Po Praze, Brně, Valašském Meziříčí, Mnichově Hradišti, Liberci a Turnově franšíza Solodoor slavnostně otevřela svou třetí franšízovou pobočku s kvalitními interiérovými dveřmi a zárubněmi, tentokráte v Plzni.

franchsing Solodoor partnerství

Solodoor nemá ambice stát se ve franšízingu skokanem roku, jednak protože nabízejí k podnikání poměrně specifický obor a zároveň si pečlivě vybírají franšízové partnery tak, aby mohli společně vést dlouhodobý, vzájemně fungující obchodně – partnerský vztah. 

.

Jaké to je stát se franšízantem konceptu Soloodor?

O první dojmy z franšízové spolupráce se s námi hned v jejím počátku podělil franšízant, Petr Kubeček, který se po pětadvaceti letech samostatného podnikání rozhodl vrhnout se do franšízingu v oboru, který je mu blízký.

franchisové podnikání - dveře - dům a zahrada - franchisy obchod - SolodoorK myšlence otevřít si vlastní pobočku franšízy Solodoor se Petr dostal v podstatě náhodou, když brouzdal po internetu a zjistil, že firma Solodoor hledá nové franchisanty pro otevření dalších prodejen s interiérovými dveřmi.

„Jsem vyučen truhlářem, a protože mám k tomuto oboru blízko, vidina podnikání s franšízou z tohoto oboru mě zaujala.“ Popisuje svou „náhodnou“ cestu k franšízovému podnikání s interiérovými dveřmi čerstvý franšízant Petr.

O samostatném podnikání v této oblasti ani neuvažoval, ač má letité zkušenosti z truhlářského oboru – v devadesátých letech totiž rozjel s kamarádem truhlářskou dílnu. Zpočátku v pronajaté starší stolářské dílně vyráběli kuchyně, kancelářský nábytek, vybavení do škol a vlastně vše, co bylo v té době žádané. Na svém podniku usilovně pracovali a posouvali jej dál. „Později jsme vyráběli střešní okna, to už jsme zaměstnávali asi 20 lidí…“ líčí svůj podnikatelský příběh Petr.

Nyní se začíná psát další kapitola jeho podnikatelského životopisu, a sice v podobě franšízového partnerství s konceptem Solodoor.

Některé franšízy je možné provozovat také jako další podnikatelskou aktivitu

Takto se rozhodl pro franšízové podnikání také pan Petr…newsletter TF

Solodoor je franšízový koncept s dlouhou tradicí, své kořeny má ve Společnosti SOLO Sušice, je to důvod, proč jste si do začátku dalšího podnikání vybral jako partnera právě jej?

„Jsem patriot, hledal jsem něco českého, kvalitního a s budoucností.  Zároveň jsem chtěl, aby se jednalo o obor, kterému rozumím – to vše Solodoor splňuje.“

V čem byl jiný rozjezd tohoto nového podnikání, oproti tomu prvotnímu? Přistupoval jste k něčemu jinak než dřív?

„Jelikož jsem nyní starší, než před 25 lety, kdy jsem s podnikáním začínal, umím si vše lépe spočítat. Jsem životem poučen a šel jsem do toho možná opatrněji – zjišťoval jsem si chod prodejen firmy Solodoor, zajímalo mě, jak fungují. Vybavení prodejny jsem financoval ze svých rezerv. Celkově bych řekl, že to chtělo především získat si informace…“  

Rok příprav

Přípravy trvaly asi rok –  hledání nové prodejny v Plzni, podepsání samotné franšízové smlouvy, prohlédnutí si ostatních prodejen. Rekonstrukce vlastních prostor byla pak záležitostí přibližně dvou měsíců. Za poměrně krátkou dobu toho však Petr stihnut víc, než dost. Stále podniká v jiném oboru a své stávající podnikatelské aktivity Petr neplánuje utlumit, což si podle jeho slov může dovolit: „Vždy jsem se snažil obklopovat se schopnými lidmi, na které se mohu spolehnout.“

… a proto také Solodoor?

„Solodoor mi pomáhal od prvopočátků, už ve fázi příprav, například při výběru vhodných prostor nebo při zanalyzování trhu v oblasti marketingové podpory.“ Pochvaluje si přístup franšízora Kubeček a na dotaz, jak se nyní, coby novopečený oficiální třetí franšízant firmy Solodoor, cítí odpovídá s nadšením: „Cítím se dobře, tahle práce mě těší. I když je to vše časově velmi náročné.“

dsc_2355

Franšízové podnikání nabízí mnoho výhod, ale má i jistá omezení…  Jak to vnímá Petr Kubeček?

„Mám přislíbenou exkluzivitu prodeje dveří, mám garantované určité obchodní podmínky a samozřejmě marketingovou podporu, což umožňuje rychlejší vstup na trh.  Samozřejmě člověk musí pro začátek vložit nějaký vstupní kapitál, dále je kupříkladu nutné dodržovat určité standardy, musíte se podřídit danému konceptu.“ Podle Petra je také nespornou výhodou, když člověk začne podnikat v oboru, který je mu blízký, který zná, má v něm přehled i kontakty.

tlačítko katalgovový zápis

Co vzkazuje Petr těm, kteří by se chtěli vydat na podnikatelskou cestu s franšízou, avšak stále váhají, nevědí, jak začít podnikat a hlavně sbírají odvahu?

Je pochopitelné, že někteří lidé se bojí začít, je to krok do neznáma, mohou přijít neúspěchy a negativní reakce okolí.  Samozřejmě záleží na tom, co člověk doopravdy chce. Doporučoval bych každému prostudovat si, co všechno podnikání s franšízou obnáší a následně si promyslet, zda do toho dotyčný chce jít, každému tento systém vyhovovat nemusí. Důležité je vybrat si tu správnou značku, umět si získat informace a kontakty.“

newsletter TF

Chtěli byste začít podnikat v oboru dům a byt?

Franšíza Solodoor s interiérovými dveřmi a zárubněmi bude pro vás možná zajímavá!

Koncept Solodoor je možné provozovat také jako multi-franšízu (jeden franšízant provozuje vícero poboček). 

Pro více informací se na nás kdykoliv obraťte:

  Jméno

  E-mail

  Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

  Franchisa

  Doplňující informace   —————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

  Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? 

  Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

  Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

  Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…