „full time job“. Nyní skoro po dvou letech, co podnikáme pod značkou Brick 4 Kidz, jsme si vybudovaly tým lektorů a systém, jak efektivně naši činnost vykonávat, a tak pomalu směřujeme k „part time job“. Je na každém jak tuto práci pojme, určitě se dá dělat i doplňkově. My však do toho jdeme poctivě a tato práce nás velmi těší a naplňuje.

Naše děti jsou nadšené, jsme pro ně „cool matky“

Má, podle Vás, s franšízou možnost začít podnikat i podnikatel začátečník?

My jsme příkladem toho, že do franšízy se může vrhnout i podnikatel začátečník. Ani jedna jsme neměla s franšízou žádné zkušenosti. Chce to jen odhodlání a chuť pustit se do něčeho čemu vnitřně věříte. My jsme měly výhodu, že jsme již viděly výsledky naší master franšízantky Brick 4 Kidz, Michele Leschové, která měla vzrůstající počet škol a kurzů na školách a velmi pozitivní ohlasy.

Franšíza může mít pro začátečníky nesporné výhody.

Jak byste popsaly připravenost značky Bricks 4 Kidz ve Vašich začátcích, dostaly jste kvalitní podporu?

Podpora ze strany naší master franšízantky byla maximální. To bylo pro nás velmi důležité, protože v začátcích, jsme se musely v mnoha věcech docela rychle zorientovat. Tím, že přebíráte koncept franšízy, vám odpadne mnoho starostí a věnujete se založení a chodu firmy. Pravidelně se s master franšízantkou setkáváme, spolupracujeme navzájem s ostatními franšízanty Bricks 4 Kidz na tuzemnské i mezinárodní úrovni. Dnes je velmi jednoduché být propojený po celém světě, a to my jsme. Využíváme navzájem zkušenosti, pořádáme webináře a neustále se snažíme držet krok s potřebami našich zákázníků.

Splnilo franšízové podnikání s programem Bricks 4 Kidz Vaše očekání ?

Jsme přesvědčení, že franšízový koncept Bricks 4 Kidz nabízí kvalitní produkt, který nemá na našem trhu konkurenci. Svědčí o tom i fakt, že se tento produkt velmi dobře prodává. Často se na školách setkáváme s hlasy, že tento typ programu jim na jejich škole chyběl.

Je to velmi propracovaný koncept, který funguje po celém světě, a úžasně splňuje Komenského „škola hrou“. Není to jen stavění kostek, je to krásný vzdělávací program. Učí základy fyziky, matematiky, inženýrství a ostatních věd. Takže ano, splnilo a neustále naplňuje.

Nebo Vás v začátcích spolupráce s franšízou Bricks 4 Kidz něco překvapilo?

Překvapila nás právě ta spolupráce mezi franšízanty po celém světě. Nejsou si navzájem konkurenti, podporují se a panuje zde neuvěřitelná přátelská atmosféra. Stačí vyslovit problém obavu či položit dotaz a řeší to všichni po celém světě ať už přes vnitřní komunikační síť či facebooku, hned píšou rady, zkušenosti či nápady. A je to i úžasná zpětná vazba, vidět, že „váš“ nápad pomohl někomu třeba v Anglii na Maltě nebo kdekoliv jinde.

V čem vidíte výhody franšízového podnikání a naopak v čem vidíte možná úskalí?

Výhodou franšízového podnikání, nejen u Brick 4 Kidz jsou jasná pravidla a jednotnost značky. Člověk nemusí vymýšlet již vymyšlené a přebírá hotový koncept. Pokud je přesvědčen jako my o kvalitě projektu, není co řešit.

Nevýhodou u mezinárodní franšízy může být to, že trh v každé zemi má svá specifika a liší se různé požadavky ať legislativní, daňové či účetní atd. Pak už záleží na spolupráci a komunikaci a vůli přizpůsobit vše tak, aby to dané zemi vyhovovalo.

V čem mohou vzniknout mezi franšízantem a franšízorem tzv. třecí plochy?

Třecí plochy jsme zatím nezažily a myslíme, že ani nezažijeme.  Naše master franšízantka  je všemu otevřené osoba a jsme spolu schopné velmi dobře komunikovat.  Je nám nápomocná kdykoliv potřebujeme a bere nás jako rovnocenné partnery.

Komu a proč byste doporučily, aby se k franšíze Bricks 4 Kidz připojil?

Podnikání se vzdělávacími programy pro děti Bricks 4 Kidz je ideální podnikatelskou příležitostí pro každého, koho těší práce s dětmi. Je krásné pozorovat, jak v sobě děti pomocí našeho programu rozvíjejí své schopnosti. Edukativní složka v projektu je velmi významná a úžasně účinkuje na děti. Zároveň i my procházíme neustálým vývojem, protože svět dětí se dynamicky vyvíjí a přináší nové trendy, a Bricks 4 Kidz to neustále sleduje a dodává stále nové a nové programy.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Pokud byste se i vy chtěli dozvědět více informací o franšíze Bricks 4 Kidz obraťte se na nás a my vám rádi poradíme:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franšízingu a chcete být podrobněji informováni o franšízách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franšízingu – která franšíza v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG franšíz, kde je aktuální nabídka franšíz a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franšízignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franšíza a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franšízyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!