Výuka jazyků způsobem „Direct Method“ je velmi účinná pro studenty všech generací i jazykových úrovní! Soukromě se jí učí dalším řečem i samotní lektoři jazykové školy Empire.

Otevřete si jazykovou školu nebo do té své jednoduše zaveďte efektivní systém výuky Direct Method – studenti ji milují!

Výuka jazyků – pro některé koníček, pro mnohé stále opakující se peklo v podobě začátečnických, nikam nevedoucích kurzů a lekcí… Aneb v čem je jiná přímá metoda „direct method“ vyučovaná franchisovým konceptem jazykové školy Empire a jak je vnímána studenty samotnými?

 

„Jinak už bych se jazyk neučila! A proč mě vlastně nadchla Direct Method?“

„Když jsem jednou zkusila výuku pomocí Direct Method, klasické hodiny už mě vůbec nelákají. Anglicky už umím poměrně dobře, a proto jsem už nevyužila výhody Direct Method for English, ale příležitost se naskytla, když jsem se rozhodla učit se španělsky,“ popisuje své první zkušenosti s přímou metodou výuky jazyků Terezie Šonovská, studentka jazykové školy Empire.

Tak nějak jiné lekce…

Pro mnohé zprvu úlek, většinou však následuje velké překvapení…

„Ty jo, to bude takhle rychlý? Já se musím pořád soustředit! Není těch slovíček nějak moc?“ popisuje své první dojmy z výuky nového jazyka studentka Terezie, která se pustila do studia španělštiny pomocí direct method a připouští prvotní rozčarování, které však velmi brzy vystřídal údiv a obrovské překvapení! „Na dalších hodinách jsem se naštěstí už uklidnila, protože slovíčka jsme neustále opakovali a já si je konečně zapamatovala. Vlastně néé, já už je používala ve větě!“

Hodiny jsou koncipovány dynamicky, aby člověk bral to, co přichází a aby neměl prostor nad „konstruováním“ odpovědí příliš přemýšlet – stejně jako je tomu v reálném životě. „Šíleně mě bavilo, že hodiny jsou fakt rychlé, já totiž z duše nemám ráda takové to vyplňování cvičení a nudné čtení,“ přidává se k Terezii její „spolužačka“, takřka o generaci starší paní Marika, která si nový styl výuky, jenž byl podle ní bohužel v dobách jejích studií science-fiction, nemůže vynachválit. I když připouští, že první lekce pro ni byla náročná, avšak vykoupená následným úspěchem v podobě bryskního, automatického používání nových výrazů.

 

.

Studenti často trpí odporem, někteří dokonce traumaty z používání cizího jazyka, respektive z jeho výuky ve škole. Jazyková škola Empire svým přístupem i licencovanou metodou je schopna všechny bolístky vyléčit, odblokovat zablokované a naučit cizí jazyk takřka každého…

„Mám téměř trauma z hodin němčiny ze střední školy. Učitelce jsme vůbec nerozuměla, články jsem se učila nazpaměť a při cvičeních si vypočítala, kdy přijdu na řadu a připravila si odpověď s velkou pomocí sousedky. Ano, dostala jsem jedničku, ale německy jsem neuměla ani náhodou. Když si na to vzpomenu, naskakují mi pupínky,“ popisuje své nepříjemné vzpomínky na školní výuku němčiny na vlastní kůži Terezie a o to víc si, podle svých slov, užívá pohodovélekce bez stresu v jazykové škole Empire.

.

Direct Method je naštěstí úplně jiný typ výuky, než jsme zvyklí ze školy. Je vlastně úplně otočen.

Je totiž v první řadě zaměřen na okamžité mluvení a aktivní používání jazyka. Čtení a psaní přichází až následně.

Studenti „jsou nuceni“ do mluvení a rychlých reakcí na otázky lektora. Lektor v rychlém sledu vyvolává studenty, přičemž mluví přirozeně rychle. Nemá totiž smysl, aby si student zvykl na výraznou artikulaci a pomalé mluvení, protože potom má problém rozumět běžné řeči. V Direct Method si musí hned zvyknout na přirozenou řeč lektora a je tak připraven na běžné situace v praxi.

