Buďte ležérní i v podnikání, neplýtvejte zbytečně silami, protože okurkovou sezonu jen tak nezlomíte. Zimu taky nezkrátíte…

okurková sezona, povolte kravaty

V letních měsících je spousta druhů podnikání v útlumu. Když o prázdninách není zrovna „do čeho píchnout“, využijte tuto spoustu volného času sami pro sebe. Pracujte na sobě, v práci se věnujte příjemným aktivitám a „dovolujte si“!

 

Jak už jsme si v minulém díle řekli, to, že vaše obchody během léta trochu stagnují, nemusí být žádná tragédie. Můžete vyzkoušet některý z našich tipů z předchozího článku a můžete se pokusit své obchody rozhýbat, nebo svou pozornost zkuste zaměřit trochu jiným směrem. Během prázdnin je totiž ideální doba, abyste se soustředili sami na sebe a udělali pro sebe něco prospěšného. Prakticky pro všechna odvětví, kromě cestovního ruchu, zmrzlinářů a prodejců plavek a opalovacích krému, pro které jsou naopak prázdniny žně, je léto spíše ideálním obdobím pro to, udělat věci, do kterých se Vám přes rok nechce, nebo si je nemůžete z různých důvodů dovolit.

 

Kurzy zvýší vaši hodnotu

Jednou z aktivit, na které je v létě dostatek času, je absolvování různých kurzů, které by vám i vašim pracovníkům mohly být v budoucnu prospěšné. Máte na výběr z nepřeberného množství, ať už jde o jazykové kurzy, kurzy účetnictví  nebo třeba i kurzy asertivního chování.

Kurzy v pohodlí domova - vzdělávání, podpora podnikání v létěPodle vašich časových i finančních možností si můžete vybrat různou délku kurzů, od jednodenních až po ty několikaměsíční. Pokud vás stále děsí představa, že vám tento způsob vzdělávání zabere příliš času, existují také online kurzy, které můžete absolvovat z pohodlí vašeho domova nebo z kanceláře.

 

Motivujte zaměstnance prostřednictvím vzdělávání

Když pracovníkům nabídnete možnost absolvovat kurz podle vašeho výběru, vrátí se vám tato investice hned dvakrát. Většina zaměstnanců tuto příležitost uvítá a bude ji brát jako odměnu. Možnost napsat si do životopisu další rozšíření svého vzdělání je lákavá, jde o zpestření práce a lidé ve vaší firmě tak budou spokojenější. Vy zato budete mít v týmu člověka, který si zase o kousek rozšířil své obzory a může vám pomoci s dalším kusem práce.

Povolte kravaty! Oprašte staré kontakty a budujte nové vztahy s lehkostí létu vlastní…

Léto je báječným časem pro navazování kontaktů – nenabádáme Vás k vyhledávání prázdninových lásek :-), tomuto tématu se věnují jiné weby. Nabádáme Vás k tomu, abyste pracovali na síti profesních kontaktů – získávejte nové kontakty a nenásilně prohlubujte ty stávající. Sejděte se neformálně na kávě se svými partnery, nebo s nimi jen tak po telefonu prohoďte slovo. Je totiž fajn, když někdy zavoláte jen tak…

 

v létě povolte kravaty a podnikejte s lehkostíZkuste vyhledávat různé akce, jako jsou setkání podnikatelů, či přednášky profesionálu z vašeho oboru. V létě totiž, díky uvolněnější atmosféře a menšímu tlaku na výkon, se snáze navazují pracovní vztahy, které mohou snadno získat přátelské ladění. Navštívíte-li také nějaké akce, které se vašeho oboru zrovna netýkají, máte zase dobrou šanci poznat nové tváře, ve kterých se mohou skrývat noví zákazníci, partneři nebo jen lidé, kteří Vás mohou nějak obohatit. Jste-li akční, můžete zorganizovat neformální „garden party“ pro setkání se zákazníky či obchodními partnery. Ostřílení obchodníci totiž vědí, že nejlepší obchodní vztahy vznikají…. „u piva!“

 

Rozhodně také není na škodu, když ke komunikaci s partnery i klienty využijete v minulém díle zmiňované sociální sítě, jako je Facebook, Twitter nebo Linked-in.

 

Knihy nekoušou

Shocked to readK zahození rozhodně není ani samostudium, proto se nebojte jednou za čas navštívit knihkupectví nebo probrouzdat internet a najít si nějakou zajímavou knížku, která vás zase posune o kousek dál. Nemusíte se zaměřovat pouze na literaturu, která se odborně týká předmětu vaší práce nebo podnikání. Zkuste se poohlédnout i v regálech s literaturou o sebevzdělávání a zvyšování vlastního sebevědomí. Můžeme vám doporučit například knihu Umění konverzace od Franka Neumana,

Jak překonat nesouhlas amerického autora Williama Uryho nebo  Jak nebýt perfektní ale úspěšný psycholožky Simone Janson.

