Franchisa roku zná své vítěze: síť dietetických center Naturhouse je „absolutním vítězem“ soutěže Franchisa roku, protože získali prvenství v obou hlavních kategoriích: KB Franchisor roku i Broker Consulting Skokan roku. Bodovala ale také realitní franchisa CENTURY 21 i slovenský fast food Mr. KEBAB. Za zvláštní přínos pro franchising byla letos oceněna Master franchisová konference. 

Koláž vyhlášení Franchisa roku

Tisková zpráva

PRAHA, 1. červen 2017 – Soutěž České asociace franchisingu (ČAF) zná své vítěze. Držitelem titulu KB Franchisor roku v letošním 2. ročníku soutěže Franchisa roku se stal původem španělský koncept výživových poraden NATURHOUSE, který do Česka a Slovenska přivedl Jan Gonda. Ocenění Broker Consulting Skokan roku získala rovněž franchisová síť NATURHOUSE.  Cenu ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kterou uděluje Správní rada ČAF, získal projekt Master franchisová konference.

O titul KB Franchisor roku se letos utkalo osm franchisových značek, které z devatenácti přihlášených postoupily do druhého finálového kola.

Vítězem druhého ročníku v kategorii KB Franchisor roku se tak stala po absolvování osobní obhajoby před porotci soutěže síť dietetických poraden NATURHOUSE s kořeny ve Španělsku

V současné chvíli míří na českém trhu ke 100. pobočce po 8 letech působení, na Slovensku se pak letos chystá otevřít 30. pobočku. Přidaná hodnota konceptu tkví v osobním dietetickém poradenství zdarma, dlouhodobé práci s klientem a vytváření osobních vztahů.

tým naturhouse

„Ocenění v kategorii Franchisor roku jsme skutečně nečekali a velmi nás těší. Je to rozhodnutí nezávislé poroty. Věřím, že to je výsledek několika faktorů. Jak dlouhodobé kvality, pro což děláme maximum. Děkujeme velmi za důvěru, velmi nás to těší. Děkujeme také České asociaci franchisingu za uspořádání soutěže Franchisa roku, je to pro nás pocta,“ uvedl Jan Gonda, master franšízant sítě dietetických center NATURHOUSE.

Na druhém místě se umístila česká franchisová pobočka celosvětové realitní sítě CENTURY 21

Své prvenství na extrémně konkurenčním realitním trhu staví na prvotřídních službách a kvalitním poradenství jímž její makléři pomáhají klientům s prodejem, koupí či pronájmem nemovitostí.

franchisisng reality - realitní franchisa Century 21 získala 2. místo v soutěži Franchisa roku

Třetí místo zaujal slovenský gastronomický řetězec působící na trhu 10 let, Mr. KEBAB, který nově a úspěšně expanduje do Česka

Vítězové získali nejen titul, ale mimo jiné i roční členství v České asociaci franchisingu zdarma. Porotci při hodnocení a osobních rozhovorech posuzovali nejen hospodářské výsledky uvedených sítí, ale také zejména jejich příběh. Cena je udělována pod patronací Komerční banky.

„Jsme rádi, že ve finále soutěže Franchisa roku, která si klade za cíl zviditelnění franchisingu a představení kvalitních franchisových konceptů, se o titul utkaly nejen silné, na českém trhu již známe koncepty, ale i nové či méně známé. Dokazuje to, že franchising už není úplně neznámý pojem, podnikatelé objevují nové možnosti a z franchisingu se stává velký boom,“ říká Klára Opletalová, tajemnice České asociace franchisingu.

Kategorie Broker Consulting Skokan roku oceňuje franchisový koncept, který v daném roce otevřel největší počet poboček. V této kategorii zvítězila síť dietetických center NATURHOUSE s 25 nově otevřenými franšízovými pobočkami v roce 2016.

„Upřímně musím říci, že výhru v kategorii Skokan roku jsme tak trochu s 25 nově otevřenými pobočkami v minulém roce očekávali. Pracovali jsme na tom s týmem celý rok a cením si toho, že se nám to podařilo navzdory velké konkurenci. Určitě to není úspěch ze dne na den, ale výsledek poctivé mravenčí práce a již osmi let na českém trhu. Dosáhli jsme tak 90 poboček a více než 150 000 spokojených klientů. Tolik otevřených poboček je i známka kvality, protože mnoho nových franšízantů se rekrutuje z řad našich zaměstnanců i spokojených klientů, i jim tedy patří velký dík,“ uvedl Jan Gonda, master franšízant sítě dietetických center NATURHOUSE.

newsletter TF

Druhé místo získala ryze česká společnost EXTÉRIA (loňský výherce kategorie) s 15 novými pobočkami

Exteria je franchisový koncept, který pomáhá se zajištěním komplexního poradenství v zákonné povinné oblasti bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a požární ochraně. Na třetím místě se umístila celosvětová realitní franchisová síť CENTURY 21 s 12 nově otevřenými pobočkami. Cena je udělována pod patronací společnosti Broker Consulting.