Hodiny jsou tedy rychlé a dynamické. Neustále se mluví, je to řízená konverzace –  rychlý sled otázek a odpovědí. Lektor pomáhá studentovi s odpovědí proto, aby příliš nepřemýšlel a nepřekládal si věty v duchu, ale aby si zautomatizoval slovosled, správné použití času, nebo jiné gramatiky.

 


Chcete se „jen“ naučit cizí jazyk?

Nebo vás Direct method zajímá jako lektora?

Více informací o možnosti začít podnikat s Empire či o tom, jak zavést Direct method do své jazykové školy získátezde


Studenti osvojující si jazyk způsobem „direct method“ mluví mnohem více, než na klasické hodině a hlavně se přestanou bát mluvit.

A to je největší problém většiny z nás, viďte?

Potvrzuje to nejen Terezie, ale i další účastníci kurzů: „Měli jsme v hlavě hodně pasivních znalostí, ale báli jsme se promluvit,“ potvrzuje hromadně pocity studentů, na první pohled sebevědomý, pan Jindřich. Direct Method právě pomáhá dostat jazyk z pasivní roviny do roviny aktivního používání – tedy mluvení, což se účastníkům kurzů, kteří trpěli obavami z veřejného používání jazyka, daří podle jejich slov velmi, velmi brzy. „Ostych šel najednou stranou, musím říct, že na poslední dovolené jsem se dorozuměl s lehkostí a bez (předtím standardní) nervozity,“ raduje se ze svého posunu pan Jindřich.

.

franchisa jazykové Å¡koly Empire je vedena manažerkou jménem Adela Masaryková„Vůči němčině jsem si díky hodinám na gymplu vybudovala opravdu silnou nechuť. Ale jak tak poslouchám ukázku Direktes Deutsch od naší nové lektorky, vážně zvažuji, že si ji právě pomocí naší přímé metody oživím :-),“ zvažuje další posun v jazykové vybavenosti sama manažerka konceptu pro Českou republiku, Adéla Masaryková.

„Způsob „Direct method“ ve výuce oceňují věční začátečníci ale i pokročilejší studenti, kteří cítí, že mají problém mluvit. A pro úplné začátečníky je to samozřejmě skvělá volba,“ doplňuje Adéla Masaryková.

.

Učit se cizí jazyk systémem Direct method se mohou dospělí i děti

Vzhledem k tomu, že je koncept výuky zaměřen na okamžité mluvení a aktivní používání jazyka bez čtení a psaní, které je až „dalším levelem“, nemá metoda věkové omezení.

Jazyková škola Empire má speciální licencované učebnice jak pro děti od 7 let, tak pro teenagery a zvlášť pro dospělé. Metodu si velmi chválí např. dyslektici a nevidomí, právě proto, že nemusí primárně číst a psát, ale celá výuka je zaměřená na mluvení.

.

A co to znamená pro jazykovou školu a lektora, který učí Direct Method?

Právě díky těmto vlastnostem metody získává velkou odlišnost na trhu a konkurenční výhodu. Studentům se líbí právě to, že hodiny jsou dynamičtější, rychlejší a zábavnější – prostě „nuděvzdorné“. Díky těmto benefitům se studenti naučí aktivně mluvit, ne jenom pasivně rozumět a právě to oceňují a budou studovat rádi u naší partnerské školy, která mimo jiného od nás získá exkluzivitu na Direct Method pro svoje město. Knihy k výuce Direct Method není možné jen tak na trhu koupit, takže se nestane, že najednou pomocí ní začne učit i škola ve vedlejší ulici.

Zaujala Vás metoda výuky franchisové jazykové školy EMPIRE? 

… ať už jste student a chcete se „jen“ naučit cizí jazyk

nebo jste lektor či majitel jazykové školy

a chcete tuto jedinečnou metodu vyučovatve svém městě,

OZVĚTE SE! 

 

Rádi Vám dotazy týkající se studia i partnerství ve Vaší zájmové lokalitě zodpovíme 🙂

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace