Franchising nabízí nepřeberné množství různých podnikatelských příležitostí, máte z čeho vybírat…

Lidé, kteří přemýšlí jak začít podnikat, mohou v podobě franchisy získat onu vysněnou podnikatelskou příležitost relativně snadno, aniž by měli předchozí podnikatelské či manažerské zkušenosti. Protože mezi nejzásadnější výhody franchisingu patří komplexnost – to, že si koupíte franchisovou licenci a s ní také oprávnění legálně používat know-how a hotový podnikatelský model někoho jiného, včetně jeho známé značky. A to je také důvod, proč franchising nevyužívají pouze podnikatelští začátečníci. Pro svou jednoduchost v počátku často volí franchisové podnikání také zkušení podnikatelé, kteří mají  mnohdy rozběhnuté své vlastní firmy a formou franchisy si zajišťují třeba diverzifikaci podnikatelského rizika, oborové rozšíření podnikatelské působnosti nebo někteří pomocí franchisy vyřeší pozvolnou změnu podnikatelské disciplíny.

franchsing Extéria podnikatelská příležitost jak začít podnikat v BOZP a PO

 

Možnost rozšířit své podnikatelské portfólio formou franchisingu využil také pan Ondřej Horák, který podniká již několik let ve více oborech najednou. Své obchodní aktivity se vloni rozhodl, mimo reality a energetiku, rozšířit ještě o obor, který bude založen na dlouhodobějším obchodním vztahu poskytovatel-klient. Narazil na koncept poskytující služby v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany a asi stěží by hledal další koncept, který obsluhuje tak různorodou klientelu a kterému ještě nahrává“ zákon.

…To byly jasné důvody, proč se Ondřej Horák rozhodl pro podnikání s franchisovým konceptem EXTÉRIA a u jediné franchisové pobočky neskončil.

Extéria Praha, Kladno

.

Pane Horáku, čím Vás společnost Extéria přesvědčila, abyste si pro své další podnikání jako franchisového partnera vybral právě ji?

Franchisový projekt Extéria mne přesvědčil z více důvodů. Hlavním důvodem bylo to, že se jedná o smysluplné podnikání. Zajišťujeme  bezpečnost práce a požární ochranu (BOZP a PO) všem podnikatelským subjektům, obecním úřadům, školám, školkám, zdravotnickým zařízením a dalším subjektům. Tyto organizace se tak mohou naplno věnovat své činnosti a otázky týkající se BOZP a PO nechávají na starosti Extérii. Dohled státních orgánů v této oblasti se neustále zvyšuje, a tak potřeba řešit tuto oblast u firem také narůstá.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...Každý subjekt, a to i OSVČ, má ze zákona povinnost řešit problematiku BOZP a PO. Přišlo mi logické a velmi důležité při výběru podnikání nabízet produkt, který je ze zákona povinný. Dalším důvodem byla dlouhodobost. Subjekty, které s námi spolupracují, zůstávají našimi klienty i v dalších letech. To nás motivuje k tomu, abychom neustále drželi úroveň našich služeb vysoko. Dalším důvodem pro výběr konceptu Extéria byla též slibovaná relativně rychlá návratnost vložených finančních prostředků.franchising Extéria BOZP a PO

.

Proč jste si vlastně vybral jako podnikatelskou disciplínu bezpečnost práce a požární ochranu? Pracoval jste i dříve v oblasti BOZP nebo v podobném oboru?

V oblasti BOZP a PO jsem nikdy nepracoval. Měl jsem povědomí o této oblasti a v předešlé praxi jsem se s tímto oborem setkal, ale to bylo vše. Cítil jsem potřebu firem mít tuto problematiku řádně spravovanou. BOZP a PO jsem si vybral, protože v tomto oboru vidím velký potenciál. Mám za to, že časem bude každá firma tuto potřebu řešit a Extéria je tou ideální volbou. Rozšiřující se síť poradenských kanceláří poskytuje klientům plnohodnotný servis a také široká síť poboček je schopna zajistit servis ostatním síťovým firmám v rámci ČR. Extéria plánuje otevřít v celé ČR až 50 poradenských kanceláří a být tak jedničkou. Také toto byl důvod mého výběru pro Extérii, silný a stabilní partner, na kterého se mohu jako podnikatel spolehnout a mohu tak plánovat další kroky.

Podnikání mi nabízí to, co od života chci. Možnost rozhodovat se sám za sebe, plnou odpovědnost za svá rozhodnutí, plánování času dle svých představ, finanční nezávislost. Být zaměstnancem prostě není pro mě, chci řídit svůj život a nechci, aby ho řídil někdo jiný za mne.“

Proč jste se rozhodl pro franchising? V čem Vám přišel franchising výhodný?

Franchising podnikateli nabízí unikátní příležitost skočit rovnýma nohama do vyzkoušeného a rozjetého podnikání. Obecně není jednoduché podnikat a v podnikání uspět. Franchising umožňuje převzít od jiného podnikatele, franchisora,  jeho myšlenku, kterou již dovedl do finále, ozkoušel ji. Jistě šel mnoha slepými uličkami, prošel si těžkými obdobími, ale nakonec vše zvládl, posílilo ho to a dokázal svůj podnikatelský záměr dotáhnout až do fáze, kde si může dovolit předávat své získané a praxí prověřené know-how jiným podnikatelům formou franchisové licence.

