Také si kladete otázku, jak má vypadat ideální výuka cizího jazyka u dětí? Podobně jako správné osvojení rodného jazyka – přirozeně a nenásilně!

 

Na přirozenosti je angličtina pro děti Kids and Us postavená

Je propracovaná do posledního detailu, založená na jednoduchosti a formovaná léty praxe.  

 

Jak z pouhé myšlenky mladé učitelky „učit angličtinu přirozeně“ vyrostla úspěšná franšíza, nám ve svém poutavém životním příběhu vypráví sama tvůrkyně konceptu „přirozené výuky angličtiny pro děti Kids and Us“ paní Natàlia Pernau.

Že není jednoduché v praxi prosadit něco nevšedního, si na vlastní kůži vyzkoušela paní Natàlia spolu se svým manželem, který spolu s ní před lety stavěl základy dnes úspěšné výukové metody „angličtina pro nejmenší Kids and Us„.

zakladatelka jazykovky Kids and Us, angličtina pro děti Kids and Us, výuka angličtiny pro děti Kids and Us, jazyková škola Kids and Us pro děti, angličtina pro nejmenší Kids and Us

A s odstupem času jsou na své odhodlání a dřinu hrdí – stálo za to vydržet – dnes jsou jim odměnou tisíce spokojených malých „studentů,“ kteří kurzy angličtiny pro děti Kids and Us milují a učí se důležitý světový jazyk, aniž by si to uvědomovali. Jednoduše a přirozeně…

První franšízy Kids and Us byly otevřeny v roce 2007 a dnes se metoda Kids and Us těší oblibě u více než 65.000 studentů, kteří navštěvují kurzy angličtiny ve 208 školách ve Španělsku, Andoře, Itálii, Francii, Belgii, Portugalsku, České republice a Mexiku. O metodice Kids and Us, na níž je tato unikátní jazyková škola založena jsme již psali.

 

Životní okolnosti a zkušenosti se studenty „věčnými začátečníky“ přiměly Natàlii přemýšlet, jak by mohl vypadat opravdu smysluplný a hlavně jednoduchý koncept výuky angličtiny, a tak vznikla angličtina pro děti Kids and Us. 

Angličtina pro děti Kids and Us, aneb jak se rodí hravá a smysluplná franšíza

Je začátek nového roku a to bývá čas, kdy se mnoho lidí zastaví a hodnotí svůj život a kariéru. Většina z nás považuje zaměstnání za pouhou práci a jen málo z nás na zaměstnání pohlíží jako na skutečné poslání. Poslání znamená, že člověk má vyšší cíl a že jeho kariéra je cestou k uskutečnění určitého snu. Příběh jazykové školy Kids and Us (Kids&Us), který zde vyprávíme, dokládá, jak se může z poslání stát naplňující a úspěšná kariéra, avšak občas je nutné zatnout zuby a vydržet.

Pokud chceme říct, jak vznikla jazyková škola Kids and Us, musíme se vrátit na konec 90. let. Tehdy měla Natàlia v Manrese, kde bydlela, malou jazykovou školu na výuku angličtiny, v níž učila mládež i dospělé.„Začínala jsem být velice zklamaná,“ říká Natàlia, „protože navzdory dlouhým rokům, které studenti trávili studiem angličtiny, byla jejich průměrná úroveň vlastně hrozně špatná. Proto jsem se rozhodla, že moji studenti nebudou součástí statistických údajů, které dokládají selhání školského systému a tradiční metody výuky cizích jazyků.“

Mezitím se Natàlii narodilo první dítě, dcera Laia. „Začala jsem se zajímat o jazykovou stimulaci v raném věku,“ vysvětluje Natàlia. „Chtěla jsem pro svou dceru to nejlepší v každém směru a tedy samozřejmě i ve výuce angličtiny. Ještě týž rok jsem proto rozšířila zázemí školy a část vyhradila dětem od tří let. Na trhu tehdy nebyly kvalitní produkty pro moje žáky, a když jsem sledovala, jak se moje dcera učí anglicky, rozhodla jsem se v roce 2003 vytvořit a používat vlastní metodiku, kterou jsem nazvala Kids&Us English for Little People.“

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Vzhledem k tomu, že metoda Kids&Us vznikla jako nový koncept, dokázali jí lidé snadno porozumět?

