…to jsou cíle úspěšné franchisy NATURHOUSE v ČR 

 

Franchising hubnutí - koncept NaturhouseAsistované hubnutí s odborníky vyhledává český národ stále častěji. A podobně jsou na tom i naši „bratři“ Slováci. Vypovídají o tom loňské podnikatelské výsledky španělského franchisového konceptu asistovaného hubnutí NATURHOUSE. Koncept dietetických poraden totiž zaznamenal v České republice i na Slovensku markantní nárůst tržeb. To svědčí jednak o tom, že se lidé raději uchylují (poté co se jim nepodařilo zhubnout vlastními silami) do rukou odborníků a volí cestu hubnutí, respektive trvalého zhubnutí bez jo-jo efektu, za odborné pomoci. Díky posilování své tržní pozice, může NATURHOUSE zpřístupnit odborné hubnutí s výživovými poradci také širší veřejnosti. Hubnutí s konceptem je totiž nyní, díky nižším cenám řady produktů, finančně dostupnější a trvale zhubnout si tak mohou dovolit s jejich pomocí i lidé s nižšími příjmy.

 

Jak se v Čechách a na Slovensku daří franchisingovému konceptu NATURHOUSE, jaké má „hubnoucí franchisa“ výhledy a cíle do budoucna? To vše nám v rozhovoru prozradil master franchisant pro ČR a SR, pan Jan Gonda.

 

„NATURHOUSE plánuje v České republice otevřít do sedmi let až 150 poboček.“

Pane Gondo, je tomu skutečně tak, máte v plánu franchisovou síť NATURHOUSE v budoucnu v ČR rozšířit na dvojnásobek?A je pravda, že na Slovensku máte ambice rozšíření ještě větší?

Ano, do sedmi let bychom rádi v ČR provozovali až 150 výživových poraden pod značkou NATURHOUSE. V současné chvíli působí po celé republice 73 poboček. Na Slovensku nyní máme 18 poraden a plánujeme zde zahustit síť až na 50 poboček.

Kolik poboček chcete letos otevřít v České republice a kolik na Slovensku? Do jakých měst plánujete expandovat?

V příštím roce předpokládáme, že bychom v ČR otevřeli 8-12 nových výživových poraden. Velký potenciál vidíme ve městech jako Svitavy, Šumperk, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Jičín, Vyškov, Pelhřimov a jiné.

Na Slovensku bychom rádi příští rok překročili hranici 20 poboček, zajímají nás města jako Michalovce, Spišská Nová Ves, Lučenec, Rimavská Sobota, Partizánske, Martin, Liptovský Mikuláš či Rožumberok.

„V minulém roce se zvlášť slovenským pobočkám dařilo, když navýšily tržby o 45 %. To nás velmi mile překvapilo. Je to výsledkem naší dlouhodobé a vytrvalé práce směrem k procesům na pobočkách. Podařilo se vyjít požadavkům našich klientů vstříc díky dlouhodobě připravovaným inovacím v rámci kvality terapie a snížení cen našich produktů.“ Uvádí s potěšením Jan Gonda a doplňuje ještě informace z českého trhu: „V roce 2015 jsme otevřeli 7 nových poraden NATURHOUSE a tržby v celé české síti vzrostly o 10 % proti předcházejícímu roku.“

Naturhouse Jan GondaMáte namířeno i do menších měst? Mohou být v malých městech pobočky NATURHOUSE rentabilní?

Ano, je pravdou, že máme namířeno i do menších měst. Od letošního roku máme připravený koncept poradny také pro města s 5-10 000 obyvateli. Tato města zatím vytipováváme a jednáme s prvními zájemci.

mikro-konceptem výživové poradny se nám vloni velmi dařilo také v menších městech. Například pobočky v lokalitách s 10-19 000 obyvateli vykazují fantastické výsledky, jak po finanční, tak také po terapeutické stránce. Jmenovat mohu například poradnu v Turnově a Krnově.

„Hodláme expandovat všude tam, kde ještě nejsme.“

 

Pane Gondo, promítnete loňský růst tržeb také do investic? Učiníte nějaké kroky k dalšímu rozvoji konceptu? Pokud můžete, prozraďte prosím, kam budou investice NATURHOUSE letos směřovat?

Investice se budou pohybovat v řádech milionů a budou směřovány do marketingu, kde je jednou z našich priorit posilování povědomí o naší značce. Další investice budou putovat do software pro franchisovou síť. Jsou připravovány také další inovace a redesign poboček. Další investice budou směřovat do on-line nástrojů, které podpoří naše klienty v úspěšném hubnutí a následném udržení nových stravovacích návyků a životního stylu. Protože obor výživy se neskutečně rychle rozvíjí, je důležité držet krok a sledovat nejnovější trendy a vědecké poznatky, nemalé investice nás proto čekají také do nových jídelníčků a receptů.

Investovat se bude také do dalšího rozvoje vzdělávacího programu NATURHOUSE University.

Asistované hubnutí s odborníky z NaturhouseZmiňujete vaši vlastní dietetickou školu NATURHOUSE Univerzity… Jak se vyvíjí, jak se vašemu projektu vzdělávání v oblasti hubnutí daří?

Projekt NATURHOUSE University, s nímž jsme začali na podzim 2014, se ukazuje jako dlouhodobě dobrá strategie. Asistentky, výživové poradkyně i franchisanti díky němu rozvíjejí své schopnosti i znalosti ve výživě a provozu pobočky. To má pak pozitivní dopad na vyšší obraty, přívětivější atmosféru na pobočce a loajálnost zaměstnanců. Po absolvování všech kurzů mohou získat titul MBA americké LIGS University v oboru Management výživového poradenství.

Klienti i franchisanti konceptu NATURHOUSE se tedy letos mají skutečně na co těšit.

Proto, máte-li v plánu zhubnout nějaké kilo, obraťte se na některou z poboček NATURHOUSE.

Pokud Vás však hubnutí zajímá více, jako podnikatelská příležitost, neváhejte kontaktovat zástupce franchisového konceptu. Rádi vám zodpoví vaše dotazy a seznámí vás s možnostmi spolupráce s úspěšným konceptem na hubnutí NATURHOUSE.

Naturhouse výhody franšízového podnikání - podnikatelská příležitost - dieta franšíza

 

Pošlete svůj dotaz na franšízu NATURHOUSE:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   

  Další související články:

  „Jsem chodící reklama“, tak popisuje své podnikání s franchisou NATURHOUSE Dáša z Krnova

  NATURHOUSE MÁ UNIKÁTNÍ METODU I PROGRAM CVIČENÍ

  Dáša zhubla po dětech 30 kg. Dnes své zkušenosti předává dál – pomáhá hubnout ostatním ve vlastní poradně NATURHOUSE

  NATURHOUSE, zdravé podnikání v duchu „Podnikejte s námi, nebudete na to sami!“

  Dobrá franšíza podporuje, rozvíjí a kontinuálně vzdělává své partnery NEJEN „když ptáčka lapají…“

  Někteří lidé mají skvělé nápady na podnikání, jiní je úspěšně využívají – 13 zajímavých podnikatelských příběhů

   

  Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

  Přemýšlíte v čem podnikat? Napadla Vás už možnost začít podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

  Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento příspěvek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

   

  V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.