Strach z nepoznaného? Nemáte nápady na podnikání, nevíte jak podnikat? Nezoufejte, i pro Vás se najde vhodná franšíza!

Geniální Steve Jobs, zakladatel značky Apple a tvůrce prvních úspěšných osobních počítačů, kdysi pronesl větu, která může pomoci najít odvahu všem Vám, kteří nejste naplněni svým zaměstnáním a rádi byste změnili svůj pracovní život.

Být šťastný v osobním životě si přeje každý z nás, ale opravdu šťastní jsou ti lidé, kteří jsou spokojení také v životě profesním!

 

Možná Vás následující slova vyburcují k tomu, abyste se odhodlali ke změně a nalezli cestu ke štěstí také ve své práci. S radostí jde všechno lépe!

Steve Jobs tvrdil:

“ Vaše práce vyplní velkou část vašeho života a jediný způsob, jak být opravdu spokojený, je dělat věci, které považujete za skutečně skvělé. A jediným způsobem jak provádět skvělou práci je milovat to, co děláte.“

Chcete vědět více o tom, kdo byl Steve Jobs?

Každý třetí zaměstnanec přemýšlí o tom, jak začít podnikat

Vzhledem k tomu, že běžné zaměstnání většinu lidí různě omezuje a často vůbec nenaplňuje, většina z nás touží po nějaké alternativě. Podle průzkumů každý třetí zaměstnanec o změně vážně uvažoval, nebo pro to dokonce již učinil jakési konkrétní kroky. Mnohem více lidí o nějaké profesní změně zatím pouze sní, avšak zatím nemohou najít odvahu se do něčeho „aletrnativního“ pustit nebo nevědí v čem podnikat.

Někteří z nás odvahu již našli, jiní ji dříve či později najdou a ostatní se k tomu nikdy neodhodlají. Ale přeci nechcete celý svůj produktivní věk jen tak „přežít“?! Podle starších a zkušenějších to prý bývá nejkrásnější část života! V práci všichni trávíme většinu času z celého dne, v součtu velikánský kus života, tak proč se neživit tím, co nás opravdu baví a naplňuje?

Spisovatel Joseph Campbell prohlásil: „Musíme opustit život, který jsme plánovali, abychom mohli žít život, který na nás čeká.“

Tak nebojme se změn a hurá do „nového života“!

Jak podnikat? Nemám zkušenosti ani nápady na podnikání…

Žijete v přesvědčení, že jedinou alternativou normálního zaměstnání je pouze založení vlastní firmy, a to s veškerými riziky a komplikacemi, které se samostatným podnikáním souvisí? Není snadné najít mezeru na trhu, zjistit v čem vlastně mohu podnikat, zda nápad není předurčen k neúspěchu, protože si neumím propočítat rentabilitu budoucího podnikání, vymyslet funkční business model, vypracovat dobrý business plán…. Tato i jiná úskalí mohou mnohé potenciální podnikatele vyděsit a od nové vize rychle odradit.

Ti z Vás, kteří mají touhu vyprostit se z okovů zaměstnavatele opravdu silnou, vydržte a pokračujte!

Už díky tomu, že se Vám podaří nalézt sféru podnikání, která je pro Vás novou příležitostí a je Vám sympatická, jste už částečně šťastní lidé! Ale tím starosti s novým živobytím nekončí. Čeká na vás hledání prostor, kde budete svou činnost provozovat, přijdou na řadu nábory případných zaměstnanců, musíte se postarat o prosazení se v konkurenčním prostředí Vámi vybraného odvětví, budete hledat nejlepší distribuční kanály pro vaše zboží či služby, hledat cesty jak se odlišit, zviditelnit, budete plánovat efektivní propagaci a další záležitosti, které k podnikání neodmyslitelně patří.

Že jste si tolik starostí s novým podnikáním nepředstavovali? Nevěšte hlavu, jsou na světě i snazší způsoby podnikání!

Franšíza

Existují varianty „snadnějšího“ podnikání, kde jste svým pánem, ale současně podnikáte již prakticky bez rizik neúspěchu. Tato forma podnikání se nazývá franchising (česky franšízing). Franšízové podnikání, funguje tak, že jstShromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...e samostatným podnikatelem, děláte takzvaně sami na sebe, ale podnikáte na základě již vyzkoušeného, často lety ověřeného, funkčního podnikatelského modelu s využitím zaběhnuté známé značky. ( franšíza)

Franšíza je jakýmsi kompromisním řešením pro ty, kteří podnikat chtějí, ale buďto nemají nápad, v čem podnikat, anebo neví jak podnikat a bojí se svých případných chyb z nezkušenosti. Avšak franchising tato rizika docela dobře eliminuje – jako franšízant již totiž jdete po cestě prošlapané, protože o ony pomyslné kopřivy „pokusů a omylů“ se za Vás již popálil někdo jiný a cestu udělal bezpečnější. Navíc Vás po celou dobu Vašeho podnikání s franšízou franšízor (poskytovatel, „matka“) přidržuje jako rodič za ručičku, abyste z jím prošlapané cesty nesešli a zbytečně se nespálili. Pokud Vás výhody franšízového podnikání zajímají, více se dočtete zde.

 

Podnikejte s úsměvem! Franchising Vás navede, v čem podnikat!

Franšíza - podnikatelská příležitost? Franšízingová nabídka je široká. Každý si najde franšízu, která mu bude partnerem v pracovním životě. Franšíza zpravidla dobře ví jak podnikat.

Nemáte odvahu začít a vrhnout se do podnikání na vlastní pěst? Nevíte jak začít podnikat, ba vůbec v čem podnikat, ale přesto byste moc chtěli?

Franšíza je snadný způsob, jak začít podnikat! 

Hledáte všude možně nápady na podnikání? Franchising poskytuje mnoho podnikatelských možností a rizika jsou minimální, kupujete totiž ověřený podnikatelský záměr. Najděte si svoji franchisu a začněte podnikat v tom, co Vás baví. Přeci každý, kdo dělá práci, kterou má rád, je šťastný člověk a pozitivní energii šíří kolem sebe! Pokud máte chuť získávat odborné informace o podnikání, hledat vhodné franchisingové nabídky a orientovat se ve franchisovém podnikání, čtěte dále náš odborný portál o franchisingu a podnikání www.topfranchising.cz, můžete se stát také čtenáři našeho portálu na Facebooku nebo si požádejte o zasílání Newsletteru na Váš mail – franchisingové novinky Vám budeme zasílat 1x měsíčně zdarma.

 autor: Magda Malá

*  http://i.ytimg.com/vi/a5SMyfbWYyE/maxresdefault.jpg