Ani moc ne, zpočátku jsem měla velké problémy přesvědčit rodiče, aby k nám přivedli svoje děti, aby se mohly začít učit anglicky co nejdříve, ideálně od 1 roku. Rodiče si mysleli, že jsem tak trochu blázen, nechápali, proč by se jejich dítě mělo začít učit anglicky, když skoro neumí rodný jazyk. Ale někteří rodiče do toho šli a důvěřovali mi a po nějaké době už hovořily výsledky samy za sebe.

Dnes je běžné, že se s výukou nového jazyka začíná v raném věku. Po 11 letech škola Kids&Us dokázala, že pokud se začne dříve, mají děti velkou výhodu.

 

Jak vzpomínáte na první hledání franšízantů?

Rozhodnutí nejprve dávat licence a pak teprve otevírat franšízy Kids and Us vyplynulo z nutnosti financovat průběžný rozvoj metody a zároveň zajišťovat její vysokou kvalitu.

Na počátku jsme v tom byli sami dva, brzy ráno jsme přijížděli na letiště, měli jsme s sebou kufr plný našich materiálů, které jsme právě vytvořili, a nízkonákladovým spojem jsme odlétali pryč. Celý den jsme trávívali v hotelové hale, kde jsme měli jednání s potenciálními franšízanty, a posledním letem jsme se vracívali domů. Bylo to skutečně vyčerpávající.

Někdy nás zvali i k sobě domů a představovali nás celé rodině a následně nám někteří ani nezvedli telefon, když jsme chtěli navázat na osobní jednání. Odrazovalo nás to, ale alespoň jsme se dozvěděli, že nalézt dobrého franšízanta není snadná věc.

 

Jaký je optimální profil franšízy Kids and Us?

Když jsme s udělováním franšíz začínali, myslela jsem si, že nebude možné, aby školu Kids&Us mohl efektivně provozovat někdo bez pedagogických zkušeností. Právě tohle byl největší spor, který jsme s manželem měli. Čas, praxe a více než stovka případů ukázaly, že jsem se naprosto mýlila, protože většina franšízantů Kids&Us k nám přišla z mnoha rozličných oblastí lidské činnosti (jsou to lékaři, piloti, inženýři, právníci, ženy v domácnosti, novináři, …). Jedna z našich nejúspěšnějších franšízantek (která má 5 škol franšízy Kids&Us) dříve pracovala jako sekretářka. Jsem přesvědčená o tom, že potřebujeme lidi, kteří jsou dobří manažeři a kteří jsou ochotní dodržovat pravidla. Pokud se týče pedagogických aspektů, máme povinnost poskytnout jim potřebné nástroje, aby věděli, koho mají zaměstnat, aby jim pomohl s pedagogickými záležitostmi.

Chceme kolem sebe mít takové lidi, kteří mají k práci pěkný vztah, pozitivního ducha a samozřejmě vášeň pro to, čím se zabývají.

 Unikátní metoda Kids and Us angličtina pro děti

Potřebný entuziasmus Vám dodávalo Vaše zaujetí pro výuku angličtiny a pro expanzi firmy. Pokud se ale podíváme na Vás jako manžele, není vlastně Vaším největším zápasem nenechat Váš zájem o firmu zcela odsunout do pozadí Váš soukromý život? Jak řídí firmu manželé?

Musí panovat mnohem užší spolupráce. Těžká, trýznivá rozhodnutí o čase a financích a alokaci zdrojů se musí dělat týmově. Když není žádná odpověď správná, když existují jenom odpovědi optimální za našich specifických podmínek, pak nezbývá než jen společně uvážlivě rozhodnout, zda se riziko může vyplatit. Nastávají nelehké chvíle a musí se činit tíživá rozhodnutí, ale i jako manželský tým dokážeme večer přijít domů, pokračovat v práci a hovořit o ní, byť nám to jako práce nepřipadá. Naše práce je pro nás vášeň a záleží nám jen na tom, aby se dařilo naší firmě a abychom měli spokojené studenty a zaměstnance. Nově se teď hodně snažíme brát si volno, což je možné díky tomu, že zaměstnancům dáváme možnost rozhodovat a nést odpovědnost.

