Allen Fishman založil TAB před pětadvaceti lety, když si uvědomil, jak pro něj bylo představenstvo firmy, po celou dobu jeho profesní kariéry, mimořádně cenné.

Aby pomohl také majitelům menších a středních firem, vytvořil Allen TAB, The Alternative Board.

Nyní v síti TAB Board funguje a vzájemně kooperuje více než 4.000 majitelů firem ze všech regionů světa.

Máte předpoklady k vedení vlastního TAB Boardu?

Jste manager, který by rád opustil prostředí velkých korporací

a chtěl byste raději vést svoji vlastní firmu zaměřenou na podnikatelské poradenství a koučink?

nebo

Pracujete jako konzultant pro podnikatele či profesionální kouč

a hledáte smysluplný koncept podnikání?

anebo

Máte vlastní firmu

a nemáte se s kým podělit o své zkušenosti?

…Staňte se Regionálním ředitelem TAB Board!

Co přinese členství v TAB Boardu podnikatelům ve vašem okolí?

Členství v TAB přináší majitelům firem hlubší a nezávislý pohled na jejich společnost, nové postřehy, myšlenky a nápady pro rozvoj podnikání od kolegů nejen z jejich „domáckého“ boardu, ale prakticky z kteréhokoliv koutu světa. Nápady a řešení jsou totiž získávány nejen na konkrétním boardu, ale mohou přicházet – díky celosvětové síti TAB boardů – i od ostatních podnikatelů, kteří jsou například oborově „příbuzní“ nebo jsou v řešené problematice podnikateli jinak přínosní.

 

Využijte své cenné profesní zkušenosti k vybudování vlastního TAB Boardu

Můžete podnikat a současně pomáhat ostatním podnikatelům ve svém regionu k lepší produktivitě, ziskovosti a seberealizaci!

Centrála TAB Boardu vám poskytne ucelené, celosvětově licencované know-how! 


Inspirujte se příběhem úspěšné manažerky, nyní spokojené franchisantky TAB Boardu, Petry Jankové

Petra Janková věděla, že se po mateřské dovolené do velké korporace již vrátit nechce. Rozhodla se proto své manažerské zkušenosti využít jinak a rozhodla se podnikat s franchisou TAB Board! Letos započala již svůj třetí rok úspěšné spolupráce…

Zeptali jsme se jí, jaké životní cesty ji přivedly až k podnikání s TAB Boardem:

„Do podnikání s TAB Board jsem se pustila po dlouhých letech v korporátním světě, kde jsem působila zejména v lidských zdrojích. V rámci své kariéry jsem vykonávala všechny činnosti od náboru přes rozvoj až po vzdělávání zaměstnanců. Do mé kompetence spadalo vše od odměňování, mezd, legislativy až po vedení celého personálního týmu. Působila jsem v různých odvětvích jako např. obchod, elektrotechnická výroba, svět financí a získala řadu důležitých znalostí a dovedností,“ přibližuje svou kariéru před vstupem do TAB Board Petra Janková.

Vyměnila manažerskou pozici za svobodu, flexibilitu a přinášení užitku jiným podnikatelům…

Po rodičovské dovolené se paní Petra rozhodovala, kam se chce dále profesně posunout. Věděla, že se nechce vracet na manažerskou pozici ve velké firmě, věnovat své práci spoustu času a neustále cestovat. Preferovala svobodu, flexibilitu a možnost přinášet užitek, což jí TAB poskytnul.

V konceptu TAB Board viděla možnost využít jak zkušeností z businessu, tak dovedností, které získala v rámci koučovacích výcviků

Paní Petra však neučinila změnu pouze ve své profesní dráze, ale vrátila se z Prahy do své domoviny na Severní Moravu. Po 15 letech strávených mimo rodný kraj to pro ni nebylo jednoduché rozhodnutí. V Čechách za sebou nechala nejen část svého života, ale také řadu profesních kontaktů.

A jak se dá budovat firma „od nuly“ v novém prostředí?

Se zkušeným franchisorem za zády a díky kamarádce také franchisantce TAB, s níž se do podnikání pustila souběžně, se Petře TAB Board v Ostravě budoval docela dobře: „Na Moravě mi scházely především profesní kontakty, které by mi začátky mého podnikání velmi usnadnily. I přesto jsem se nevzdala a začala od začátku. Velkou oporou mi byla a stále je nejen komunita facilitátorů TAB Board. Díky tomuhle spojenectví a velkému sdílení to pro mne bylo daleko jednodušší,“ říká paní Petra ke svým začátkům s franchisou TAB Board.

