Založení franšízy se na první pohled může jevit jako složitý proces plný překážek. Ale plnění všech snů vypadá na začátku těžké, nicméně s trochou úsilí k cíli dojde každý. Své o tom ví i manželé Petra a Martin Rystonovi z Dobříše, kteří se rozhodli podnikat v bankovnictví a otevřeli si franšízovou pobočku UniCredit Bank.

 

Koncept franšízingu funguje v České republice již více než dvacet let a proniká i do oborů, kde byste je na první pohled nečekali. Například bankovnictví. Franšízovou síť poboček u nás jako jediná provozuje UniCredit Bank.

 

Manželé Rystonovi se o možnosti spolupráce s UniCredit Bank na základě franšízového systému doslechli již v roce 2014. Nějakou dobu o tom uvažovali, zvažovali rizika i příležitosti, až se nakonec o dva roky později rozhodli banku oslovit. Na spolupráci se rychle dohodli a koncem roku již měli na starosti pobočku banky v Dobříši. A začal se psát jejich podnikatelský příběh.

Základem úspěchu ve franšízovém podnikání je trpělivá práce se stávajícími klienty UniCredit Bank, získávání nových příležitostí u nových klientů a marketingové kampaně,“ vysvětlují manželé Rystonovi, jak se své nové role bankéřů zhostili. Ze začátku totiž bojovali především s tím, že místní o nové pobočce nevěděli a stále jezdili za bankovními službami do Prahy. Trpělivou prací a úspěšnou kampaní však o sobě rychle dali vědět a po roce již byla bankovní pobočka na dobré cestě.

Překážek se není třeba obávat, banka podá pomocnou ruku

Petra a Martin se museli popasovat i s několika specifiky, které sebou podnikání v bankovním sektoru přináší. Jde především o přísná pravidla regulace, zejména v oblasti úvěrů a hypoték. Samotná banka jim ale pomáhá nová a měnící se regulatorní pravidla nejen sledovat, ale i uvádět v život v rámci denního chodu pobočky. Pomocnou ruku pak odborníci z banky rádi podají i v dalších oblastech.

„Intenzivní a sofistikovanou podporu ze strany banky velmi oceňujeme. Pomohla nám při rozjezdu franšízy a je pro nás důležitá i nadále,“ svorně tvrdí oba manželé. Navíc banka do jisté míry umožňuje i vzájemnou spolupráci s dalšími franšízanty, kteří obvykle působí v dalších menších českých městech.

Od otevření franšízy manželů Rysových uběhly již dva roky. „Franšíza nás baví. Na konci druhého roku spolupráce s UniCredit Bank vnímáme toto období jako konec začátku (podnikání) a rozeběhnutí obchodu,“ hodnotí spolupráci s bankou. V následujících letech se chtějí soustředit především na další rozvoj obchodů a budování firemních a osobních vazeb.

 

Rezonuje s vámi představa být majitelem bankovní pobočky? 

UniCredit Bank vám nabízí možnost svůj sen realizovat!

Zajímají vás podrobnosti možné spolupráce s bankovní franšízou UCB? 

Chcete vědět, které lokality jsou aktuálně k jednání?

 

Pište své dotazy, franšízor Vám brzy odpoví:

    Jméno

    E-mail

    Mobil (můžete uvést pro rychlejší komunikaci)

    Franchisa

    Doplňující informace