Hlavním cílem soutěže Franchisa roku je popularizace franchisového způsobu podnikání. Soutěž chce cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu, mají dobré výsledky a dodržují pravidla Evropského kodexu etiky franchisingu. Organizátorem soutěže je nezisková profesní organizace Česká asociace franchisingu (ČAF), která na národní úrovni sdružuje poskytovatele franchisingu a jeho odborníky.

 

Držitelem titulu Franchisor roku se v letošním 5. ročníku stal koncept Cross Cafe. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kterou uděluje Správní rada ČAF, obdržel U.S. Commercial Service| American Embassy  a Cenu veřejnosti si v internetovém hlasování vydobyl koncept Cross Cafe.

 

Vítězem pátého ročníku v kategorii Franchisa roku se tak stal po absolvování osobní obhajoby před porotci soutěže český franchisový koncept CrossCafe.

 

CrossCafe  je česká síť kaváren původem z Plzně, kde  v roce 2007 byla otevřena  první kavárna. Odtud se kavárny úspěšně rozrostly do celé České republiky. Dnes má značka Cross Cafe  24 kaváren v 11 českých městech.

Základem úspěchu je prémiová káva a lahodné produkty vlastní výroby. Ve většině kaváren si mohou zákazníci vybrat mezi naší tradiční směsí kávy CrossCafe Blend nebo výběrovou jednodruhovou kávou z rodinné italské pražírny.

Z další nabídky jsou to ručně vyráběné dorty a koláče, které vyrábí tým zkušených cukrářů dle vlastních receptů nebo denně čerstvě připravované sendviče s důrazem na kvalitu surovin. Každý den pracovníci CrossCafe naplňují  heslo „Pro lepší den…“.

Díky úspěchu  české značky CrossCafe   pracovníci centrály poskytují znalosti a podporu v podnikání franchisantům, se kterými rozšiřují  síť  moderních kaváren CrossCafe.

 

Na 2. místě se umístil franchisový koncept Poe – Poe

 

Koncept POE-POE je založen na kvalitních a čerstvých surovinách, ze kterých se přímo před zákazníkem připravují čerstvé produkty za velmi nízké ceny v čistém a moderním prostředí. Vysoký obrat spolu s minimálními dodavatelskými cenami a velkými zpětnými bonusy od dodavatelů pro celou síť vytvářejí z konceptu POE-POE velmi lukrativní byznys.

Koncept POE-POE má své dvě provozovny v Brně a Uherském Hradišti a 8 franchisových poboček v ČR.

Celý koncept je založen na produktech vlastní výroby za pomocí nejmodernější světové fast food technologie, která nám eliminuje lidský faktor. Ruční práce zaměstnanců je minimální, čímž je zaručena stálá kvalita produktu nezávislá na lidské šikovnosti. V konceptu POE-POE je promítnuta mnohaletá zkušenost v tomto oboru.

 

3. místo obsadil koncept Partners Market

Franchisa Partners market je unikátní podnikatelský koncept kamenné bankovní a poradenské pobočky. S 94 franšízami Partners market jsme dnes 7. nejsilnější síť bankovních poboček v Česku. Díky této velikosti máme perfektně zvládnutý recept na podnikatelsky úspěšnou pobočku. Vizí společnosti je více jak 200 Partners marketů po celé republice tak, aby každý klient mohl dostat profesionální a nezávislou finanční službu a náležitý servis.

Zaměstnanci Partners marketu poskytují nezávislé odborné finanční služby a vybírají pro klienty to nejlepší z nabídky 50 finančních institucí a 480 finančních produktů.

Již po roce provozu generují pobočky běžně obrat 500 tisíc Kč měsíčně. Nejlepší pobočka překonala v roce 2019 roční obrat 13 milionů korun.

Správní rada České asociace franchisingu udělila  Cenu za podporu a rozvoj franchisingu.

 

Cenu obdrží vždy ten, kdo se významně zasloužil o přínos v oblasti franchisingu pro odbornou i laickou veřejnost. Držitelem této ceny pro letošní ročník se stal U.S. Commercial Service| American Embassy. U.S. Commercial Service úzce spolupracuje s Českou asociací franchisingu při importu franchisových konceptů z USA. Svou podporou pomáhá rozšiřovat myšlenku franchisingu v na českém trhu.

I letos byla vyhlášena kategorie soutěže Franchisa roku Cena veřejnosti.

 

Ta je určena pro všechny fyzické i právnické osoby-franchisory a master-franchisanty. Prostřednictvím on-line hlasování zvítězil, ze 40 nominovaných franchisových konceptů, gastronomický franchisový koncept Cross Cafe.