A v tom tkví kouzlo pravého franchisingu: Franchisor a kolegové franchisanti tvoří jednu velkou rodinu, která si je nápomocná! U TAB Boardu je „rodina“ široká a soudržná natolik, že můžete o pomoc  požádat třeba zkušeného kolegu z Ameriky.

 Jaké podnikatele má Petra Janková ve svém Boardu? A komu je leadrem nebo koučem?

V rámci TAB Boardu franchisantka pracuje s majiteli nebo manažery velmi různorodých firem, od klasických firem obchodních přes výrobní sféru až po oblast služeb. „Obvykle pracuji v rámci firmy s jedním člověkem, nejčastěji majitelem a řešíme ožehavá témata v jeho firmě. Jsou ovšem i firmy, kde se v rámci koučovacích sezení setkáváme také s rodinnými příslušníky a pracujeme s celým menším či větším týmem. S některými klienty spolupracuji i na specifičtějších projektech, zejména v oblasti lidských zdrojů.“ popisuje Petra různorodá témata, která v pozici regionální ředitelky TAB řeší.

pomoc malým a středním podnikatelům

„Díky konceptu TAB Board mám možnost vidět své klienty, jak se posouvají ve svém profesním životě. Zároveň vnímám, že jim naše spolupráce přináší velký užitek – mnohdy nejen v pracovním životě, a to je to, co mne naplňuje.“

Petro, splnilo franchisové podnikaní s TAB Board Vaše očekávání? V čem vidíte výhody franchisového podnikání a naopak, v čem vidíte jeho možná úskalí?

„Ve smyslu know-how a metodiky určitě. Jsem ráda, že i přes vytýčené hranice dané franchisou, mám volnost pracovat i se svými původními klienty dle svého uvážení a jejich požadavků,“ popisuje své podnikání s podnikateli z ostravského regionu franchisantka Petra. „Za výhodu bych považovala již zmíněné know-how, historii a značku či jméno franchisy, které Vám pomohou nabízet ověřenou službu klientům.

„U franchisy TAB je jen na mě, jaké metody práce v daných hranicích s klienty zvolíme!“

Kde mohou, podle Vás, vzniknout mezi franchisantem a franchisorem tzv. třecí plochy? A bylo něco, s čím jste se musela, jako franchisant, naučit žít?

„K tomu, aby spolupráce fungovala, je nutné vnímat svět podobnýma očima nebo mít v sobě velkou dávku respektu na obou stranách a zároveň umět naslouchat a také slyšet.“

Dalo by se shrnout to, co Vám podnikání dalo a vzalo?

„Jak říká jeden můj klient, podnikání nám dává svobodu pracovat i 12 hodin denně …a někdy to tak opravdu je 🙂 . Hledala jsem flexibilitu, která mi umožní užívat si čas s dcerou, ten mi pak občas může scházet jinde, a tak pracuji večer častěji, než bych chtěla. Pokud se mi tato energie vrací, třeba v podobě spokojených klientů, pak je to v pořádku. Ovšem hlídat si křehkou rovnováhu mezi prací a osobním životem není občas jednoduché.“

Komu byste vstup do franchisy s TAB Board doporučila?

„Člověku, který má zkušenosti z businessu, ideálně na různých pozicích nebo s přesahem do různých oblastí a nejlépe, aby prošel nějakým koučovacím výcvikem, díky kterému umí hledat řešení nejpřijatelnější a nejfunkčnější pro daného klienta.“

„Podnikání s franchisou TAB Board bych doporučila všem, kteří hledají svobodu s jistou oporou v zádech!“Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Koho byste do svého Boardu ráda přibrala?

„Kohokoliv, kdo vlastní či vede firmu a má chuť s ní jít o kousek dál, někam se posouvat, věci zlepšovat a pracovat na nich. Zároveň někoho, kdo se chce v boardech inspirovat od ostatních.“

Petra Janková se nebála a změnila svůj osobní i profesní život, jak se říká z gruntu. Inspirujte se její odvahou i tím, že když se chce, jde skutečně všechno… i když podnikání na zelené louce na začátku vypadá jako nesplnitelný cíl!

Pokud i vy máte pocit, že vám v životě něco schází nebo naopak přebývá, zkuste si udělat „inventuru“, možná před vámi stojí nová profesní příležitost, která do vašeho života vnese nový vítr!

Spolupráce s konceptem TAB Board vás posune profesně dál a nebudete na podnikání nikdy sami!

 

Další články o konceptu TAB Board jsou pro vás k dispozici zde.

V případě zájmu o bližší informace, vyplňte, prosím, kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme:

Jméno

E-mail

Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

Franchisa

Doplňující informace


………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

franchising-uvazujes-o-fransize-registruj-se

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o tom, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Sledujte náš KATALOG franchis, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!