Správní rada ČAF na základě předložených projektů pak vyhodnotila a udělila Cenu za podporu a rozvoj franchisingu Master franchisová konferenci

Ocenění náleží franšízovému subjektu, který se významně zasloužil o přínos v oblasti franšízingu pro odbornou i laickou veřejnost. Držitelem tohoto ocenění pro letošní ročník se stal projekt Master franchisová konference.

franchisa roku Aleš Tulpa - přínos pro franchising

„Rád bych poděkoval za ocenění, velmi si toho vážíme. Konferenci pořádáme 5 let jak v Česku, tak Slovensku. Je to výsledek týmové práce. Těší mě, že za těch 5 let stále roste zájem zahraničních konceptů vstoupit k nám a zároveň rostoucí počet tuzemských zájemců o franchisové podnikání.  Zvu vás tímto i na další ročník konference, který proběhne letos v listopadu. Děkuji za ocenění,“ uvedl Ing. Aleš Tulpa, jeden z pořadatelů této akce ze společnosti AVEX systems.

„Druhý ročník soutěže Franchisa roku máme úspěšně za sebou, výsledky byly uveřejněny a ceny mají své majitele. Máme velikou radost, že druhý ročník, se setkal s velkým zájmem franšízových konceptů ale i ze strany medií. Těšíme se z nových finalistů a jejich úspěchů. Další ročník soutěže na sebe nenechá dlouho čekat, už nyní, s vyhlášením za uplynulý rok na nás čekají přípravy dalšího ročníku. Věříme, že zájem o soutěž a franchising samotný bude stoupat a těšíme se na další úspěšné koncepty,“ doplňuje Klára Opletalová, tajemnice České asociace franchisingu.

„Jako banka, s dlouholetou zkušeností s partnerstvím a podporou podnikatelů a malých podniků, vysoce oceňujeme kvalitu posuzovaných franchisových konceptů. Jak čistě tuzemské, tak na lokálním trhu implementované zahraniční koncepty, prokazují vysokou profesionalitu a komplexnost podpory jak existujících, tak začínajících franchisantů a podporují tak rozvoj podnikání v České republice“, uvedl Martin Ehrenberger, manažer segmentového řízení pro malé podniky Komerční banky.

Kategorie KB Franchisor roku:

  1. místo: NATURHOUSE, www.naturhouse-cz.cz
  2. místo: CENTURY 21, www.century21.cz
  3. místo: Mr. KEBAB,  www.mrkebab.eu

Všichni finalisté:

Business for Breakfast

CENTURY 21

NATURHOUSE

Mr. KEBAB

Svět zdraví

Systém asistovaného hubnutí

TAB Board CZ

UNIGLOBE Travel

 

Kategorie Broker Consulting Skokan roku:

  1. místo: NATURHOUSE (25 nových poboček), www.naturhouse-cz.cz
  2. místo: EXTÉRIA (15 nových poboček), www.mojepobocka.cz
  3. místo: CENTURY 21 (12 nových poboček), www.century21.cz

 

Kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu:

Projekt: Master franchisová konference www.master-konference.cz

O soutěži Franchisa roku

Hlavním cílem soutěže Franchisa roku je popularizace franchisového způsobu podnikání. Soutěž chce cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu, mají dobré výsledky a dodržují pravidla Evropského kodexu etiky franchisingu. Organizátorem soutěže je nezisková profesní organizace Česká asociace franchisingu (ČAF), která na národní úrovni sdružuje poskytovatele franchisingu a jeho odborníky. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy. Asociace je členem Evropské franchisové federace a Světové franchisové rady. O posouzení ekonomických dat přihlášených franchisových značek se i v druhém ročníku soutěže postará společnost KPMG. Partnerem kategorie Skokan roku je společnost Broker Consulting. Hlavními mediálními partnery jsou Ekonom, Hospodářské noviny aportál Top Franchising. Více informací na: http://www.franchisa-roku.cz/.