 

Odpočinek je základem vašeho budoucího úspěchu

travelKrásné počasí láká k mnohým venkovním aktivitám, které po zbytek roku nemáte možnost dělat. Nezapomínejte si proto občas
vyčistit hlavu a jak se říká „vypnout“. Ať už půjdete hrát s kamarády fotbal, zaplavat si na koupališti nebo si uděláte výlet s rodinkou či s přáteli, zkuste se přes léto více rozmazlovat. A pokud jste nevyléčitelný workoholik, stejně si naordinujte nějakou dovolenou. Třeba odkoukáte něco nového u místních podniků vašeho zaměření a v novém prostředí přijdete na zajímavé myšlenky a nápady pro váš podnik. Z odpočaté hlavy totiž v nečekaných chvílích vycházejí ty nejlepší nápady. Proto doporučujeme své inovativní prázdninové myšlenky zaznamenávat do bloku či do mobilu, ať už se jedná o cokoli. Na konci prázdnin si své střípky zesumírujte a možná Vám z nich vyplyne převratný podnikatelský trhák nebo jen nápad na zlepšení služeb vašim zákazníkům. Ale i to stojí za to!

 

 

V malém taháčku vám shrnujeme rady a tipy na využití volného času v létě:

 

1. Přihlaste sebe i zaměstnance do kurzu

2. Přečtěte si knihu, která vás bude zajímat

3. Povolte kravaty a nenásilně budujte vztahy!

4. Sbírejte nápady pro vylepšení vašeho podnikání

5. Zapisujte si své postřehy – kdo ví, co se z nich po prázdninách „vyloupne“…

6. Pořádně si odpočiňte!!!

 

V příštím díle na téma „Nebojte se letní  „okurkové sezóny“ v podnikání, obraťte ji ve svůj prospěch“ budeme psát o možnostech, jak správně motivovat a stmelovat kolektiv zaměstnanců v malých i velkých firmách.

 

Podnikání s franšízou má smysl i jistoty

Pokud se Vám článek líbil, dejte nám like na Facebooku Top Franchising nebo se přihlašte k odběru franchisingových novinek formou newsletteru, budeme Vás zdarma 1x měsíčně informovat o nových možnostech, které franchising a podnikání v něm nabízí..

Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...

Facebook_Top_Franchising

Chcete být zařazeni do REGISTRU KANDIDÁTŮ – zájemců o podnikání formou franchisingu a chcete být podrobněji informováni o franchisách i konkrétních nabídkách? Registrujte se zde a my Vás budeme dle Vašich požadavků informovat o toma, jaké jsou aktuální podnikatelské příležitosti ve franchisingu – která franchisa v ČR hledá partnera pro dlouhodobou spolupráci dle Vašich požadavků.

Sledujte náš KATALOG FRANCHIS, kde je aktuální nabídka franchis a kde naleznete odpovědi na otázky ohledně konkrétních franchisignových konceptů. Pokud Vás budou zajímat další podrobnosti, nebo Vás zaujme konkrétní franchisa a měli byste zájem o schůzku se zástupcem dané franchisyNEVÁHEJTE NÁS KDYKOLIV KONTAKTOVAT, JSME TADY PRO VÁS!

Franchising – odkazy, které se Vám mohou hodit…

Přemýšlíte, v čem podnikat? Napadla Vás už možnost podnikat ve franchisingu? Lámete si hlavu a nevíte, jak začít podnikat s konkrétní franchisou? Pomůžeme Vám! 

Pokud se o franchisové podnikání zajímáte, ale nemáte úplně jasno v tom, jaké má franchising výhody či nevýhody, přečtete si tento článek. Anebo pořád tápete ve franchisingové hantýrce? Připravili jsme pro Vás krátký příspěvek, kde Vám ve franchisingové terminologii uděláme jasno. Nebo již nákup franšízy delší dobu zvažujete, ale chtěli byste vědět, na co si dát pozor či nač se připravit?

V záložce „články“ naleznete veškeré odpovědi na různé otázky v jednotlivých příspěvcích, avšak pokud na našem webu odpověď  na Váš dotaz nenajdete, velmi rádi Vám odpovíme osobně – neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoli otázkami či připomínkami! Jsme tady pro Vás.