 

Váš zájem o firmu se Vám velice dobře vyplácí: Váš manželský tým vykazuje rekordní zisky.

Zažíváme fenomenální růst. Ve Španělsku sice panuje hospodářská recese, avšak my jsme každý rok zaznamenali růst i bez ohledu na velikost ekonomického propadu.

V tomto prostředí se konkurenční boj obvykle soustředí na cenu, ale my jsme oba vždy věřili v soutěž na úrovni služeb, nikoli v soutěž na úrovni cen, a také v to, že to nejdůležitější je být nejlepší.Poptávka po výuce angličtiny byla, je a bude. Mnoho lidí si dnes uvědomuje, že angličtina je vynikajícím nástrojem, s jehož pomocí se naše děti lépe uplatní na trhu práce a vlastně i v životě. Lidé si žádají hlavně kvalitní a efektivní vzdělávání. My nabízíme nejvyšší kvalitu a neustále se snažíme být co nejlepší, a proto máme úspěch.

Jak zajišťujete kvalitu výuky v celé síti?

Kdysi jsem si myslela, že stačí mít pro učitele perfektně připravený plán výuky a že se tím garantuje správná aplikace naší metodiky. To jsem se tedy pěkně spletla! Na učitele je nutné dohlížet a musí se jim poskytovat průběžně podpora, aby nedocházelo k odchylkám. Naše metodika může fungovat jen tehdy, když se používá správně. Proto franšízantovi nabízíme nejen svou metodiku, ale pomáháme mu také s výběrem zaměstnanců a následně s kontrolováním lektorů. Pro ředitele, lektory i franšízanty Kids and Us jsme vytvořili programy průběžného školení.

Co je podle Vás nejlepší věc, kterou Kids&Us franšízantům nabízí?

Nabízíme know-how pro výuku angličtiny a budování značky, ale nejdůležitější věcí, kterou jim nabízíme, je výborný podnikatelský systém. Podpora a systém jsou to nejpodstatnější. To, jak předáváme své know‑how i praktické zkušenosti, je absolutně neocenitelné.

Hravá angličtina pro děti Kids and Us, učení dětí anglicky hravou formou - jazyková škola Kids and Us! Franšíza Kids and Us garantuje kvalitní výuku angličitiny pro děti po celé Evropě.

Know – how! V tom má angličtina pro děti Kids and Us jasno!

Co byste poradila jednotlivcům a manželům, kteří by chtěli vlastnit franšízu?

Pořádně si to rozmyslete. Pak se franšíze stoprocentně věnujte a nedívejte se zpátky. Strhněte za sebou všechny mosty a pracujte tak, jako by právě toto byla jediná cesta. A dejte si pozor, abyste měli dostatek kapitálu, který Vám udrží firmu nad vodou, dokud se Vám investice nevrátí. Budete pak v noci líp spát.

Někteří naši první franšízanti podcenili, kolik práce si start a řízení jazykovky žádá. Dnes noví franšízanti mluví s těmi starými, takže mají o pracovní zátěži realističtější představu. Ale když k nám dnes potenciální franšízant přijde, máme tendenci jej trochu strašit, že prvních pár let to bude hodně, ale opravdu hodně náročné, poněvadž chceme, aby byl velmi realistický a přesvědčený o tom, do čeho se hodlá pustit. „Kvalita nezná hranic!“

angličina pro děti Kids&Us; jazyková škola pro děti, franchisa, nápad na podnikání

Více o jazykové škole Kids and Us na www.kidsandus.cz. Další informace o tom, jaké má podmínky franšíza Kids and Us a jak se můžete stát jejich franšízantem, Vám sdělíme na požádání. A pokud se Vám příběh jazykové školy Kids and Us líbil, můžete mu dát třeba like na našem facebooku.

 

Příjemný den!

Magda Malá