V roce 2000 bylo na českém trhu cca 50 franšízových konceptů, v roce 2020 již asi 250 a kvalifikované odhady pro další vývoj franšízingu uvádí, že do roku 2025 mohlo být až 330 franšízových konceptů.

„V České republice a na Slovensku se zvyšuje poptávka po franšízovém způsobu podnikání, a to zejména ze strany středně velkých nebo začínajících podnikatelů, absolventů vysokých škol nebo manažerů českých i zahraničních společností. Franšízing se stává alternativou jejich dalšího podnikatelského rozvoje, nebo jediná cesta k tomu, aby obstáli v náročném tržním prostředí otevřeného evropského trhu, kam jak známo patří i Česká republika a Slovensko“ uvádí Ing. Aleš Tulpa, mezinárodní franšízový poradce ze společnosti AVEX systems.

Český a slovenský trh stále lákají nové kvalitní a v praxi prověřené zahraniční franšízové systémy.

 

Společnost AVEX systems hledá nové master-franšízové nebo franšízové partnery pro následující koncepty, které mají aktuálně zájem o vstup na český a slovenský trh:

 

KALDI, Holandsko

Největší síť kaváren na holandském trhu s vysoce kvalitní nabídkou kávy a 50 druhy čaje. Všechny hosty uchvátí unikátní design a interiér těchto kaváren.

 

 

M ROOM, Finsko

Největší franchisová síť tzv. Barber Shops – pánského holičství – v Evropě. Koncept nabízí péči o vlasy, vousy, pleť a o osobní styl mužů s použitím vlastních vysoce kvalitních produktů.

 

NAU!, Itálie

Největší síť prodejen na italském trhu s módními, kvalitními a cenově výhodnými optickými i slunečními brýlemi pro všechny cílové skupiny zákazníků v atraktivním italském stylu.

 

Rahmqvist, Švédsko

Koncept zaměřený na vše, co souvisí s pracovním prostředím, kancelářskými potřebami a jejich efektivním využítím. Výrobky a nápady tohoto systému využívají stovky firem v celé Evropě.

 

TIROLER, Rakousko

Nabídka tyrolských lahůdek na farmářských trzích, ve stáncích v nákupních centrech, v kamenných obchodech a na e-shopu. Jde o speciality vysoké kvality bez konkurence na českém a slovenském trhu.

 

DUCK DONUTS, USA

Síť s více než 100 prodejnami ve světě známých a oblíbených produktů pod názvem DONUTS. Vysoká kvalita, velmi široký sortiment, vždy čerstvé, chutné a voňavé výrobky pro všechny cílové skupiny zákazníků, kteří mají rádi velmi dobrou koblihu ke kávě nebo čaji.

 

BYKALENDER

Dánsko – Unikátní franchisový koncept s nabídkou adventních kalendářů s minimálními investicemi a zajímavými výnosy. Koncept je vhodný zejména pro města s více než 20.000 obyvateli.

 

Mr. KEBAB

Slovensko – moderní fast food s kvalitní nabídkou jídel a nápojů. Atraktivní franchisový koncept s rychlou návratností investic srovnatelný s lídry v oblasti fast foodu na českém trhu!

 

La Chinata, Španělsko

Síť prodejen kvalitních olivových olejů a produktů ze španělských oliv. Výrobky lze nabízet i na e-shopu a formou shop in shop v různých řetězcích.

 

Nurse Next Door, Kanada

Koncept zaměřený na péči o seniory v jejich domovech. Na základě téměř 20-letých zkušeností nabízí komplexní franchisový balík pro expanzi v ČR a na Slovensku.

 

CRYOSIZER, Německo

Nabízí speciální metodu pro snížení tělesné váhy osob, vzestup výkonnosti sportovců, snížení pocitu bolesti a celkového zlepšení psychického stavu známou i jako kryoterapie.

 

EAZI APPS, Velká Británie/Slovensko

Koncept pro podnikatele s mobilními aplikacemi pro různé marketingové aktivity, kteří nepotřebují pro jeho využití zkušenosti s programováním.

 

 

Podrobnější prezentace těchto a dalších franchisových systémů najdete na webu: www.avexsystems.cz – Nabídka franchis.

 

Pokud máte zájem o franšízing a chcete vědět více o jeho výhodách a možnostech, jakož i o nových franchisových systémech, které přichází na český a slovenský trh, tak sledujte internetové stránky: www.avexsystems.cz – Katalog franchis nebo kontaktujte: Ing. Aleše Tulpu, AVEX systems.

 

E-mail: ales.tulpa@avexsystems.eu

Mobil: 724 007 505.