Znalosti ve vybraném oboru podnikání jsou vždy přínosné, při podnikání s franchisou však nejsou nezbytně nutné!

Vše podstatné totiž získáte od franchisora…

Přemýšlíte o tom, jak nejlépe začít podnikat? Pořád ale nevíte, zda jste spíše adepti pro samostatné podnikání nebo se více přikláníte k bezpečnější a snazší podobě formou franchisingu? Důležitou otázkou je volba oboru.

Volba oboru, v jakém budete podnikat, je Vaším svobodným rozhodnutím, nad kterým bezesporu strávíte dostatek času, ale obecné doporučení zní, že je jistější se pustit do takového odvětví, které je vám blízké, v němž jste někdy působili, nebo jej alespoň kdysi studovali. Toto doporučení platí zejména u podnikání na volné noze, kde nemáte nikoho, kdo by vám poradil a řekl, jak nejlépe postupovat. U franchisového podnikání jsou zkušenosti rozhodně také vítané, ale nejsou nutnou podmínkou!

Ať už se rozhodnete pro tu či onu variantu podnikání, v oboru, s nímž jste měli co dočinění, se vám bude začínat lépe.

Důležité je mít chuť a odhodlání něco v životě změnit!

Pak se můžete stát třeba v 50 letech úspěšným podnikatelem v oboru, po němž celý život toužíte!

,

Podnikání bez zkušeností?

Podle jasných franchisových pravidel PROČ NE?!

Na Českém franchisovém trhu se nezřídka setkáváme s nabídkami spolupráce, kde franchisové koncepty vůbec nevyžadují znalosti či zkušenosti v oboru podnikání. Stačí jim jen zájem a zapálení franchisanta. Zbytek jej naučí  v rámci interního vzdělávání franchisor a kolegové ze sítě, což v podnikání na volné noze nelze získat. Rozhodnete-li se podnikat sám na sebe, tak se vším všudy – musíte si přijít na všechno sami. Podnikání s franchisou je v tomto ohledu zcela jiné, dostanete na stříbrné podnosu vše, co pro úspěšné podnikání potřebujete (tedy kromě vaší inciativy a píle). Franchisor vám dá přesné postupy i pravidla, jak je možné být s jeho značkou na trhu úspěšný.

 

Inspirujte se několika příběhy franchisantů

Že se skutečně dá úspěšně podnikat i bez předchozích zkušeností ve svém příběhu popisují dvě maminky, které se po mateřské rozhodly pustit se do podnikání s dětmi. O tom, že začít podnikat po mnoha letech ve zcela jiném oboru se skutečně dá, vám potvrdí ve svém příběhu zkušená stavařka, která si otevřela franchisovou prodejnu maso-uzeniny. Že práce v korporátu může přestat lidi naplňovat, slýcháme z různých stran, a že se dá franchisa využít také jako cesta z náročného korporátního světa, se dočtete v inspirativním příběhu úspěšné manažerky, která se rozhodla jít svou cestou. To, že franchisa je cestou prakticky pro každého, se ukazuje nejen v označených příbězích (poklikem na každý podtržený text se vám zobrazí jeden příběh), ale také v mnoha dalších, o nichž píšeme v horní rubrice.

 

Firmám, které nabízejí svůj podnikatelský záměr k šíření po světě formou franchisy, často postačuje, že má zájemce o spolupráci – franchisant – chuť učit se novým věcem a chce podnikat pod „pronajatou značkou.“ Všechno ostatní jsou zkušení franchisoři schopni předat i naprostým nováčkům.

 .

Franchisové podnikání skýtá obrovské možnosti, ale je třeba počítat i s omezeními v podobě striktních pravidel!

O přínosech i omezeních franchisového partnerství pro vás připravujeme zajímavý článek…Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Facebook_Top_Franchising

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.