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...Franchising je právě o těchto odvážných podnikatelích, kteří umějí věci dotáhnout do konce a „vyladit“ do posledního detailu, protože franchisor staví svůj franchisový koncept na svém cenném know-how a získaných zkušenostech z praxe, navíc se řídí Etickým kodexem franchisingu, jehož dodržování je zárukou kvalitního konceptu. Z pohledu spotřebitele je franchising také oceňován, nabízí totiž klientovi jistotu. Spotřebitel totiž přesně ví, co od podnikatelů zapojených ve franchisingu pod určitou značkou může a také má očekávat. Že zkrátka hamburger od jedné značky chutná stejně v Praze, v Ostravě i v Paříži – ví, jakou službu nebo produkt dostane, také ví, v jaké bude kvalitě. Klienti dnes již raději sáhnou po osvědčené značce, v čemž spatřuji další výhodu franchisového podnikání.

Pane Horáku, provozujete tři franchisové pobočky konceptu Extéria, kdy jste otevřel první z nich a kdy následovala další?

První pobočku jsme s kolegou otevřeli v říjnu loňského roku, další hned na začátku ledna tohoto roku a třetí v březnu. Všechny tři okresy, o které se staráme, se nachází ve Středočeském kraji.

Co Vás vedlo k tomu, že jste si od Extérie koupil ještě další dvě licence?

Na Extérii pracuji s kamarádem a zároveň kolegou. Od počátku jsme věděli, že chceme více poboček, které chceme manažersky řídit. Použili jsme našetřený vlastní kapitál a momentálně poskytujeme poradenství v okresech Nymburk, Praha Východ a Kolín. Po několika málo měsících již máme téměř 250 klientů a každý den přibývají další. Měli jsme v plánu se rozvinout do počtu 3 okresů a řekli jsme si, že je škoda na něco čekat. Pozitivní ohlas po otevření první kanceláře nás jen utvrdil v tom, že jdeme správnou cestou. Věřili jsme Extérii od začátku, a tak bylo rychlé rozšíření jasnou volbou.

Kvalitní a unikátní produkt, vyžadovaný zákonem, značka s dobrým zvukem, silná firma, kvalitní zázemí ze strany centrály, možný rozvoj. To se nám na Extérii líbí.“ říká franchisant konceptu Extéria, Ondřej Horák se svým obchodním partnerem

Na začátku kontraktu s Extérií, měl jste představu o návratnosti investice. A byla reálná?

Naše představa byla taková, že by se vložený kapitál měl vrátit do jednoho roku. Nyní, po půl roce, vše nasvědčuje tomu, že by se tento cíl měl podařit.

Dělal jste si předem nějakou finanční analýzu nebo jste do podnikání takříkajíc skočil rovnýma nohama a doufal jste, že ověřený „byznys s Extérií pošlape“.

Provedli jsme si před rozhodnutím analýzu trhu, jak si stojí konkurence, co nabízí, jaké jsou výhody Extérie v porovnání s konkurencí. Provedli jsme i finanční analýzu, kdy jsme počítali s provozními náklady a předpokládanými tržbami. Ta nám vyšla pozitivně. Tato čísla jsme ještě konzultovali s majiteli ostatních poradenských kanceláří a nespletli jsme se. Navíc tržby postupně každý měsíc rostou a vše je na dobré cestě. Pozitivní reference od majitelů firem nebo starostů obcí nám také velmi pomáhají k dosažení našich cílů. Naši klienti oceňují především kvalitu a komplexnost poskytovaných služeb.

Než jste se rozhodl pro Extérii, radil jste se s někým, oslovil jste nějaké odborníky?

Žádné odborníky jsme z této oblasti neznali, cenné informace nám poskytl internet a to hlavně váš portál.

Co byste doporučil lidem, kteří hledají svou podnikatelskou příležitost, odkud by se měli odpíchnout a kde by měli hledat informace, doporučil byste pro začátek podnikání franchisu? 

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...Nejdříve by si každý budoucí podnikatel měl upřímně říci, zda-li je opravdu ochoten věnovat hlavně v počátcích svému podnikání maximum. Nic není zadarmo a v podnikání to platí dvojnásob. Odměnou za úsilí jsou pak všechny benefity, které jsem zmiňoval výše. Pokud se rozhodnete a dáte do toho opravdu všechno, máte podporu u svého okolí, pak vás podnikání odmění. A je hezký pocit, že jste přijali výzvu a dokázali to. Informací je na veletrzích a specializovaných webech dostatek, je užitečné povídat si s lidmi, kteří podnikají a něčeho již dosáhli. Franchisa je pro začínající podnikatele dle mého názoru ideální. Téměř všechno máte připravené, na všechno jsou postupy, nemusíte pracovat metodou pokus – omyl. To ušetří mnoho času i peněz a podnikání se díky tomu rozjede mnohem rychleji a efektivněji.

Důležité je vytrvat, nevzdávat se při prvotních nesnázích. Se zápalem a pozitivní motivací to jde mnohem lépe a je to též podmínkou úspěchu.“

 

BOZP a PO kongres Extéria franchsing koncept

Zaujala vás možnost vést svůj vlastní podnik formou franchisy, chcete získat podrobnější informace o konceptu EXTÉRIA? Napište nám!

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? 

  Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

   

  Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

  Přemýšlíte v čem podnikat? Napadla Vás už možnost začít podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

  Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento příspěvek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

   

  V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.